Powrót

Przedsądowa windykacja pomoc prawna


W każdym momencie zespół wykwalifikowanej kadry chętnie udzieli wyczerpujących informacji, odpowiednich wskazówek i rozwieje wszelkie wątpliwości. Ponadto, w każdym przypadku umożliwiamy Klientom wgląd we wszelakie poczynione działania oraz stwarzamy możliwość nadzoru nad postępami w sprawie.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Prawnicy pomagający w przedsądowej windykacji

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawników przy przedsądowej windykacji.

Niejedna firma boryka się z problemem nieterminowego regulowania należności przez nieuczciwych kontrahentów. Zatory finansowe w spółce mogą przyczyniać się do przejściowych trudności, a nawet utraty płynności finansowej. To z kolei grozi nawet ogłoszeniem upadłości. By zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom, warto odpowiednio wcześnie reagować i egzekwować spłatę. Można to zrobić na etapie tzw. windykacji przedsądowej nazywanej też niekiedy polubowną.
Jak wskazuje sama nazwa, najistotniejszą cechą tych działań jest to, że są ostatnią próbą odzyskania pieniędzy przed skierowaniem sprawy na ścieżkę sądową. Dla dłużnika jest to w zasadzie ostatni moment i szansa na to, by uniknąć procesu, związanych z nim kosztów i późniejszych spotkań z komornikiem. Dla wierzyciela z kolei to sposób na szybszą i prostszą formę odzyskania należności.
Jeśli władze przedsiębiorstwa lub osoba prywatna zdecydują się skorzystać z usług profesjonalnej firmy zajmującej się windykacją przedsądową, mają możliwość w krótkim czasie zakończyć sprawę i skutecznie odzyskać dług. W wyspecjalizowanych podmiotach pracują bowiem wykwalifikowani i doświadczeni prawnicy, którzy potrafią uzyskać informacje na temat realnej sytuacji finansowej dłużnika. Tym samym mogą opracować prognozy spłaty zadłużenia albo sporządzić stosowną ugodę, w której dłużnik uzna swój dług i zobowiąże się do jego spłacenia.
Zwykle cały proces rozpoczyna się od wykonania telefonu i ustalenia przyczyn zwłoki i przewidywanego terminu płatności. Jeśli upomnienie nie przyniesie rezultatów, wtedy pracownicy firmy przypominają o upływającym terminie i wysyłają wezwanie do zapłaty. Jeśli przesłany dokument i kolejne telefoniczne ponaglenie nie skutkują, wówczas wysyła się drugie wezwanie do zapłaty. Oznacza się w nim nie tylko termin, ale też grożące dłużnikowi sankcje. Kolejnym krokiem jest uzyskanie pisemnej deklaracji o uznaniu długu. Dalsze uchybianie terminom wiąże się z przesłaniem przedsądowego wezwania do zapłaty i ponownym kontaktem telefonicznym. Nieskuteczność wymienionych środków w ramach windykacji przedsądowej daje podstawę do wystąpienia z pozwem.

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!