Powrót

Zasiedzenie pomoc prawna


W każdym momencie zespół wykwalifikowanej kadry chętnie udzieli wyczerpujących informacji, odpowiednich wskazówek i rozwieje wszelkie wątpliwości. Ponadto, w każdym przypadku umożliwiamy Klientom wgląd we wszelakie poczynione działania oraz stwarzamy możliwość nadzoru nad postępami w sprawie.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Prawnicy od zasiedzenia w Lublinie

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawników w sprawach zasiedzenia?

Zasiedzenie jest pierwotnym sposobem nabycia praw własności wskutek upływu długiego okresu czasu. Posiadacz nieruchomości, której nie jest właścicielem nabywa własności, jeżeli jako posiadacz samoistny posiada nieruchomość nieprzerwanie od 20 lat. Jeżeli dana osoba weszła w posiadanie w złej wierze, nabywa własność nieruchomości po upływie 30 lat.

Analiza danego stanu prawnego powinna być zweryfikowana przez prawnika ze względu na specyfikę języka prawnego ważnych przesłanek zasiedzenia. Liczne domniemania związane z posiadaniem oraz domniemane usługi dobrej wiary stanowią ułatwienie dla postępowania dowodowego. Do stwierdzenia zasiedzenia dochodzi w postępowaniu nieprocesowym w innym postępowaniu, tudzież doraźnie w ramach innej sprawy. Warto pamiętać, iż zainicjowanie sprawy sądowej, która ma szanse na powodzenie, możliwe jest dzięki prawnikom z kancelarii UBI IUS.
Regulacja uwłaszczenia zawiera się w ustawach szczególnych, przy czym w najszerszym zakresie w aktualnym obrocie gospodarczym zagadnienie to dotyczy państwowych osób prawnych, a także posiadaczy gospodarstw rolnych. W ostatnim przypadku nadal ważne pozostają regulacje ustawy z dnia 26.10.1971 r. o uregulowaniu własności gospodarstw rolnych.

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!