Powrót

Poparzenie w pracy, pomagamy uzyskać odszkodowanie


W każdym momencie zespół wykwalifikowanej kadry chętnie udzieli wyczerpujących informacji, odpowiednich wskazówek i rozwieje wszelkie wątpliwości.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Prawnicy zajmujący się prawem pracy w tym odszkodowaniem za poparzeniem w pracy

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  Kancelaria Ubi Ius ma wieloletnie doświadczenie i szereg osiągnięć w dziedzinie prawa pracy i odszkodowań, w tym za poparzenie w pracy.

  W każdym zakładzie pracy powinny zostać stworzone takie warunki, aby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa zatrudnionym tam osobom. Zwłaszcza wtedy, gdy praca odbywa się w trudnych warunkach, zwiększających ryzyko wypadku. Stosowanie się do zasad BHP jest obowiązkiem każdego pracodawcy, wyraźnie mówią o tym przepisy obowiązującego w naszym kraju prawa. Nawet jeżeli jednak wszystkie zalecenia zostały spełnione, mogą zdarzyć się sytuacje, na które pracodawca nie ma wpływu. Jako przykład można podać te zakłady, w których wykonywanie swoich obowiązków przez zatrudnione tam osoby odbywa się z wykorzystaniem maszyn. Jeżeli któraś z nich ulegnie niespodziewanemu uszkodzeniu i w związku z tym jeden lub więcej z pracowników dozna uszczerbku na zdrowiu, niekoniecznie winą za to zdarzenie należy obarczać kierownictwo danego zakładu. Wszystkie zasady BHP mogły zostać zachowane, a awaria nie była niczyją winą.

  Pracownicy zakładów chemicznych wyjątkowo narażeni są na oparzenia, które mogą powstać w wyniku kontaktu ich skóry z substancją mającą właściwości żrące lub z gorącą cieczą. Może to mieć różne skutki dla zdrowia. Czasem jest to tylko niezbyt groźne poparzenie obejmujące mały fragment ciała. W innym przypadku obrażenia mogą być tak poważne, że zagrażają życiu osoby, która ich doznała.

  Każdy, kto doznał poparzenia w miejscu swojej pracy ma prawo do wystąpienia o odszkodowanie. Jego wysokość powinna być ustalona przez firmę ubezpieczeniową tak, aby mogło ono zapewnić całkowity zwrot kosztów leczenia i późniejszej rehabilitacji osoby poszkodowanej. Istnieje również możliwość ubiegania się o zadośćuczynienie. To świadczenie ma na celu wynagrodzenie osobie, która doznała poparzenia, odczuwanego przez nią bólu.

  Starając się o odszkodowanie warto jest skorzystać z pomocy prawnika. Pomoże Ci on przejść przez całą, momentami skomplikowaną procedurę. Najlepiej, aby był to taki prawnik, który nieraz prowadził już sprawy dotyczące odszkodowań. Na kontakt z taką osobą możesz liczyć, gdy zgłosisz się do kancelarii prawnej Ubi Ius. Jest ona znana w Lublinie i cieszy się dużym szacunkiem. Wielu mieszkańców tego miasta uzyskało tutaj pomoc nawet w trudnych przypadkach.

  Zadzwoń lub wyślij wiadomość za pośrednictwem formularza kontaktowego, aby umówić się w ten sposób na spotkanie z prawnikiem. Opowiesz mu o swojej sytuacji i zaprezentujesz posiadaną przez Ciebie dokumentację medyczną obejmującą cały okres leczenia. Wtedy prawnik będzie mógł zdecydować, co należy dalej zrobić, aby skutecznie Ci pomóc. Zaufaj profesjonalistom z kancelarii Ubi Ius.

   

  TELEFON: 600 096 744

  Kancelaria prawna UBI IUS Sp. z o.o.

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!