Powrót

Windykacja należności Lublin


W każdym momencie zespół wykwalifikowanej kadry chętnie udzieli wyczerpujących informacji, odpowiednich wskazówek i rozwieje wszelkie wątpliwości. Ponadto, w każdym przypadku umożliwiamy Klientom wgląd we wszelakie poczynione działania oraz stwarzamy możliwość nadzoru nad postępami w sprawie.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Prawnicy od windykacji długów firm w Lublinie

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

Windykacja długów od firm – należności

Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawników przy windykacji długu firm?

Windykacja długów od firm i nierzetelnych kontrahentów nie należy do prostych spraw. W takich kwestiach często najważniejsze okazuje się szybkie i zdecydowane działanie. Brak reakcji i bezczynność może bowiem oznaczać dla dłużnika, że zapomnieliśmy o należności lub że nie będziemy się o nią upominać. Tymczasem skierowanie sprawy do profesjonalnej kancelarii będzie jednoznaczne ze stanowczą postawą, pokaże, że nie zamierzamy dalej biernie czekać, ale mamy zamiar wykorzystać legalne środki do odzyskania pieniędzy.

Kancelaria prawna Ubi Ius reprezentuje klientów podczas negocjacji i podpisywania ewentualnej ugody, jak również wtedy, gdy porozumienie nie może zostać zawarte w postępowaniu przedsądowym i konieczne staje się wytoczenie procesu.

Działania zaczynają się jednak od polubownej windykacji należności, długów od firm. Najpierw nasi prawnicy przesyłają pisemne wezwanie do zapłaty. W nim wskazuje się kwotę zaległości i termin spłaty. Dłużnikowi przedstawia się również ewentualne konsekwencje, które zostaną wyciągnięte w przypadku dalszej opieszałości. Powiadomienie o perspektywie spotkania w sądzie skłania wielu dłużników do podjęcia negocjacji i w konsekwencji uregulowania należności. W takich wypadkach ugoda podpisywana jest na mocy obustronnego porozumienia. Dłużnik przedkłada dodatkowe zabezpieczenie (np. hipotekę), a wierzyciel decyduje się wydłużyć okres spłaty i rozłożyć ją na raty.

Polubowne załatwienie kwestii pozwala niesolidnemu kontrahentowi uniknąć dodatkowych kosztów związanych z rozprawą w sądzie. Wierzycielowi natomiast umożliwia szybsze i skuteczniejsze odzyskanie pieniędzy. Jest to rozwiązanie satysfakcjonujące dla obu stron. Nasza kancelaria pomaga prowadzić negocjacje oraz przygotowuje dokumenty niezbędne do restrukturyzacji zadłużenia, ustanowienia dodatkowych zabezpieczeń i podpisania ugody.

Jeśli postępowanie windykacji długów od firm nie zakończy się na tym etapie, podejmujemy czynności zmierzające do wystąpienia z powództwem do sądu. Nasi prawnicy reprezentują klientów w sprawach, których celem jest uzyskanie nakazu zapłaty.

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!