Powrót

Wezwanie do zapłaty pomoc prawna


W każdym momencie zespół wykwalifikowanej kadry chętnie udzieli wyczerpujących informacji, odpowiednich wskazówek i rozwieje wszelkie wątpliwości. Ponadto, w każdym przypadku umożliwiamy Klientom wgląd we wszelakie poczynione działania oraz stwarzamy możliwość nadzoru nad postępami w sprawie.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Prawnicy od wezwania do zapłaty w Lublinie

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawników przy przygotowaniu wezwania do zapłaty?

W procesie windykacji zaległych należności wezwanie do zapłaty odgrywa niezwykle ważną rolę. Pod kątem prawnym pełni rolę pisma poprzedzającego wstąpienie na drogę sądową. Wzory wezwań do zapłaty dostępne w sieci dotyczą głównie ich informacyjnego aspektu. Spora część osób pomija argumentację prawną , która uzasadnia żądanie, definiuje konkretne kroki prawne planowane w przypadku uchybienia czasu zapłaty oraz finansowe wskazania dodatkowych kosztów (jak egzekucyjne i sądowe) obciążające dłużnika w przypadku, kiedy sprawa sądowa zostanie przegrana. W przypadku nieodpowiedniego sformułowania wezwania do zapłaty, a w szczególności jego niespójności względem prezentowanej w późniejszym czasie podstawy faktycznej pozwu, można spotkać się z obciążeniem wierzyciela kosztami sądowymi – mimo faktu wygrania sprawy.

Czytaj też: adwokat od długów

Nasi specjaliści z kancelarii UBI IUS oferują Państwu wsparcie w przygotowaniu odpowiedniego wezwania do zapłaty. Przygotowanie pisma w profesjonalny sposób nadaje tor przyszłym działaniom i zapowiada przyszły pozew. Uzyskanie pisma firmowanego poprzez kancelarię prawną robi na dłużniku lepsze wrażenie – ukazuje mi, iż wierzyciel zlecił analizę prawną sprawy specjalistom i jest gotowy wykonać dalsze kroki prawne, które maja na celu odzyskać niezapłacone pieniądze. Dzięki profesjonalnej prezentacji problematyki prawnej stanu faktycznego sprawy, dłużnik nie może zarzucić nam niesprecyzowania czy niedookreślenia żądania. W przypadku nieumiejętnego rozegrania takiego zagadnienia sprawa zostaje utrudniona. Dzięki profesjonalistom z IBU IUS przy windykacji adwokat ma ułatwione zadanie.

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!