Powrót

Sprawy budowlane pomoc prawna


W każdym momencie zespół wykwalifikowanej kadry chętnie udzieli wyczerpujących informacji, odpowiednich wskazówek i rozwieje wszelkie wątpliwości. Ponadto, w każdym przypadku umożliwiamy Klientom wgląd we wszelakie poczynione działania oraz stwarzamy możliwość nadzoru nad postępami w sprawie.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Prawnicy od spraw budowlanych w Lublinie

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  Prawnik prawo budowlane Lublin Kancelaria UBI IUS

  Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawników?
  Sprawy budowlane są z reguły bardzo skomplikowane i ze względu na to potrafią ciągnąć się dosyć długo. Postępowania sądowe opóźniają się z powodu czynności dowodowych. Często bowiem strony umowy nie dokumentują w odpowiedni sposób ani samego zawarcia współpracy, ani też realizacji poszczególnych postanowień.
  Tymczasem udowodnienie swoich racji nie jest łatwe. Trzeba powołać biegłych, którzy ocenią wartość, zakres albo prawidłowość wykonywanych prac, wezwać i przesłuchać wielu świadków. To wymaga czasu. Nieraz nie udaje się wyjaśnić wszystkich kwestii spornych, rozwiać wątpliwości, mimo przeprowadzenia kilku, a nawet kilkunastu rozpraw. Właśnie dlatego, zanim wystąpimy z wnioskiem do sądu, warto skorzystać ze wsparcia prawnika od spraw budowlanych.
  Sprawę dotyczącą prawa budowlanego zgłasza się w sądzie miejsca siedziby lub zamieszkania pozwanego. Ewentualne roszczenia związane z niewykonaniem umowy i uzyskaniem odszkodowania z tego tytułu można również zgłosić do sądu właściwego dla miejscowości, w której usługa miała być wykonana. Przy tego typu sprawach ważna okazuje się również wartość przedmiotu roszczenia. Te przekraczające kwotę 75 tysięcy złotych zgłasza się do sądu okręgowego, niższe – do sądu rejonowego.
  Prawnik od spraw budowlanych poinformuje powoda o wszelkich kosztach związanych z ewentualną sprawą sądową. Na wstępie trzeba liczyć się z opłatą w wysokości 5% wartości przedmiotu sprawy. Można wystąpić z wnioskiem o zwolnienie od tej należności, jednak trzeba go odpowiednio uzasadnić (np. jako przyczynę podać to, że opłata stanowi znaczny uszczerbek dla stanu majątkowego rodziny, a także przedłożyć wyciągi z konta, zaświadczenia o dochodach).
  Czas i przebieg samego postępowania kształtują się różnie i zależą od wielu elementów, zarówno zachowania się stron postępowania, jak i zgromadzonych dowodów. Niemniej większość spraw budowlanych, które mają swoje zakończenie w sądzie, kosztuje sporo nerwów, a nierzadko również pieniędzy. Właśnie dlatego warto się do nich odpowiednio przygotować, zatrudniając wykwalifikowanego i skutecznego  prawnika.

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!