Powrót

Pozwy frankowe przeciw bankowi


W każdym momencie zespół wykwalifikowanej kadry chętnie udzieli wyczerpujących informacji, odpowiednich wskazówek i rozwieje wszelkie wątpliwości.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Prawnicy pozwy frankowe

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  Kancelaria Ubi Ius pozwy frankowe.

  Konsekwencje zaciągnięcia kredytu frankowego są przez wiele osób odczuwane do dziś. Czym jest kredyt frankowy? Jest to jedna z odmian kredytu hipotecznego, zwana w fachowej bankowej terminologii kredytem waloryzowanym. Spłacany jest on w polskiej walucie, natomiast wysokość kwoty kredytu ustalona jest we frankach.

  Umowy zawierane przez banki z kredytobiorcami zawierają wiele niejasnych zapisów. Teoretycznie kwota kredytu zależy od jej przeliczenia na polską walutę na podstawie średniego kursu franka szwajcarskiego. Praktyka pokazała jednak, że banki zamiast wziąć pod uwagę średni kurs stosują przelicznik oparty na kursie kupna-sprzedaży, który przecież same ustalają. Również banki ustalają wysokość istotnego w tym temacie spreadu walutowego.

  Stosowanie przez banki nieuczciwych praktyk daje podstawę do tego, aby wystąpić przeciwko nim na drogę sądową, co czyni coraz więc tzw. frankowiczów. Do wygrania tego rodzaju sprawy konieczne jest udowodnienie, że konkretne zapisy w umowie kredytowej są niezgodne z obowiązującym w Polsce prawem.

  Decyzja o złożeniu pozwu sądowego powinna zostać poprzedzona konsultacją z doświadczonym, orientującym się w temacie bankowości prawnikiem. Taką właśnie profesjonalną pomoc możesz otrzymać po skontaktowaniu się z naszą kancelarią prawną Ubi Ius. Temat praktyk stosowanych przez banki znamy bardzo dobrze, praktycznie nic nie jest nas w stanie nas tutaj zaskoczyć. Ze względu na doświadczenie, jakie posiadamy w prowadzeniu tego typu spraw wydaje nam się, że będziemy w stanie udzielić Ci profesjonalnej pomocy prawnej i doprowadzić Twoją sprawę do jej pomyślnego dla Ciebie końca. Zadzwoń więc lub napisz do nas już dziś.

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!