Powrót

Odszkodowanie z OC rolnika


W każdym momencie zespół wykwalifikowanej kadry chętnie udzieli wyczerpujących informacji, odpowiednich wskazówek i rozwieje wszelkie wątpliwości. Ponadto, w każdym przypadku umożliwiamy Klientom wgląd we wszelakie poczynione działania oraz stwarzamy możliwość nadzoru nad postępami w sprawie.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Prawnicy pomagający w sprawach związanych z odszkodowaniem z OC rolnika

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawników?

  Od 22 maja 2003 roku wszyscy obywatele państwa polskiego, którzy zajmują się pracą na roli i posiadają ziemię o wielkości powyżej 1 hektara, muszą posiadać ubezpieczenie OC. Dotyczy to również mieszkańców rolniczych okolic Lublina. Ten zapis w przepisach prawa został wprowadzony w celu zabezpieczenia rolników w większym niż wcześniej stopniu przed skutkami nieszczęśliwych zdarzeń.

  Polisa OC obejmuje nie tylko rolnika, który jest właścicielem gospodarstwa, ale również jego rodzinę oraz osoby, które są u niego zatrudnione. Objęci jej działaniem są również sąsiedzi, którzy pomagają w trakcie prac w polu. OC przewiduje likwidację zarówno szkody materialnej, jak i osobowej. Warto wiedzieć o tym, że istnieją szkody, które nie są objęte przez OC rolnika. Należy do nich np. doprowadzenie do zanieczyszczenia środowiska. Inną szkodą, której nie obejmuje ubezpieczenie, jest ta, która została spowodowana przeniesieniem choroby zakaźnej niepochodzącej od zwierzęcia.

  Co należy zrobić, gdy na terenie gospodarstwa rolnego dojdzie do nieszczęśliwego wypadku?

  Poszkodowany powinien zgłosić roszczenie do ubezpieczyciela. Jeżeli nie jest on w stanie zrobić tego samodzielnie ze względu na zły stan zdrowia po wypadku, może to zrobić w jego imieniu ktoś z najbliższej rodziny. Osoba poszkodowana może ubiegać się o zadośćuczynienie z tytułu doznanej krzywdy i wystąpić o przyznanie jej renty. Może ona również zwrócić się do firmy ubezpieczeniowej o zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji, w tym także wydatków przeznaczonych na dojazd do placówki medycznej. Przed podjęciem działań zmierzających do otrzymania wypłaty świadczenia warto jest nawiązać kontakt z dobrą kancelarią prawną.

  Doświadczeni prawnicy będą potrafili skutecznie pomóc osobom starającym się o odszkodowanie z OC rolnika. Pomoc prawnika może okazać się niezbędna, ponieważ ubezpieczyciele często robią wszystko, aby świadczenie nie zostało wypłacone lub co prawda zgadzają się na jego wypłatę, ale w zdecydowanie zbyt niskiej kwocie. Mając wsparcie prawnika masz znacznie większe szanse na pozytywne rozstrzygnięcie sprawy. Mieszkasz w okolicach Lublina? Znajdujesz się w sytuacji opisanej w tym artykule? Zadzwoń lub napisz do kancelarii UBI IUS i umów się na spotkanie z prawnikiem.

  Masz pytania, zapraszamy do kontaktu – Kancelaria Prawna UBI IUS Lublin
  Telefon: 600 096 744

   

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!