Powrót

Pylica płuc, pomagamy uzyskać odszkodowanie


W każdym momencie zespół wykwalifikowanej kadry chętnie udzieli wyczerpujących informacji, odpowiednich wskazówek i rozwieje wszelkie wątpliwości.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Prawnicy zajmujący się prawem pracy w tym pylicą płuc

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  Kancelaria Ubi Ius ma wieloletnie doświadczenie i szereg osiągnięć w dziedzinie prawa pracy i odszkodowań, w tym za pylicę płuc.

  Płuca są zbudowane w taki sposób, aby stale usuwać zalegający w nich różnego rodzaju pył. Dzięki temu mogą bez przerwy prawidłowo pracować. Czasem jednak zdarza się, że pojawia się na tyle dużo pyłu, że ten istotny narząd wewnętrzny nie radzi sobie z jego usuwaniem. Możemy wtedy mówić o wystąpieniu pylicy płuc. W jej wyniku znacznie utrudniona zostaje wymiana gazów zachodząca we wnętrzu tego organu. Płuca stają się mniej wydajne, co skutkuje pogorszeniem się stanu zdrowia osoby, u której wystąpiła pylica.

  W przypadku niektórych zawodów wykonywanych przez człowieka choroba ta występuje stosunkowo często wśród osób zajmujących się taką pracą. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat należy zajrzeć do Kodeksu Pracy. Znajduje się tam specjalna lista chorób zawodowych charakterystycznych dla różnych branż. W przypadku pylicy będzie to np. górnictwo. Osoby, które planują podjęcie starań o wypłatę odszkodowania z tytułu jej wystąpienia, powinny przedstawić we wniosku opinię lekarską, z której wynika, że pylica pojawiła się, ponieważ sprzyjały jej warunki pracy. Konieczne jest również dołączenie do wniosku dokumentu medycznego, który potwierdzi, że objawy pojawiły się w minionych latach. Tak się bowiem składa, że pylica rozwija się przez długi czas, nigdy nie pojawia się nagle.

  W wyniku tej choroby płuca ulegają trwałemu upośledzeniu. Nie da się ich przywrócić do takiej sprawności, jaką miały przed tym, gdy choroba zaczęła się rozwijać. Powoduje to pewne trudności w życiu codziennym osoby, która cierpi na tą chorobę. Warto jest więc zainteresować się możliwością uzyskania odszkodowania z tytułu wystąpienia pylicy. Można również starać się o przyznanie stałej renty lub przyznawanego na pewien okres czasu zasiłku chorobowego. Warto jest w takiej sytuacji nawiązać kontakt z kancelarią prawną, dzięki której łatwiej będzie przebrnąć przez formalności związane ze staraniem się o wypłatę świadczenia.

  Osoby zainteresowane podjęciem starań o odszkodowanie z tytułu wystąpienia pylicy płuc zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią prawną Ubi Ius. Nasze doświadczenie w prowadzeniu spraw związanych z odszkodowaniami jest na tyle duże, że z pewnością będziemy potrafili pomóc także Tobie.

   

  TELEFON: 600 096 744

  Kancelaria prawna UBI IUS Sp. z o.o.

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!