Powrót

Windykacja faktur pomoc prawna


W każdym momencie zespół wykwalifikowanej kadry chętnie udzieli wyczerpujących informacji, odpowiednich wskazówek i rozwieje wszelkie wątpliwości. Ponadto, w każdym przypadku umożliwiamy Klientom wgląd we wszelakie poczynione działania oraz stwarzamy możliwość nadzoru nad postępami w sprawie.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Prawnicy od windykacji faktur w Lublinie

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawników przy windykacji faktur?
  Dla przedsiębiorcy niezapłacona faktura to spory problem. Nie otrzymuje pieniędzy za wykonaną usługę lub dostarczony produkt, a na dodatek zobowiązany jest zapłacić podatek od przychodu, którego realnie nie uzyskał. Właśnie dlatego firmy coraz częściej decydują się na podjęcie stosownych działań i windykację faktury. Wbrew obiegowej opinii nie mają one związku z rozwiązaniami siłowymi. Zazwyczaj opierają się na skorzystaniu z pomocy profesjonalnej kancelarii, w której doświadczeni prawnicy wiedzą, jakie procedury zastosować, by skutecznie rozwiązać problem z opieszałym kontrahentem.
  Pierwsze czynności polegają na przesłaniu informacji o zobowiązaniach dłużnika wobec wierzyciela. Chodzi tu przede wszystkim o dostarczenie pisma z wezwaniem do zapłaty. Dokument powinien zawierać szczegółowo określone konsekwencje, jakie grożą dłużnikowi w przypadku niedochowania ustalonego terminu. Informacja o ewentualnym postępowaniu sądowym i związanych z nim opłatach, często skłania nierzetelnego partnera biznesowego do podjęcia dialogu. Zdarza się, że pod wpływem negocjacji udaje się podpisać ugodę, w której wierzyciel prolonguje spłatę długu, a dłużnik przedstawia dodatkowe zabezpieczenia (zastaw, hipotekę).
  Celem pierwszego etapu postępowania, czyli polubownej windykacji faktury jest jak najszybsze odzyskanie należności i ograniczenie kosztów związanych z tym procesem. Warto przekonać opieszałego kontrahenta, że bezkonfliktowe rozwiązanie sprawy w tej fazie jest opłacalne również dla niego. Spłacając zobowiązania na początku, nie będzie bowiem narażony na ponoszenie dodatkowych kosztów procesu sądowego.
  Często zdarza się, że dłużnik, który otrzymuje pismo z wezwaniem do zapłaty z profesjonalnej kancelarii, od razu decyduje się na uregulowanie zaległej faktury. Rozumie, że skoro wierzyciel powierzył sprawę specjalistom, to nie zamierza dłużej czekać i chce odzyskać własne pieniądze. W takiej sytuacji kancelaria prowadzi negocjacje i przygotowuje projekt ugody. Jeśli natomiast wstępne działania nie skutkują, wówczas sprawa kierowana jest na ścieżkę sądową.

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!