Powrót

Zadośćuczynienie za pobicie jak uzyskać?


W każdym momencie zespół wykwalifikowanej kadry chętnie udzieli wyczerpujących informacji, odpowiednich wskazówek i rozwieje wszelkie wątpliwości. Ponadto, w każdym przypadku umożliwiamy Klientom wgląd we wszelakie poczynione działania oraz stwarzamy możliwość nadzoru nad postępami w sprawie.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Prawnicy od zadośćuczynienia za pobicie w Lublinie

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawników w sprawach o zadośćuczynienie za pobicie?

  Kiedy może dojść do pobicia? Czasem jest to efekt uczestnictwa w spotkaniu towarzyskim, podczas którego obecny był alkohol. Zbyt duża jego ilość może niestety spowodować nagły przypływ emocji, których efektem jest bójka. Można również stać się ofiarą pobicia w trakcie spaceru po mieście, kiedy staniemy się celem ataku osoby, która chce nas okraść. Ryzyko zwiększa się, gdy przechodzimy przez miejsca uznawane przez mieszkańców danego miasta za niebezpieczne. Prawdopodobieństwo uczestnictwa w tego rodzaju zdarzeniu jest większe, niż mogłoby się wydawać.

  Pobicie może skutkować poważnymi uszkodzeniami ciała, takimi jak złamanie nogi lub ręki, uszkodzenie oka. Nawet jeśli obrażenia nie są tak poważne, pozostaje kwestia urazu psychicznego. Ofiara pobicia zwykle przez długi czas po zdarzeniu zmaga się z różnego rodzaju lękami. Czasem konieczne jest wtedy skorzystanie z usług psychologa. Każdy, kto padł ofiarą pobicia, powinien zdawać sobie sprawę z tego, że może ubiegać się o zadośćuczynienie z tego tytułu. Dzięki uzyskanym w ten sposób pieniądzom będzie możliwe zrekompensowanie sobie kosztów poniesionych w związku z leczeniem i powrót do sprawności na poziomie sprzed tego zdarzenia. Jeżeli jest to możliwe, bo czasem niestety zdarza się, że skutkiem pobicia są nieodwracalne uszkodzenia ciała. Wtedy konieczne jest organizowanie swojego życia na nowo, co również wiąże się z kosztami. Zadośćuczynienie ma również na celu próbę wynagrodzenia doznanego przez ofiarę pobicia bólu.

  Do wypłaty zadośćuczynienia osobie poszkodowanej zobowiązany jest sprawca pobicia. O tym, kto zostanie za takiego uznany, zdecyduje sąd w drodze postępowania. Wtedy też nastąpi ustalenie wysokości kwoty, która powinna zostać wypłacona poszkodowanemu.

  Każdy, kto został poszkodowany w wyniku pobicia, powinien starać się o wypłatę zadośćuczynienia we współpracy z  prawnikiem. Dzięki temu szanse na wywalczenie pieniędzy w odpowiednio wysokiej kwocie znacznie wzrastają. Trzeba być przygotowanym na to, że cała procedura może potrwać dłuższy czas. Sprawca pobicia zapewne wykorzysta wszystkie możliwości, jakie daje mu polskie prawo, jeśli chodzi o możliwość odwołania się od wyroku. Zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią prawna Ubi Ius, której biuro znajduje się w Lublinie. Zadzwoń do nas lub napisz korzystając z formularza kontaktowego. Umówimy się na spotkanie, w trakcie którego udzielisz nam szczegółowych informacji na temat Twojej sytuacji w związku z pobiciem. My będziemy mogli dzięki temu ustalić plan dalszego działania. Możemy zadeklarować, że zrobimy wszystko, na co pozwolą nam przepisy obowiązującego w Polsce prawa, aby doprowadzić sprawę do pomyślnego dla Ciebie końca.

   

  TELEFON: 600 096 744

  Kancelaria prawna UBI IUS Sp. z o.o.

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!