Powrót

Sprawy karne pomoc prawna Lublin


W każdym momencie zespół wykwalifikowanej kadry chętnie udzieli wyczerpujących informacji, odpowiednich wskazówek i rozwieje wszelkie wątpliwości.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Prawnicy od spraw karnych w Lublinie

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawników w sprawach karnych?
  Bezwzględnym prawem podejrzanego w sprawie karnej jest prawo do obrony i skorzystania z pomocy prawnika. Jeszcze przed przedstawieniem zarzutów, czyli już na etapie wstępnych czynności osoba zatrzymana powinna mieć możliwość skontaktowania się ze swoim prawnikiem. To bardzo istotne dla zapewnienia skutecznej linii obrony na kolejnych etapach sprawy karnej.Nieraz na początku zatrzymany nie ma świadomości własnego położenia. Nie rozumie też, jak duże znaczenie może mieć profesjonalne wsparcie prawnika udzielone jeszcze zanim dojdzie do przedstawienia zarzutów. Co gorsze, nieostrożne, lekkomyślne zachowania i decyzje podejmowane na tym etapie bez konsultacji z prawnikiem mogą mieć bardzo poważne konsekwencje w późniejszym czasie.

  Podejrzany nie ma bowiem odpowiedniego doświadczenia ani wiedzy, która gwarantowałaby mu ochronę własnych interesów i praw. Nie wie, że przysługuje mu prawo do odmowy składania wyjaśnień, prawo do odmowy odpowiedzi na pytania. Stąd też często popełnia błędy, które później trudno jest skorygować i naprawić. Informacje przekazane już podczas pierwszego przesłuchania niejednokrotnie decydują o odpowiedzialności i przedstawionych zarzutach. Właśnie dlatego tak ważna jest obecność i wsparcie udzielane przez prawnika od spraw karnych.

  Specjaliści z naszej kancelarii w czasie postępowania przygotowawczego występują jako obrońcy podejrzanych, biorą też udział we wszystkich czynnościach procesowych. Sporządzają stosowne dokumenty, wnioski (o umorzenie, o skierowanie sprawy do mediacji) i zażalenia (na zastosowany środek zapobiegawczy, na zatrzymanie). Reprezentują również pokrzywdzonych, przygotowując zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, powództwo adhezyjne, akt oskarżenia.

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!