Powrót

Odzyskiwanie opłaty likwidacyjnej z polisolokaty


W każdym momencie zespół wykwalifikowanej kadry chętnie udzieli wyczerpujących informacji, odpowiednich wskazówek i rozwieje wszelkie wątpliwości. Ponadto, w każdym przypadku umożliwiamy Klientom wgląd we wszelakie poczynione działania oraz stwarzamy możliwość nadzoru nad postępami w sprawie.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Szukasz prawnika od spraw związanych z polisolokatami? zapraszamy do kontaktu

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawnika w sprawach o odzyskiwanie opłaty likwidacyjnej z polisolokaty?

  Kilka lat temu na rynku pojawiła się możliwość stworzenia polisolokaty. Była to pozornie doskonała opcja na bezpieczne ulokowanie swojego kapitału i dodatkowo zyskania ubezpieczenia na życie oraz dożycie. Polisolokaty wydawały się również bardzo atrakcyjne ze względu na to, że pozwalały one ominąć tak zwany podatek Belki. Z tego powodu wiele osób zdecydowało się na ich założenie.

  Wiele osób jednak spotkało się z ogromnym problemem, który wynikał z założenia polisolokaty. Okazało się bowiem, że klienci często tracili na polisolokatach oraz byli obarczani dodatkowymi opłatami, o których nie byli wcześniej informowani. Wiele osób zaczęło wtedy rezygnować z polisolokaty. Wtedy również spotkali się z przykrą niespodzianką. Okazało się, że banki oraz towarzystwa ubezpieczeniowe za wcześniejszą rezygnację z polisolokaty naliczały sobie tak zwaną opłatę likwidacyjną. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał jednak, że zapisy te są abuzywne oraz rażąco naruszają interesy konsumentów, ponieważ opłata likwidacyjna wynosiła często nawet 90% wpłaconych przez klienta pieniędzy. W praktyce jest to dobra wiadomość dla tych osób, które straciły swoje oszczędności przez nieuczciwe praktyki towarzystw ubezpieczeniowych. Oznacza to bowiem, że te pieniądze można odzyskać na drodze sądowej, najlepiej z pomocą osób, które zajmują się odzyskiwaniem opłaty likwidacyjnej.

  Jeśli jesteś w podobnej sytuacji i potrzebujesz pomocy w odzyskiwaniu opłaty likwidacyjnej, skontaktuj się z naszą Kancelarią Prawną UBI IUS. Odzyskiwanie opłaty likwidacyjnej to nasza specjalność, dlatego z chęcią dokonamy dokładnej analizy dokumentów, podejmiemy się sprawy dotyczącej odzyskiwania opłaty likwidacyjnej oraz zajmiemy się wytoczeniem powództwa. Jeśli poszukujesz prawnika, którego specjalnością jest odzyskiwanie opłaty likwidacyjnej, Kancelaria Prawna UBI IUS to odpowiednie miejsce. Zachęcamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług prawnych.

  Prawnicy od spraw związanych z polisolokatami – Kancelaria prawna UBI IUS Sp. z o.o.

  ADRES
  ul. Fantastyczna 8/1 A
  20-531 Lublin

  TELEFON: 600 096 744

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!