Powrót

Prawnik Lublin prawo budowlane


W każdym momencie zespół wykwalifikowanej kadry chętnie udzieli wyczerpujących informacji, odpowiednich wskazówek i rozwieje wszelkie wątpliwości. Ponadto, w każdym przypadku umożliwiamy Klientom wgląd we wszelakie poczynione działania oraz stwarzamy możliwość nadzoru nad postępami w sprawie.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Prawnicy od prawa budowlanego w Lublinie

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

Prawnik od prawa budowlanego Lublin UBI IUS

Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawników?
Toczące się przed sądem sprawy dotyczące prawa budowlanego nie należą do najłatwiejszych. Wie o tym każdy prawnik zajmujący się tymi kwestiami. Nieraz trudno w nich o sprawne i bezzwłoczne przeprowadzenie czynności dowodowych. Zdarza się bowiem, że strony umowy zapominają o pełnej dokumentacji zarówno na etapie zawierania umowy, jak i wykonywania jej postanowień.
By móc właściwie ocenić wartość, jakość, sposób i zakres wykonanych prac budowlanych, a przez to dowieść swoich racji, trzeba powołać ekspertów i biegłych, przesłuchać licznych świadków. To z kolei pociąga za sobą konieczność uczestniczenia w wielu rozprawach. Na wyjaśnienie kwestii spornych potrzeba czasu, dlatego termin zakończenia całego postępowania się odwleka. Zanim wniesiemy sprawę do sądu warto więc poradzić się prawnika od prawa budowlanego, który uczciwie poinformuje nas o czasie, kosztach, szansach i ryzyku związanym z dochodzeniem własnych racji.
Na samym początku powód powinien dokonać opłaty od pozwu. Wynosi ona 5% wartości przedmiotu sporu. Dla niektórych to bardzo duża kwota. Jeśli suma przerasta nasze możliwości i stanowi poważny uszczerbek w domowym budżecie zagrażający utrzymaniu rodziny, warto złożyć wniosek o zwolnienie z kosztów. Dokument trzeba jednak odpowiednio uzasadnić, w przeciwnym razie sąd uzna go za bezpodstawny. Prawnik od prawa budowlanego wskaże, na co zwrócić uwagę w piśmie. Bez wątpienia dobrze jest załączyć wyciągi z konta, stałe rachunki, zaświadczenie o dochodach. Pamiętajmy, że takie zwolnienie od opłat sądowych nie znosi obowiązku pokrycia kosztów w przypadku przegranej. Dlatego pełnomocnictwo warto powierzyć doświadczonym i kompetentnym prawnikom.
Prawnik od prawa budowlanego z kancelarii Ubi Ius zapewnia kompleksową obsługę prawną w sprawach w sądzie, ale też w innych instytucjach publicznych. Oferuje wsparcie przy przygotowywaniu umów, zdobywaniu pozwoleń i koncesji dotyczących procesu budowlanego. Pomaga w przeprowadzeniu wszystkich procedur administracyjnych. Reprezentuje interesy klienta przed jednostkami samorządowymi i państwowymi.

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!