Powrót

Odpowiedzialność za zwierzęta gospodarskie pomoc prawna


W każdym momencie zespół wykwalifikowanej kadry chętnie udzieli wyczerpujących informacji, odpowiednich wskazówek i rozwieje wszelkie wątpliwości. Ponadto, w każdym przypadku umożliwiamy Klientom wgląd we wszelakie poczynione działania oraz stwarzamy możliwość nadzoru nad postępami w sprawie.

    Masz pytanie? Napisz do nas!

    Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

    Prawnicy pomagający w sprawach związanych z odpowiedzialnością za zwierzęta gospodarskie

    Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

    Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawników?

    Każdy właściciel gospodarstwa rolnego, w którym hodowane są zwierzęta, powinien zadbać o to, aby nie miały one możliwości wyjścia na jezdnię przebiegającą obok tego terenu. Gospodarstwo powinno być ogrodzone w taki sposób, aby praktycznie wyeliminować możliwość nagłego pojawienia się na drodze psa, kota lub innego zwierzęcia. Skutkiem takiego zdarzenia może być wypadek, w którym pasażerowie przejeżdżającego obok gospodarstwa samochodu odniosą poważne obrażenia lub nawet zginą. Niestety ryzyko wystąpienia takiej sytuacji istnieje podczas przejazdu przez wieś lub niewielką miejscowość. Pomimo tego, że kierowcy starają się zachować ostrożność, może dojść do wypadku. Do nieprzyjemnego dla jego uczestników zdarzenia może również dojść w środku dużego miasta. Wciąż niestety zdarza się, że właściciele dużych, potencjalnie niebezpiecznych psów nie zakładają swoim ulubieńcom kagańca przed wyjściem z nim na spacer. Zdarza się również, że duży pies nie jest trzymany na smyczy. Zwierzę pozbawione kontroli ze strony właściciela może kogoś pogryźć lub też niespodziewanie wejść na jezdnię tuż przed autem. Skutki wypadku mogą być dla jego uczestników poważne.

    Co należy zrobić, gdy znajdziesz się w takiej sytuacji jako kierowca, pasażer auta lub świadek wypadku? Oczywiście zawsze wtedy, gdy są ranni lub ofiary śmiertelne, należy jak najszybciej wezwać karetkę pogotowia oraz policję. Służby mundurowe powinny pojawić się na miejscu także wtedy, gdy nikt nie został poważnie ranny, ale właściciel zwierzęcia nie poczuwa się do odpowiedzialności i twierdzi, że do zdarzenia nie doszło z jego winy. W przypadku, gdy właściciel psa, kota lub innego zwierzęcia uznaje swoją winę i gotowy jest to potwierdzić na piśmie, nie jest konieczne natychmiastowe wzywanie policji. W takiej sytuacji wystarczy sporządzenie oświadczenia. Powinno ono zawierać adres miejsca, w którym doszło do wypadku oraz datę. Dokument powinien zawierać krótki opis zdarzenia. Aby był ważny, muszą się na nim podpisać wszyscy uczestnicy wypadku oraz właściciel zwierzęcia, przez które doszło do tego zdarzenia. Warto zrobić zdjęcia dokumentujące okoliczności, w których doszło do wypadku. Może być na nich widoczne miejsce zdarzenia, uszkodzenia pojazdu oraz zwierzę, które pojawiło się na drodze przed samochodem.

    Uczestniczyłeś w takim zdarzeniu, jakie opisane zostało w tym artykule? Planujesz wystąpić o odszkodowanie z tytułu uczestnictwa w wypadku z udziałem zwierzęcia? Skontaktuj się z kancelarią prawną UBI IUS. Znakomicie przygotowani prawnicy udzielą Ci pomocy. Mają oni doświadczenie w prowadzeniu podobnych spraw. Zadzwoń lub napisz i umów się na spotkanie z prawnikiem w biurze kancelarii UBI IUS.

    Masz pytania, zapraszamy do kontaktu – Kancelaria Prawna UBI IUS Lublin
    Telefon: 600 096 744

     

    Zapraszamy do skorzystania z infolinii

    Zadzwoń do nas – oddzwonimy!