Powrót

Przywrócenie do pracy


W każdym momencie zespół wykwalifikowanej kadry chętnie udzieli wyczerpujących informacji, odpowiednich wskazówek i rozwieje wszelkie wątpliwości.

    Masz pytanie? Napisz do nas!

    Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

    Prawnicy zajmujący się przywróceniem do pracy

    Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

    Kancelaria Ubi Ius ma wieloletnie doświadczenie i szereg osiągnięć w dziedzinie prawa pracy, w tym przywrócenia do pracy.

    Pracodawca rozwiązując umowę z pracownikiem, musi zrobić to zgodnie z prawem. Jeśli nie spełni przepisów prawa, rozwiązanie umowy może nie być ważne, zaś pracownik może starać się o przywrócenie do pracy. Może mieć to miejsce, gdy dojdzie do: rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia i z naruszeniem przepisów prawa dotyczącego rozwiązywania umów z zachowaniem odpowiedniego trybu.

    Czym jest przywrócenie do pracy?

    Przywrócenie do pracy oznacza zatrudnienie pracownika ponownie, a jednocześnie na minimum równorzędnym stanowisku. Jest ono wynikiem decyzji sądu, na skutek żądania, zgłoszonego w sądzie pracy przez zwolnionego pracownika. Aby spełnić żądania, sąd musi przeprowadzić sprawę sądową i wydać odpowiedni wyrok.

    Co zrobić, żeby zgłosić sprawę do sądu?

    Aby założyć sprawę sądową, zwolniony pracownik musi skierować do sądu pozew o przywrócenie do pracy. Kolejno sąd rozpatruje wniosek (pozew) pracownika o przywrócenie do pracy. Jeżeli po wnikliwym rozpoznaniu sprawy stwierdzi, że rozwiązanie umowy o pracę było niezgodne z obowiązującymi przepisami prawa pracy, bądź też było nieuzasadnione, pracownik zostanie przywrócony do pracy i obejmie stanowisko, które zajmował przed zwolnieniem. Przywrócenie do pracy może nastąpić bez obowiązku podpisywania kolejnej umowy o pracę. Jednakże konieczne są inne prawne działania ze strony pracownika.

    Kto szczególnie może liczyć na pozytywne rozpatrzenie sprawy i przywrócenie do pracy?

    Na pozytywne rozpatrzenie sprawy może liczyć pracownik, któremu zostało nie więcej niż cztery lata do osiągnięcia wieku emerytalnego i przejścia na emeryturę. Jest tak z uwagi na szczególną ochronę pracownika, który znajduje się w okresie ostatnich lat przed możliwością starania się o uzyskanie emerytury. Ochrona ta dotyczy również pracownika w ciąży, czy na urlopie macierzyńskim, a także pracownika, który jest zatrudniony na podstawie szczególnych dotyczących ochrony stosunku pracy.

    Zostałeś bezpodstawnie zwolniony z pracy? Szukasz prawnika w Lublinie, zajmującego się przywróceniem do pracy? W kancelarii Ubi Ius  prawnicy udzielają porad prawnych w tej sprawie, pomagają sporządzić potrzebną dokumentację oraz reprezentują Klienta przed sądem. Zapraszamy do kontaktu!

     

    TELEFON: 600 096 744

    Kancelaria prawna UBI IUS Sp. z o.o.

    Zapraszamy do skorzystania z infolinii

    Zadzwoń do nas – oddzwonimy!