Powrót

Sprawy bankowe pomoc prawna


W każdym momencie zespół wykwalifikowanej kadry chętnie udzieli wyczerpujących informacji, odpowiednich wskazówek i rozwieje wszelkie wątpliwości. Ponadto, w każdym przypadku umożliwiamy Klientom wgląd we wszelakie poczynione działania oraz stwarzamy możliwość nadzoru nad postępami w sprawie.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Sprawy bankowe prawnik w Lublinie - zapraszamy do kontaktu

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawników UBI IUS przy sprawach bankowych?

Jedną z kluczowych specjalizacji kancelarii Ubi Ius jest prawo bankowe, które dotyczy przepisów o charakterze zarówno publicznym, jak i prywatnym. Normy związane z kwestiami publicznymi to przede wszystkim regulacje na linii bank – administracja publiczna. Odnoszą się one do bezpieczeństwa, nadzoru bankowego i norm ostrożnościowych. Przepisy o charakterze prywatnym mają związek z relacjami pomiędzy bankami, a ich klientami – przedsiębiorcami i osobami fizycznymi. To właśnie w związku ze sporami wynikającymi ze świadczenia różnego typu usług finansowych konsumenci zgłaszają się po pomoc do adwokata od spraw bankowych.

W związku z tym zajmujemy się umowami kredytowymi (również w przypadku kredytów w walutach obcych), przygotowywaniem i opiniowaniem umów bankowych, sprawdzaniem dokumentów pod kątem klauzul abuzywnych, negocjacjami z bankami (np. w przypadku restrukturyzacji zadłużenia), problematyką zarządzania danymi osobowymi przez instytucje finansowe, weryfikacją zabezpieczeń, doradztwem kredytowym, reprezentowaniem klientów w sprawach w sądach administracyjnych i powszechnych oraz przed organami administracyjnymi (takimi jak: GIODO, UOKiK, KNF), a także innymi kwestiami dotyczącymi m.in. przestępstw bankowych.

Zapewniamy praktyczne i, o ile to możliwe, proste rozwiązania często dość skomplikowanych spraw z zakresu prawa bankowego. Wspieramy klientów od początku, aż do zakończenia sprawy. Nasza pomoc często okazuje się niezbędna, zwłaszcza że stosunek prawny między bankiem a konsumentem jest zazwyczaj mocno sformalizowany. Adwokat od spraw bankowych wskaże, jak analizować umowy bankowe i ustrzec się niekorzystnych dla siebie zapisów czy też kruczków prawnych. Sprawdzi, czy instytucja działa zgodnie z przepisami i nie przekracza swoich uprawnień. Skorzystanie z usług profesjonalistów nieraz oszczędza klientom dodatkowych kosztów, gdyż w konfrontacji z wielką organizacją finansową okazują się oni stroną słabszą. W kancelarii Ubi Ius pracują prawnicy, którzy dysponują kwalifikacjami odpowiednimi do reprezentowania klientów i ochrony ich interesów.

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!