Kancelaria prawo rolne – UBI IUS Lublin, lubelskie


Kancelaria oferuje swoje usługi Klientom indywidualnym, rolnikom, podmiotom prowadzącym własną działalność gospodarczą oraz podmiotom publicznym.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Dlaczego my?

  Kancelaria UBI IUS od lat oferuje pomoc prawną mieszkańcom województwa lubelskiego. Pracujący tutaj specjaliści rozwiązali już wiele trudnych problemów i pomogli w takich sytuacjach, które wydawały się mocno skomplikowane. Prawnicy z UBI IUS gotowi są reprezentować klienta w sprawach dotyczących zarówno konieczności wyegzekwowania należności od nieuczciwego dłużnika, jak i takich, których przedmiotem jest odszkodowanie z tytułu obrażeń poniesionych w wypadku drogowym. Może również chodzić o wypadek, do którego doszło w gospodarstwie rolnym podczas wykonywania prac w polu. Każda osoba, która się tutaj zgłosi, może liczyć na to, że już podczas pierwszego spotkania z prawnikiem wiele jej wątpliwości zostanie wstępnie wyjaśnionych. Pytania klienta kancelarii prawnej, a zwłaszcza takiego, dla którego jest to pierwszy kontakt z prawnikiem, dotyczą zwykle skomplikowanej procedury. Może tutaj chodzić o postępowanie odwoławcze przed towarzystwem ubezpieczeniowym lub sprawę sądową, jeżeli w danym przypadku jest to jedyny sposób na rozwiązanie problemu. Duża liczba pytań ze strony klienta jest czymś całkowicie zrozumiałym. Zdecydowana większość z nas ma rzadko do czynienia z prawnikiem. Kiedy zdarza się to pierwszy raz, automatycznie pojawia się stres. Prawnik jest w stanie cierpliwie i dokładnie wyjaśnić wszystkie wątpliwości klienta, aby przy przejściu do kolejnego etapu działań wszystko było dla niego jasne.

   

   

  Zaufanie i doświadczenie

  Jak należy się przygotować do pierwszego spotkania z prawnikiem? Zostanie ono umówione przez telefon lub drogą mailową. Odbędzie się w biurze kancelarii UBI IUS znajdującym się w Lublinie. Prawnik będzie zainteresowany poznaniem każdego ze szczegółów Twojej sprawy. Wymaga to przygotowania przez Ciebie pełnej dokumentacji jej dotyczącej. Jeżeli chodzi o odszkodowanie za udział w wypadku, niezbędne będzie przedstawienie wszystkich pism otrzymanych od firmy ubezpieczeniowej oraz dokumentów medycznych. W przypadku niekorzystnej dla Ciebie decyzji ubezpieczyciela nasz specjalista na podstawie analizy treści dokumentów określi, jakie są szanse powodzenia przy zainicjowaniu procedury odwoławczej. Pisma to jednak nie wszystko. Postaraj się poszukać w pamięci wszystkich szczegółów dotyczących sprawy. Być może coś istotnego jednak Ci umknęło, a może mieć to duże znaczenia dla końcowego efektu.

  Dlaczego właśnie kancelaria UBI IUS? Możesz samodzielnie poszukać w internecie opinii tych klientów, którym pomogli pracujący tam prawnicy. Jak sam widzisz praktycznie nie występują oceny negatywne. Zadzwoń pod numer telefonu podany na stronie internetowej kancelarii UBI IUS lub skorzystaj z formularza umieszczonego w sekcji Kontakt. Umów się na spotkanie w biurze kancelarii i przedstaw swój problem prawnikowi.

