Powrót

Analiza stanu prawnego nieruchomości


W każdym momencie zespół wykwalifikowanej kadry chętnie udzieli wyczerpujących informacji, odpowiednich wskazówek i rozwieje wszelkie wątpliwości.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Prawnicy zajmujący się nieruchomości

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  Kancelaria Ubi Ius ma – analiza stanu prawnego nieruchomości pomoc prawna

  Analiza stanu prawnego nieruchomości to proces związany z nabywaniem nieruchomości, podczas którego, gromadzone są informacje, a następnie przeprowadzana jest analiza potencjalnego ryzyka. Głównym celem tego audytu jest weryfikacja, czy informacje, które przekazał sprzedawca są zgodne z prawdą, a także to, czy nabywca może zrealizować inwestycję zgodnie ze swoim planem i oczekiwaniami. Bardzo istotne jest szczegółowe sprawdzenie stanu prawnego inwestycji.

  To jedyna możliwa droga, by zminimalizować ryzyko potencjalnych konsekwencji, które mogą być bardzo przykre dla przyszłego nabywcy. Analiza stanu prawnego nieruchomości opiera się przede wszystkim na zweryfikowaniu jej ksiąg wieczystych, tj. zbadaniu stosunków własnościowych nieruchomości, a także potwierdzeniem, czy osoba sprzedająca jest faktycznie uprawniona do tego, by zawrzeć umowę z nabywcą.

  Księga wieczysta jest najważniejszym dokumentem dotyczącym gruntu i zawierającym informacje dotyczące właściciela, wieczystego użytkowania, powierzchni gruntu oraz jego zabudowania. Można pozyskać z niej informacje na temat ewentualnych roszczeń w stosunku do osób trzecich co do nieruchomości, potencjalnego obciążenia kredytem hipotecznym, a także sprawdzić, czy dla nieruchomości sporządzono miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, a także czy wydano decyzję o warunkach zabudowy. Można w niej sprawdzić, czy analizowany obiekt podlega określonym przepisom dotyczącym ochrony środowiska.

  Chcesz sprawdzić stan nieruchomości sprzed jej nabycia? W kancelarii Ubi Ius prawnicy przeprowadzą szczegółową analizę stanu prawnego nieruchomości wraz ze wszelkimi informacjami, które mogą być niezwykle istotne podczas podejmowania decyzji o kupnie nieruchomości. Zainteresowany? Zapraszamy na bezpłatne konsultację!

  Analiza stanu prawnego nieruchomości

  Masz w planach nabycie nieruchomości „pod wynajem”? W kancelarii Ubi Ius w Lublinie wykonamy w Twoim imieniu wnikliwą analizę stanu prawnego nieruchomości, której celem jest zidentyfikowanie wraz z oceną prawnego ryzyka w związku z inwestycją. Wskażemy skuteczne sposoby zminimalizowania, bądź też możliwości wyeliminowania wszelkiego ryzyka. Biorąc pod uwagę badanie prawne, będziemy mogli zaprezentować argumenty prawne, które zdecydowanie mogą pomóc podczas negocjacji ceny.
  Kancelaria prawna Ubi Ius świadczy wysokiej jakości usługi prawne związane z obsługą prawną nieruchomości, w tym także dla firm zajmujących się zarządzaniem nieruchomościami oraz inwestorów. Prawnik z Ubi Ius pomoże Państwu w zakresie:

  • pomocy prawnej we wszystkich procesach inwestycyjnych, przede wszystkim udział w negocjacjach, opracowywanie umów i kontraktów budowlanych,
  • ustalanie stanu prawnego nieruchomości (w tym również udział w postępowaniu o uzgodnieniu treści księgi wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym),
  • udzielanie porad prawnych oraz wsparcia przy uzyskiwaniu wymaganych zezwoleń i decyzji administracyjnych,
  • doradztwa oraz reprezentowania w sprawach w związku ze stosunkami właścicielskimi, w tym o zasiedzenie, użytkowanie wieczyste,
  • pomocy prawnej w procesach inwestycyjnych, przede wszystkim udział w negocjacjach, opracowywanie umów i kontraktów budowlanych,
  • reprezentowanie w sprawach o wydanie, a także opróżnienie lokalu mieszkalnego i użytkowego (sprawy o eksmisję).

  Zapraszamy do kontaktu! Nasze biuro mieści się przy ul. Fantastycznej 8 w Lublinie. Masz pytania? Zadzwoń!

  TELEFON: 600 096 744

  Kancelaria prawna UBI IUS Sp. z o.o.

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!