Powrót

Prawnik zajmujący się windykacją


W każdym momencie zespół wykwalifikowanej kadry chętnie udzieli wyczerpujących informacji, odpowiednich wskazówek i rozwieje wszelkie wątpliwości.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Prawnicy zajmujący się windykacją

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  Kancelaria Ubi Ius ma wieloletnie doświadczenie i szereg osiągnięć w dziedzinie obsługi prawnej nowych przedsiębiorstw, firm i start-upów.

  Windykacja to inaczej dochodzenie własności za pomocą zdefiniowanych w przepisach prawnych środków. Jest to sposób na odzyskanie pieniędzy od dłużnika np. w przypadku nieopłaconych faktur czy nieuiszczenia zapłaty za usługę. Istnieje kilka rodzajów windykacji. Najbardziej powszechnym podziałem czynności windykacyjnych, jest podział na windykację polubowną oraz windykację sądową. Jeśli próbujesz odzyskać swój dług, nieocenioną pomocą może okazać się prawnik zajmujący się windykacją Lublin.

  Windykacja polubowna nazywana jest często windykacją przedprocesową. Polega ona na pisemnym wezwaniu dłużnika do zapłaty pisemnie określonej należności. Na tym etapie dłużnik musi zostać poinformowany o tym, że brak spłaty długu w określonym terminie będzie skutkował skierowaniem sprawy do sądu. Jeżeli sprawa zostanie skierowana do sądu, to właśnie w obowiązku dłużnika będzie leżało pokrycie kosztów prowadzenia sprawy sądowej. Kancelaria prawna może także sporządzić projekt ugody i rozłożyć dług na mniejsze raty bądź przedłużyć termin płatności.

  Windykacja sądowa jest kolejnym etapem, jeżeli dłużnik nie chce polubownie spłacić swojego długu. Na tym etapie to sąd wydaje nakaz zapłaty i wydaje wyrok, który zobowiązuje dłużnika do spłaty należnych zaległości.

  Jeżeli potrzebujesz pomocy prawnej w windykacji, skontaktuj się z Kancelarią Prawną UBI IUS. Prawnik zajmujący się windykacją Lublin pomoże przygotować wszelkie pisma oraz dokumentację, co pozwoli na szybsze odzyskanie długu. Pomoc prawnika zajmującego się windykacją Lublin z Kancelarii UBI IUS to najlepszy wybór podczas tego typu spraw. Zachęcamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług.

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!