Powrót

Upadłość konsumencka kancelaria


W każdym momencie zespół wykwalifikowanej kadry chętnie udzieli wyczerpujących informacji, odpowiednich wskazówek i rozwieje wszelkie wątpliwości.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Pomagamy w sprawach związanych z upadłością konsumencką

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawnej w sprawach związanych z upadłością konsumencką?

  Upadłość konsumencka jest to rozwiązanie prawne dla konsumentów (osób fizycznych), które nie prowadzą działalności gospodarczej, a także nie pozostają w żadnej spółce, a stały się niewypłacalne (ich majątek nie jest wystarczający, by pokryć zobowiązanie względem wierzyciela). Dokonując ogłoszenia upadłości konsumenckiej (we właściwym sądzie), zadłużenie może zostać spłacone lub tylko częściowo spłacone. Upadłość konsumencka weszła w życie z dniem 31 marca 2009 roku, jako rozwiązanie w polskim prawie upadłościowym i naprawczym. Dnia 31 grudnia 2014 roku wprowadzono nowelizację upadłości konsumenckiej.

  Natomiast w dniu 24 marca 2020 roku, weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo upadłościowe, która wprowadziła bardzo ważne zmiany w upadłości konsumenckiej. Należy podkreślić, że ogłoszenie upadłości konsumenckiej, jest możliwe w przypadku długów, które zaciągnięte jeszcze przed jej ogłoszeniem, a których dłużnik nie jest w stanie spłacić. Sąd bierze jednak pod uwagę sytuacje, w których doszło do zadłużenia umyślnie. Jednakże taka sprawa będzie traktowana przez niego nieco inaczej, niż sytuacja osoby, która nie miała żadnego wpływu na zadłużenie, tj. utrata pracy, choroba itd.

  Osoba fizyczna jest niewypłacalna wtedy, gdy jej miesięczne wynagrodzenie nie jest w stanie pokryć długów. Osoba, która chce dokonać ogłoszenia upadłości konsumenckiej, musi wnieść odpowiednią sprawę do sądu. Wniosek może złożyć osoba zadłużona, a także w niektórych sytuacjach jej wierzyciel. Najważniejsze w trakcie trwania sprawy w sądzie jest udowodnienie, iż dłużnik nie jest w stanie spłacić zobowiązania. Problem dotyczy Ciebie? Szukasz sprawdzonej kancelarii w Lublinie zajmującej się upadłością konsumencką? Pomożemy Ci! Kancelaria Ubi Ius świadczy kompleksową pomoc prawną, począwszy od porad prawnych, a skończywszy na reprezentowaniu Klienta przed sądem. Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Dlatego do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy rzetelnie i indywidualnie. Zapraszamy do kontaktu!

  TELEFON: 600 096 744

  Kancelaria prawna UBI IUS Sp. z o.o.

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!