Powrót

Odszkodowania za drzewa ścięte przez bobry


W każdym momencie zespół wykwalifikowanej kadry chętnie udzieli wyczerpujących informacji, odpowiednich wskazówek i rozwieje wszelkie wątpliwości. Ponadto, w każdym przypadku umożliwiamy Klientom wgląd we wszelakie poczynione działania oraz stwarzamy możliwość nadzoru nad postępami w sprawie.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Prawnicy pomagający uzyskać odszkodowania za drzewa ścięte przez bobry

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawników przy uzyskiwaniu odszkodowania za drzewa ścięte przez bobry?

  Bobry w powszechnej opinii są sympatycznymi zwierzakami. Należy jednak zauważyć, że ich działania powodują czasem szkody w gospodarstwach rolnych, co może skutkować dużymi stratami finansowymi. Co należy zrobić w sytuacji, gdy bobry wyrządzą szkody na należącym do Ciebie terenie? Według przepisów prawa obowiązujących w naszym kraju to Skarb Państwa ponosi odpowiedzialność za szkody spowodowane przez dzikie zwierzęta.

  Chodzi tutaj zarówno o bobry, jak i niedźwiedzie oraz wilki. Co niezwykle istotne, można domagać się odszkodowania także wtedy, gdy zwierzęta dokonały zniszczeń na terenie działki rekreacyjnej. Jak widać nie tylko właściciele gospodarstw rolnych, leśnych oraz rybackich mogą starać się o wypłatę świadczenia. Wniosek o odszkodowanie powinien zostać przekazany regionalnemu dyrektorowi ochrony środowiska. Wszystkie informacje na temat sposobu wypełnienia wniosku znajdziesz na stronie internetowej Dyrekcji Ochrony Środowiska. W niektórych sytuacjach nie można jednak liczyć na wypłatę odszkodowania. Tak dzieje się np. wtedy, gdy właściciel danego gospodarstwa lub działki odmówił wcześniej regionalnemu dyrektorowi ochrony środowiska lub parku narodowego zezwolenia na prowadzenie działań, dzięki którym działalność bobrów zostałaby ograniczona i nie mogłyby one spowodować szkód. Warto również wiedzieć o tym, że jeżeli dojdzie do sporu dotyczącego wysokości świadczenia, jakie powinno zostać wypłacone w związku ze szkodami wyrządzonymi przez zwierzęta, to zostanie on rozstrzygnięty przez sąd powszechny.

  Każdy właściciel terenu, który jest potencjalnie zagrożony działalnością bobrów powinien rozważyć możliwość kontaktu z kancelarią prawną, kiedy dojdzie do wystąpienia szkody. Prawnik, który zajmował się już podobnymi sprawami, z pewnością będzie potrafił udzielić Ci skutecznej pomocy. Jesteś mieszkańcem województwa lubelskiego? Dotyczy Cię sprawa opisana w tym artykule? Skontaktuj się z kancelarią UBI IUS, której biuro mieści się w Lublinie. Możesz zadzwonić lub przesłać wiadomość z wykorzystaniem formularza kontaktowego, aby umówić się na spotkanie z prawnikiem. W trakcie jego trwania przedstawisz prawnikowi swoją sprawę. Kiedy zapozna się on z jej szczegółami, będzie mógł opracować strategię dalszego działania.

  Masz pytania, zapraszamy do kontaktu – Kancelaria Prawna UBI IUS Lublin
  Telefon: 600 096 744

   

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!