Powrót

Pozew o eksmisję


W każdym momencie zespół wykwalifikowanej kadry chętnie udzieli wyczerpujących informacji, odpowiednich wskazówek i rozwieje wszelkie wątpliwości. Ponadto, w każdym przypadku umożliwiamy Klientom wgląd we wszelakie poczynione działania oraz stwarzamy możliwość nadzoru nad postępami w sprawie.

    Masz pytanie? Napisz do nas!

    Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

    Prawnicy od spraw o eksmisję

    Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

    Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawników w sprawach o eksmisję?

    Eksmisja to inaczej zobligowanie lokatora do opuszczenia danego lokum. Eksmisje są bardzo trudne do przeprowadzenia i wzbudzają różne, skrajne emocje, jednak często jest to jedyna możliwość na odzyskanie swojej posiadłości.

    Kiedy można starać się o eksmisję?

    Przykładem sytuacji, w której jedynym wyjściem może okazać się eksmisja, jest moment, w którym właściciel mieszkania mimo wypowiedzenia umowy swoim najemcom nie może odzyskać swojego mieszkania lub lokalu. Jeśli polubowne rozwiązanie sprawy nie przynosi pożądanych efektów, konieczne jest podjęcie bardziej radykalnych kroków w celu odzyskania nieruchomości. Sam proces eksmisji może okazać się długotrwały i trudny w realizacji, przez co bardzo przydatna może okazać się pomoc osoby wykwalifikowanej w podobnych sprawach, takiej jak prawnik.

    Jak przeprowadzić eksmisję?

    Aby dokonać eksmisji uciążliwych lokatorów, konieczny będzie pozew o eksmisję. Musi on zostać przeanalizowany w sądzie rejonowym, pod który podlega obszar, na którym znajduje się bezprawnie zajmowane lokum. Zanim dojdzie do wydania wyroku sądowego nakazującego eksmisję, sąd zawsze zawiadamia osoby zainteresowane. Mogą one stawić się wtedy na rozprawie i przedstawić przyczyny swojego zachowania przed sądem. Wtedy też jest możliwe ubieganie się o przyznanie mieszkania socjalnego po eksmisji. Eksmisja jest możliwa do zrealizowania wtedy, kiedy przed sądem zapadnie prawomocny wyrok. Wtedy z takim wyrokiem należy udać się do instytucji komorniczej, która przeprowadzi eksmisję niechcianych lokatorów.

    Co powinien zawierać pozew o eksmisję?

    W pozwie o eksmisję powinno się znaleźć wiele kluczowych dla sprawy informacji, takich jak adres mieszkania, dane osoby bezprawnie zamieszkującej nieruchomość, a także opis okoliczności, które zmusiły właściciela danego mieszkania do złożenia pozwu o eksmisję. Dokładny pozew o eksmisję, który będzie zawierał wszelkie niezbędne informacje oraz dane pomoże przygotować wyspecjalizowany w podobnych sprawach prawnik. Pomoc prawnika podczas pisania pozwu o eksmisję może okazać się niezbędna, ponieważ dzięki niemu będzie możliwe szybkie dostarczenie do sądu poprawnego dokumentu, co pozwoli na sprawniejsze rozwiązanie sprawy.

    Jaką pomoc może oferować prawnik?

    Prawnik, który pomoże przygotować pozew o eksmisję zajmie się przeanalizowaniem dokumentów, takich jak umowa najmu lub dzierżawy, pomoże w skompletowaniu niezbędnej dokumentacji, a także będzie służył radą w zakresie przysługujących możliwości prawnych. Prawnik będzie mógł też reprezentować swojego klienta na drodze prawnej oraz pomoże wybrać odpowiedniego komornika do przeprowadzenia eksmisji. Z pomocą prawnika można też ubiegać się o odszkodowanie za bezprawne korzystanie z posiadanego przez klienta lokum.

    Zapraszamy do skorzystania z infolinii

    Zadzwoń do nas – oddzwonimy!