Powrót

Odstąpienie od kredytu – zwrot prowizji


W każdym momencie zespół wykwalifikowanej kadry chętnie udzieli wyczerpujących informacji, odpowiednich wskazówek i rozwieje wszelkie wątpliwości. Ponadto, w każdym przypadku umożliwiamy Klientom wgląd we wszelakie poczynione działania oraz stwarzamy możliwość nadzoru nad postępami w sprawie.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Szukasz adwokata od spraw bankowych? zapraszamy do kontaktu

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy adwokata przy odstąpieniu od kredytu?

Chcesz odstąpić od umowy kredytu? Nie wiesz jak to zrobić? Skorzystaj z pomocy prawnej kancelarii Ubi Ius! Odstąpienie od kredytu to prawo, z którego może skorzystać każdy konsument, który podjął nieprzemyślaną decyzję i ma na to 14 dni od podpisania umowy! Jednakże należy pamiętać, iż po przekroczeniu tego terminu wniosek nie będzie rozpatrywany.

Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim, kredytobiorca nie ponosi odpowiedzialności za odstąpienie od umowy o kredyt konsumencki. Aby to zrobić należy wypełnić oświadczenie o odstąpieniu od kredytu, który klient otrzymuje od banku. Można wzór znaleźć także na stronach internetowych większości banków. Odstępując od umowy nie musisz podawać powodu swojej decyzji. W ciągu 30 dni masz obowiązek zwrócić bankowi kwotę, którą pożyczyłeś wraz z odsetkami. Rezygnacja z kredytu nie powinna wymuszać na Tobie żadnych dodatkowych opłat.

Jakie kredyty brane są pod uwagę, jeśli chodzi o odstąpienie od umowy? Jest to kredyt, którego wysokość nie przekracza 255.550 zł. Może to być np. kredyt ratalny lub odnawialny. Skutkiem odstąpienia od umowy o kredyt konsumencki jest nieważność umowy (przestaje ona wiązać strony). Podpisując umowę z bankiem niezwykle ważne jest dokładne zapoznanie się z wszelkimi informacjami, w szczególności warunkami odstąpienia od kredytu.

Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego stresu i późniejszych konsekwencji swojej decyzji. Wielu kredytobiorców ma wątpliwości w związku z konsekwencjami wynikającymi z przekroczenia przez nich terminu 30 dni, do zwrotu pobranej kwoty kredytu, łącznie z odsetkami. Niedotrzymanie terminu spłaty środków pieniężnych jakie od banku otrzymałeś może skutkować dodatkowymi odsetkami. Masz pytania, wątpliwości? Zgłoś się do nas! Pomożemy Ci w walce o Twoje prawa!

Adwokaci od spraw bankowych – Kancelaria prawna UBI IUS Sp. z o.o.

ADRES
ul. Fantastyczna 8/1 A
20-531 Lublin

TELEFON: 600 096 744

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!