Powrót

Pomówienie pomoc prawna


W każdym momencie zespół wykwalifikowanej kadry chętnie udzieli wyczerpujących informacji, odpowiednich wskazówek i rozwieje wszelkie wątpliwości. Ponadto, w każdym przypadku umożliwiamy Klientom wgląd we wszelakie poczynione działania oraz stwarzamy możliwość nadzoru nad postępami w sprawie.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Prawnicy pomagający w sprawach o pomówienie

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawników w sprawach o pomówienie?

  Czym jest pomówienie?

  Pomówienie jest, najprościej mówiąc, przestępstwem, z którym można walczyć. Co dokładnie należy rozumieć przez pomówienie? Pomówienie jest to czyn umyślny, w którym sprawca w sposób celowy bądź ewentualny oskarża lub zarzuca innej osobie postępowanie, lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej.

   

  Czego mogą dotyczyć oskarżenia bądź zarzuty?

  Pomówienie może dotyczyć różnych sytuacji oraz kwestii. Najczęściej wiąże się ono z oskarżeniem o przyjmowanie łapówek, utrzymywanie kontaktów ze światem przestępczym lub inne przestępstwa. Może ono jednak dotyczyć także spraw rodzinnych, alkoholizmu lub innych problemów. Jeśli do pomówienia dochodzi publicznie, nie ma znaczenia czy przekazywane przez sprawcę informacje są prawdziwe, czy też nie. Natomiast jeśli pomówienie było niepubliczne, musi być ono nieprawdziwe, aby było brane pod uwagę jako przestępstwo.

   

  Co zrobić, jeśli doszło do pomówienia?

  Pomówienie jest przestępstwem, które jest ścigane jedynie z oskarżenia prywatnego. Oznacza to, że to od poszkodowanego zależy, czy będzie chciał wkroczyć ze sprawcą na drogę prawną oraz jak mocno zaangażuje się w całą sprawę. Po przeprowadzeniu postępowania przygotowawczego oraz wniesieniu aktu oskarżenia należy jedynie czekać na wyrok wydany przez Sąd. Według artykułu 212 Kodeksu Karnego osoba, która pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie, lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega indywidualnie wyznaczonej grzywnie lub nawet karze ograniczenia wolności.

  ZOBACZ TEŻ USUWANIE NEGATYWNYCH OPINII: https://ubiius.pl/usuwanie-negatywnych-wpisow-w-internecie/

   

  Pomoc prawna

  Jeśli doszło do pomówienia i chcemy wszcząć sprawę przeciwko sprawcy, konieczna może okazać się pomoc prawna. Pomówienie jest bowiem często trudne do udowodnienia, dlatego profesjonalna pomoc prawna, to niemalże konieczność. Prawnik pomoże udowodnić pomówienie oraz będzie mógł zająć się wszelkimi formalnościami, dzięki czemu klient nie będzie musiał dodatkowo stresować się tą kwestią. Profesjonalna pomoc prawna, to doskonały wybór, ponieważ dokładnie przeanalizuje on całą sprawę, udzieli profesjonalnej porady prawnej oraz zajmie się całą dokumentacją niezbędną podczas postępowania sądowego. W Kancelarii Prawnej UBI IUS znajdziesz prawnika, który profesjonalnie zajmie się sprawą, taką jak pomówienie — pomoc prawna.

   

  TELEFON: 600 096 744

  Kancelaria prawna UBI IUS Sp. z o.o.

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!