Powrót

Obsługa prawna szpitali – kancelaria


W każdym momencie zespół wykwalifikowanej kadry chętnie udzieli wyczerpujących informacji, odpowiednich wskazówek i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Prawnicy / Adwokaci / Radcy prawni / obsługa prawna szpitali w Lublinie

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawników przy obsłudze prawnej szpitali?

Nasza kancelaria oferuje kompleksową obsługę prawną szpitali i innych podmiotów medycznych. Zajmujemy się kwestiami związanymi z tworzeniem, powstawaniem, akredytacją, jak i restrukturyzacją, przekształcaniem takich jednostek.  Świadczymy pomoc podczas rejestracji placówki i dopasowania do niej odpowiedniej formy prawnej, a także później w czasie jej funkcjonowania. Gwarantujemy profesjonalne wsparcie lekarzom – specjalistom oraz różnym organizacjom medycznym (przychodniom, szpitalom, klinikom) publicznym i prywatnym. Zajmujemy się sporządzeniem dokumentacji niezbędnej do właściwego działania. Tworzymy, a także weryfikujemy regulaminy, statuty, wzory dokumentów i umów, wewnętrznych aktów prawnych i procedur. Nasze doradztwo opiera się nie tylko na udzielaniu wyjaśnień i porad (z zakresu prawa medycznego, prawa pracy, prawa cywilnego), ale też opiniowaniu (również pisemnie) listów intencyjnych, porozumień, kontraktów i innych pism związanych z działalnością placówki służby zdrowia.

Ponadto w razie konieczności nasi wykwalifikowani i doświadczeni prawnicy reprezentują jednostkę i występują w jej imieniu podczas rokowań lub negocjacji. Uczestniczą w procedurach przetargowych i konkursowych, a jeśli to konieczne sporządzają stosowne dokumenty (np. odwołania). W ramach obsługi prawnej szpitali są również przedstawicielami w procesach przed sądami wszystkich instancji, a także podczas kontroli organizowanych przez rozmaite instytucje (np. Narodowy Fundusz Zdrowia lub stacje sanitarno-epidemiologiczne poszczególnych szczebli).

Kancelaria prowadzi również szkolenia z zakresu prawa dla pracowników placówek medycznych. Wdrażamy personel w procedury udostępniania i prowadzenia dokumentacji medycznej, kwestie zasad dotyczących ochrony danych osobowych, wskazujemy na konsekwencje prawne i zagrożenia, jakie niesie ze sobą działalność lecznicza.

Gwarantujemy profesjonalną obsługę prawną szpitali podczas przetargów na zakup sprzętu, wyrobów medycznych i leczniczych, lekarstw i środków farmaceutycznych, jak również przetargów na transport medyczny.

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!