Powrót

Zadośćuczynienie pomoc prawna


W każdym momencie zespół wykwalifikowanej kadry chętnie udzieli wyczerpujących informacji, odpowiednich wskazówek i rozwieje wszelkie wątpliwości. Ponadto, w każdym przypadku umożliwiamy Klientom wgląd we wszelakie poczynione działania oraz stwarzamy możliwość nadzoru nad postępami w sprawie.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Prawnicy od zadośćuczynienia w Lublinie

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawników w sprawach zadośćuczynienia?

Jednym ze sposobów na wyrównanie szkody niemajątkowej w przypadku doznania krzywdy jest zadośćuczynienie majątkowe. Przez pojęcie krzywdy rozumiane są negatywne skutki dla psychicznej i cielesnej kondycji danej osoby, a więc naruszenie interesów i dóbr niewywołujące reperkusji w majątku. Szkodą majątkową stanowi wszystko, co w dużym stopniu negatywnie wpływa na dobre samopoczucie poszkodowanego. Mowa tutaj o cierpieniu fizycznym i psychicznym. Są to takie szkody, jak zadanie bólu, stresu, oszpecenie i jego możliwe skutki, spowodowanie u danej osoby kalectwa i doznawanie przez daną osobę skutków z tym związanych, jak utrata możliwości wykonywania ulubionego zawodu, utrata możliwości podróżowania, świadomość bycia balastem dla rodziny.

O zadośćuczynienie można ubiegać się również w przypadku wystąpienia na skutek czynu nierządnego ciąży, zarażenia chorobą weneryczną i powstania zaburzeń zmysłowych. Szkody mogą dotyczyć także naruszenia prawa do wizerunku albo rozgłosu. Wypłacane zadośćuczynienie powinno być całościowe, a więc powinno obejmować nie tylko wydarzenia, które zaistniały, ale także powinno przewidywać skutki tego wydarzenia w przyszłości. Samodzielne określenie wysokości roszczenia może być trudne bez konsultacji z prawnikiem. Profesjonaliści z UBI IUS służą pomocą w takiego typu sprawach każdemu poszkodowanemu.

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!