  Ubi Ius, Ubi Onus

  Gdzie prawo, tam obowiązek

  prawo cywilne i prawo karne

  Kancelaria windykacyjna dla rolników

  Nie da się ukryć, że problem nieuczciwych dłużników jest w Polsce poważny. Można się z nim zetknąć w praktycznie każdej branży. Również rolnicy nie są wolni od zagrożenia, jakim jest natrafienie na nieuczciwą osobę. Co należy zrobić, gdy przytrafi Ci się taka sytuacja, a chcesz jak najszybciej odzyskać pieniądze? Teoretycznie można spróbować załatwić sprawę samodzielnie. Według obowiązujących w naszym kraju przepisów masz prawo przesłać dłużnikowi list polecony, w którym wzywasz go do spłacenia długu. Konieczne jest umieszczenie w takim dokumencie numeru nieopłaconej faktury i terminu, w jakim oczekujesz uregulowania należności. Czy jednak możesz mieć pewność, że dłużnik zareaguje oddaniem należnych Ci pieniędzy? Jest całkiem możliwe, że zignoruje otrzymany list. Inaczej wygląda to, gdy nadawcą jest kancelaria prawna. W wielu przypadkach fakt zainteresowania się prawników sprawą powoduje pojawienie się u osoby zalegającej z opłaceniem faktury lęku co do swojej najbliższej przyszłości. Konsekwencją tego może być szybkie zastosowanie się do nakazu spłaty długu zawartego w dokumencie. Jesteś rolnikiem i spotkała Cię właśnie taka sytuacja, jak ta opisana powyżej? Zastanawiasz się, co powinieneś zrobić? Skontaktuj się z kancelarią UBI IUS mającą ogromne doświadczenie w prowadzeniu spraw związanych z windykacją. Najpierw prawnicy starają się rozwiązać powstały problem w taki sposób, aby nie było konieczne wchodzenie na drogę sądową. Zależy to jednak od tego, czy dłużnik zdecyduje się na współpracę. W wielu przypadkach tak właśnie się dzieje. Czasem jednak osoba zalegająca z uregulowaniem zależności nie chce w żaden sposób współpracować z prawnikami z kancelarii windykacyjnej lub też tylko deklaruje taką wolę, ale nie robi nic w tym kierunku. Nie ma wtedy innego wyjścia, niż skierowanie sprawy do sądu. Kancelaria windykacyjna UBI IUS przygotowuje wtedy wszystkie stosowne dokumenty, a prawnicy udzielają klientowi szczegółowych informacji na temat przewidywanego przebiegu postępowania. Dzięki doświadczeniu pracujących tutaj prawników możesz liczyć na to, że sprawa zakończy się dla Ciebie pomyślnie i będziesz mógł odzyskać pieniądze, które przecież Ci się należą. Jesteś rolnikiem i potrzebujesz pomocy prawnej, ponieważ oszukał Cię nieuczciwy dłużnik? Zadzwoń lub napisz do kancelarii windykacyjnej UBI IUS.

  prawo karne adwokat lublin

  Odszkodowania w rolnictwie

  W myśl obowiązujących w Polsce przepisów prawa wypadkiem w rolnictwie nazywamy zdarzenie, do którego doszło w sposób nagły, a którego przyczyną były czynniki zewnętrzne, na które osoba poszkodowana w wypadku nie miała wpływu. Według prawa za pracę rolniczą uważa się wykonywanie tych czynności, które są bezpośrednio lub pośrednio związane z prowadzeniem działalności rolniczej. W definicji wypadku przy pracy w rolnictwie, jaką można znaleźć na stronie internetowej KRUS, wymieniono cztery różne sytuacje. Pierwsza dotyczy wypadku, do którego doszło w gospodarstwie, w które należy do poszkodowanego lub w którym jest on na stałe zatrudniony. Druga to wypadek, do którego doszło, gdy poszkodowany był w drodze ze swojego miejsca zamieszkania do gospodarstwa rolnego lub podróżował w przeciwnym kierunku. Trzecia to wypadek, do którego doszło podczas wykonywania prac poza terenem gospodarstwa, ale były to prace związane z rolnictwem. Czwarta opisuje możliwość wypadku w drodze do miejsca wykonywania prac opisanych w poprzednim punkcie lub w czasie powrotu stamtąd do miejsca zamieszkania.
  Odszkodowania w rolnictwie mogą być wypłacane z polisy OC. Ubezpieczenie to obejmuje wszystkich rolników, którzy są właścicielami terenu o powierzchni przekraczającej 1 hektar oraz ich rodziny i osoby, które są zatrudnione w gospodarstwie. Również KRUS może wypłacić odszkodowanie. Pieniądze mogą pochodzić także z dobrowolnego ubezpieczenia NW. Jeżeli chodzi o wspomnianą wcześniej KRUS, to może ona wypłacić jednorazowo świadczenie osobie ubezpieczonej, która doznała trwałego uszczerbku na zdrowiu lub która musiała zmagać się ze skutkami wypadku jeszcze przez długi czas po tym, gdy miał on miejsce. Odszkodowanie w rolnictwie przysługuje również członkom najbliższej rodziny ubezpieczonego w KRUS, który zmarł w wyniku wypadku mającego miejsce trakcie prowadzenia prac rolniczych lub przyczyną jego śmierci była choroba uznawana oficjalnie za zawodową. Na wypłatę świadczenia nie można liczyć w sytuacji, gdy wypadek został spowodowany umyślnie lub był efektem rażącego zaniedbania. Nie można również liczyć na odszkodowanie, gdy sprawca wypadku znajdował się pod wpływem alkoholu. narkotyków lub leków psychotropowych.
  Przed podjęciem starań o odszkodowanie w rolnictwie należy zapewnić sobie profesjonalną pomoc ze strony  prawnika. Dzięki temu znacznie wzrastają szanse na otrzymanie pieniędzy. Prawnicy znają sposoby działania firm ubezpieczeniowych, które często starają się doprowadzić do tego, żeby świadczenie nie zostało wypłacone. Nie dadzą się więc zaskoczyć. Planujesz wystąpić o wypłatę świadczenia z tytułu wypadku w rolnictwie? Jak najszybciej napisz lub zadzwoń do kancelarii prawnej UBI IUS.

