Powrót

Rozwód za porozumieniem stron – Lublin


W każdym momencie zespół wykwalifikowanej kadry chętnie udzieli wyczerpujących informacji, odpowiednich wskazówek i rozwieje wszelkie wątpliwości. Ponadto, w każdym przypadku umożliwiamy Klientom wgląd we wszelakie poczynione działania oraz stwarzamy możliwość nadzoru nad postępami w sprawie.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Prawnicy od rozwodów Lublinie

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawnika w sprawach rozwodowych, przy rozwodzie za porozumieniem stron?

  Wśród wielu różnych rodzajów spraw sądowych te rozwodowe związane są z jednymi z najsilniejszych emocji. Czasem byli małżonkowie potrafią szybko dojść do porozumienia, najczęściej jednak górę biorę emocje i sprawa staje się skomplikowana. Wtedy może ona potrwać długo, co wpływa niekorzystnie na samopoczucie skonfliktowanej pary. Im dłużej trwa rozwód, tym większe zmęczenie po obu stronach sporu. W takich sytuacjach prawnicy zalecają rozwiązanie małżeństwa za porozumieniem stron. Wszystko trwa wtedy znacznie szybciej, co ma szczególnie duże znaczenie, gdy para ma wspólne dzieci. Należy zrobić wszystko, aby oszczędzić im dodatkowego stresu. Już i tak przecież przeżywają zaistniałą sytuację.

  Przykładem rozwodu zawartego za porozumieniem stron może być ten dotyczący pani Joanny i pana Artura. Ponieważ mimo rozstania pozostali w przyjaznych kontaktach, postanowili ze względu na dobro dzieci przeprowadzić całą procedurę jak najszybciej, polubownie. Po kilku miesiącach rozwód stał się faktem.

  Jakie ustalenia zawiera wydany przez sąd wyrok rozwodowy?

  Nie jest konieczne, aby orzeczona została wina którejś ze stron za rozpad małżeństwa. Jeżeli obie strony zdecydują o tym, żeby tak się właśnie stało, uzasadnienie wyroku nie będzie zawierało takiej informacji. Konieczne jest za to ustalenie, które z rodziców będzie opiekować się dziećmi i to, na jakich zasadach będzie się odbywał kontakt dziecka z rodzicem, które nie otrzymało wyłącznego prawa do opieki. W toku postępowania zostanie również stwierdzone, czy zaistniał obowiązek alimentacyjny, a jeśli tak, jaka powinna być kwota alimentów. Niezbędne jest również ustalenie tego, jak podzielony zostanie wspólny majątek byłych już małżonków.

  Kto otrzyma prawo do opieki nad małoletnim dzieckiem?

  Pełnia władz rodzicielskich może zostać przyznana przez sąd jednej ze stron. Wtedy to matka lub ojciec ma decydujący wpływ na to, jak wyglądać będzie jego codzienność, do której szkoły i na jakie dodatkowe zajęcia będzie ono chodzić. Drugie z rodziców musi wtedy pogodzić się z tym, że jeśli wyrazi własną opinię na ten temat, to ona wcale nie musi spotkać się z akceptacją byłego współmałżonka. Jest również inna możliwość, bardziej przyjazna dziecku, ale wymagająca porozumienia pomiędzy jego rodzicami. Jeżeli przedstawią oni w trakcie postępowania rozwodowego plan ich wspólnej opieki nad dzieckiem i będzie to propozycja realistyczna, możliwa do wykonania i korzystna dla dziecka, sąd przyzna obojgu rodzicom pełnię władzy rodzicielskiej.

  Zobacz też:

  Mając przed sobą sprawę rozwodową należy skontaktować się z dobrą kancelarią prawną, zatrudniającą takich prawników, którzy prowadzili już podobne sprawy. Twój prawnik będzie mógł również prowadzić w Twoim imieniu negocjacje z prawnikiem reprezentującym stronę przeciwną. Należy zadbać o to, aby wygasić niepotrzebne emocje i postarać się doprowadzić do zakończenia procedury w jak najkrótszym czasie. Będzie to korzystne dla rozstającej się pary i jej dzieci. Trzeba też pamiętać o tym, że przedłużająca się sprawa generuje dodatkowe koszty związane z opłaceniem prawnika.
  Kancelaria prawna Ubi Ius zaprasza do kontaktu wszystkie osoby planujące rozwód. Zadzwoń do nas lub napisz, abyśmy mogli umówić się na spotkanie z Tobą. W czasie jego trwania przedstawisz nam szczegółowo sytuację, w której się aktualnie znajdujesz, a my będziemy mogli wtedy opracować plan dalszego działania. Zależy nam na tym, aby każda prowadzona przez nas sprawa rozwodowa trwała jak najkrócej, ponieważ tak jest zawsze najlepiej dla wszystkich osób, których ona dotyczy.

   

  TELEFON: 600 096 744

  Kancelaria prawna UBI IUS Sp. z o.o.

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!