Powrót

Wypadek rolniczy – uszkodzenie samochodu lub innej rzeczy


W każdym momencie zespół wykwalifikowanej kadry chętnie udzieli wyczerpujących informacji, odpowiednich wskazówek i rozwieje wszelkie wątpliwości. Ponadto, w każdym przypadku umożliwiamy Klientom wgląd we wszelakie poczynione działania oraz stwarzamy możliwość nadzoru nad postępami w sprawie.

    Masz pytanie? Napisz do nas!

    Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

    Prawnicy pomagający w sprawach związanych z odszkodowaniem za wypadek rolniczy

    Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

    Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawników?

    Przejazd autem w pobliżu gospodarstwa rolnego może okazać się niebezpieczny. Zwłaszcza wtedy, gdy jest to miejsce wypasu owiec, krów lub przebywają tam inne zwierzęta. Jedno z nich może niespodziewanie znaleźć się na drodze, co stwarza poważne ryzyko wypadku. Co zrobić, gdy przydarzyło Ci się coś takiego? Jeżeli samochód nie jest poważnie uszkodzony i nikt nie został ranny, nie jest konieczne natychmiastowe wezwanie policji. W takiej sytuacji wystarczy sporządzenie oświadczenia. Udział w tym powinien wziąć właściciel gospodarstwa rolnego, z którego terenu zwierzę wyszło na drogę powodując wypadek.

    Oświadczenie musi zawierać kilka istotnych informacji dotyczących tego zdarzenia. Należy podać datę i przybliżoną godzinę, w której doszło do wypadku. Dokument musi zawierać opis tego, co się wydarzyło. Jeżeli w tym momencie panowała w tym miejscu zła pogoda lub zaistniały jakieś inne niekorzystne warunki, wzmianka o tym powinna znaleźć się w oświadczeniu. Należy również umieścić w nim nazwę ubezpieczyciela i podać numer polisy właściciela gospodarstwa. Dokument musi również zawierać dane osobowe wszystkich uczestników zdarzenia oraz jego świadków. Właściciel gruntu rolnego powinien wyrazić przyznanie się do winy.

    Może on podać jako przyczynę wypadku brak należytej opieki nad zwierzęciem lub brak odpowiedniego ogrodzenia, dzięki któremu należące do niego zwierzęta miałyby uniemożliwiony wstęp na jezdnię. W oświadczeniu musi również znaleźć się informacja o tym, jakie obrażenia odnieśli uczestnicy wypadku. Dokument powinien zostać podpisany przez kierującego samochodem, właściciela gospodarstwa oraz świadków zdarzenia. Warto jest również wykonać serię zdjęć pokazujących uszkodzenia pojazdu oraz miejsce, w którym doszło do zdarzenia.

    Kancelaria UBI IUS oferuje pomoc osobom, które znalazły się w opisanej powyżej sytuacji. Prawnicy pomogą także wtedy, gdy starasz się o zwrot wydatków poniesionych na wynajem samochodu zastępczego. Możesz również liczyć na nich, kiedy zależy Ci na otrzymaniu odszkodowania z tytułu spadku wartości rynkowej pojazdu z powodu wypadku. Zadzwoń lub napisz, aby dowiedzieć się więcej i umówić się na spotkanie z prawnikiem.

    Masz pytania, zapraszamy do kontaktu – Kancelaria Prawna UBI IUS Lublin
    Telefon: 600 096 744

     

    Zapraszamy do skorzystania z infolinii

    Zadzwoń do nas – oddzwonimy!