  Nieruchomości kancelaria prawna Lublin

  OC rolników z tytułu posiadania gospodarstwa rolnego

  Od 22 maja 2003 roku obowiązują w Polsce przepisy prawa, w myśl których właściciel gruntów rolnych o powierzchni przekraczającej 1 hektar lub osoba zajmująca się prowadzeniem produkcji rolnej na zasadach działu specjalnego ma obowiązek opłacania OC. Ustawa ta powstała z myślą o zapewnieniu rolnikom skutecznej pomocy w razie, gdyby miał miejsce wypadek. Zdarzają się one coraz rzadziej, ale na początku XXI wieku, czyli w momencie wejścia w życie wspomnianej ustawy, liczba wypadków w gospodarstwach rolnych odnotowywana w ciągu roku była wyższa niż obecnie. OC dla rolników staje się obowiązkowe w momencie, gdy stajesz się właścicielem gospodarstwa rolnego. Nie zwalnia Cię z tego obowiązku brak częstego przebywania na jego terenie lub nieprowadzenie tam żadnych prac. W przypadku, gdy zmieni się właściciel gruntu rolnego, poprzedni musi w ciągu dwóch tygodni zgłosić ten fakt firmie ubezpieczeniowej, w której opłaca polisę. Dzięki OC możliwa jest wypłata odszkodowania w sytuacji, gdy doszło do wypadku w trakcie wykonywania prac na terenie gospodarstwa rolnego. Ubezpieczeniem objęty jest nie tylko właściciel gruntu rolnego, ale również osoby zamieszkujące wraz z nim w gospodarstwie domowym oraz zatrudnieni tam pracownicy. Jak w przypadku każdego innego ubezpieczenia, tak i tutaj istnieją pewne warunki, przy których zaistnieniu odszkodowanie nie może być wypłacone. Ubezpieczyciel nie może np. odpowiedzieć za szkodę polegającą na spowodowaniu skażenia środowiska naturalnego niebezpiecznymi substancjami. Jesteś właścicielem gospodarstwa rolnego i planujesz rozpoczęcie działań, których celem jest uzyskanie wypłaty odszkodowania z OC? Powinieneś zastanowić się nad nawiązaniem kontaktu z kancelarią prawną. Przy pomocy prawnika łatwiej będzie Ci przejść przez całą procedurę. Jedną z kancelarii, do których możesz się zgłosić, jest UBI IUS. Pomoc uzyskało tutaj wielu rolników z województwa lubelskiego. Zadzwoń lub napisz, aby dowiedzieć się więcej. Aby prawnik mógł dokładnie zapoznać się z Twoją sprawą, konieczne będzie Twoje spotkanie z nim w biurze kancelarii UBI IUS.

  Ubi ius Lublin

  Masz pytania w sprawie pomocy prawnej? Skontaktuj się z nami!

  UBI IUS Sp. z o.o.

  ADRES
  ul. Fantastyczna 8/1 A
  biurowiec COMBO IT
  20-531 Lublin

  TELEFON
  600 096 744

  E-MAIL
  odszkodowania@ubiius.pl

  GODZINY OTWARCIA INFOLINII
  poniedziałek – piątek: 08:00 – 17:00

  Skuteczny prawnik dla rolników lubelskie cennik

  Dowiedz się ile będzie kosztować udzielenie pomocy prawnej

  Wychodząc naprzeciw wymaganiom i oczekiwaniom Klientów, Kancelaria oferuje:

  • możliwość systemu godzinowego – w tym przypadku wynagrodzenie jest ustalane w zależności od poświęconego czasu na wykonanie zadania,
  • możliwość stałego wynagrodzenia,
  • możliwość systemu ryczałtowego miesięcznego wynagrodzenia, odpowiedniego w sprawach, w których możliwe jest ustalenie zakresu prac i nakładu pracy. Zalecany jest przy stałej obsłudze np. instytucji publicznych albo podmiotów gospodarczych.

  Wynagrodzenie, które zostaje ustalone przez Kancelarię nie obejmuje następujących wydatków, które ponosi Klient, takich jak: wydatki w toku postepowania (np. opinie biegłych) i wpis sądowy.

  Orientacyjna cena pomocy prawnej możliwa jest po wysłaniu przez Klienta zapytania, po opisaniu zwięźle stanu faktycznego sprawy.

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!