Powrót

Zasiedzenie nieruchomośc


W każdym momencie zespół wykwalifikowanej kadry chętnie udzieli wyczerpujących informacji, odpowiednich wskazówek i rozwieje wszelkie wątpliwości. Ponadto, w każdym przypadku umożliwiamy Klientom wgląd we wszelakie poczynione działania oraz stwarzamy możliwość nadzoru nad postępami w sprawie.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Prawnicy pomagający w sprawach o zasiedzenie nieruchomości

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawników w sprawach o zasiedzenie nieruchomości?

Zasiedzenie jest sposobem nabycia prawa, który jest związany z upływem czasu. Ma ono miejsce z mocy prawa, co oznacza, że następuje po spełnieniu ustawowych przesłanek. Do zasiedzenia nieruchomości nie jest konieczne orzeczenie sądu. Jednakże według przepisów prawa należy złożyć wniosek o stwierdzenie zasiedzenia do sądu. Orzeczenie ma charakter wyłącznie potwierdzenia, że zasiedzenie już nastąpiło. Zgodnie z art. 172 ust. 1 kodeksu cywilnego posiadacz nieruchomości nie będący jej właścicielem nabywa własność, jeśli posiada nieruchomość nieprzerwanie od 20 lat jako posiadacz samoistny, chyba, że uzyskał posiadanie w złej wierze. Wówczas okres zasiedzenia wynosi 30 lat.

Kancelaria Ubi ius z wielkim zaangażowaniem i powodzeniem reprezentuje Klientów w sprawach zasiedzenia, które jest częstokroć jedynym z możliwych sposobów na nabycie prawa własności do nieruchomości. Pozew i sprawa jest jedyną możliwością stwierdzenia zasiedzenia nieruchomości z punktu widzenia prawa. Właściwe poprowadzenie sprawy bez profesjonalnej pomocy prawnej jest bardzo trudne, gdyż postępowanie sądowe jest niezwykle sformalizowane i trudne dla osób nie mających styczności z prawem. Warto więc w takiej sytuacji zdać się na pomoc doświadczonych specjalistów.

Kancelaria prawna Ubi ius pomoże Państwu na wszystkich etapach postępowania – w przygotowaniu wniosku o stwierdzenie zasiedzenia własności nieruchomości, doradzimy profesjonalnie oraz będziemy reprezentować Państwa interesy przed sądem.

Warto wiedzieć, że uzyskanie pozytywnego orzeczenia w sprawie sądowej nie jest formalnością, a wręcz przeciwnie wymaga znajomości prawa. Osoba, która prowadzi postępowanie w sprawie zasiedzenia nie jest nieomylna. W przypadku pomyłki sąd może oddalić wniosek o zasiedzenie, co wiąże się z tym, iż następny będzie można złożyć dopiero za 30 lat.

Kancelaria Prawna UBI IUS Sp. z o.o.

ADRES
ul. Fantastyczna 8/1 A
biurowiec COMBO IT
20-531 Lublin

TELEFON: 600 096 744

Inne sprawy jakimi się zajmujemy:

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!