Powrót

Windykacja Lublin UBI IUS


W każdym momencie zespół wykwalifikowanej kadry chętnie udzieli wyczerpujących informacji, odpowiednich wskazówek i rozwieje wszelkie wątpliwości. Ponadto, w każdym przypadku umożliwiamy Klientom wgląd we wszelakie poczynione działania oraz stwarzamy możliwość nadzoru nad postępami w sprawie.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Prawnicy windykacja Lublin

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  Windykacja w Lublinie – Kancelaria UBI IUS

  Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawników przy windykacji w Lublinie?

  Windykacja jest postępowaniem wyjątkowo wymagającym i ciężkim, zarówno dla dłużnika, jak i wierzyciela. Dotyczy bowiem kwestii finansowych, a te, jak wiadomo, budzą zazwyczaj skrajne emocje. Większość przedsiębiorców, którzy stawiają sobie za cel odzyskanie należności, decyduje się na współpracę z doświadczoną kancelarią prawną, np. Ubi Ius z Lublina. Taki podmiot to nie tylko gwarancja profesjonalizmu, uczciwości i pełnego bezpieczeństwa, ale też szybkiego rozwiązania sprawy, z użyciem adekwatnych i legalnych środków.

  Sama windykacja jest zbiorem określonych czynności prawnych, faktycznych i procesowych, które mają sprawić, by dłużnik wywiązał się ze zobowiązania, jakie ma wobec wierzyciela. Specjaliści wyróżniają 2 rodzaje windykacji: polubowną i sądową. Pierwsza opiera się na kontrolowaniu spłat dłużnika, a w razie opóźnień – na przesyłaniu pism i upomnień nakłaniających do uregulowania należności. Druga zmierza przede wszystkim do uzyskania nakazu zapłaty albo wyroku sądowego, a w konsekwencji tytułu wykonawczego uprawniającego do wszczęcia egzekucji komorniczej. Windykację sądową przeprowadza się zwykle dopiero wtedy, gdy zawiodą polubowne metody odzyskiwania długu.

  Dzięki współpracy z kancelarią Ubi Ius z Lublina można zoptymalizować efektywność podejmowanych działań, a jednocześnie ograniczyć czas potrzebny na dochodzenie należności. Doświadczenie naszych prawników pozwala nam działać kompleksowo i skupić się na rzeczywistym odzyskaniu długu. W ramach windykacji przedsądowej sprawdzamy przesłanki pozwalające zgłosić upadłość dłużnika, oceniamy, czy na bieżąco spełniane są zobowiązania i w razie zaniechań przesyłamy stosowne monity. Przygotowujemy również pozwy w postępowaniu uproszczonym, upominawczym i nakazowym. Występujemy w imieniu wierzyciela w postępowaniu sądowym i klauzulowym. Prowadzimy czynności, które mają wyjawić majątek dłużnika. Co istotne, współpracujemy również z kancelariami komorniczymi, dzięki czemu możemy ograniczyć czas niezbędny na odzyskanie wierzytelności.

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!