Powrót

Legalizacja pracy cudzoziemca w Polsce Lublin


W każdym momencie zespół wykwalifikowanej kadry chętnie udzieli wyczerpujących informacji, odpowiednich wskazówek i rozwieje wszelkie wątpliwości.

    Masz pytanie? Napisz do nas!

    Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

    Pomagamy w sprawach związanych z uzyskaniem legalizacji pracy cudzoziemca w Polsce

    Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

    Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawnej w sprawach związanych z legalizacją pracy cudzoziemca w Polsce?

    Nie każdy cudzoziemiec może legalnie przebywać na terenie Rzeczypospolitej. Wiąże się to bowiem z szeregiem kwestii prawnych. Do głównych wymogów należy legalizacja pobytu i zatrudnienia, która wymaga przygotowania i złożenia wielu wniosków, a także otrzymania stosownego pozwolenia.

    Co należy zrobić, by w móc pełni legalnie przebywać w Polsce?

    Legalny pobyt cudzoziemców w Polsce wiąże się ze zgodnym z polskim prawem przekroczeniem granicy kraju. Wjazd na teren Polski określa ustawa o cudzoziemcach, która stanowi, że każdy obcokrajowiec, który wjeżdża na teren Polski musi mieć przy sobie i okazać ważny dokument tożsamości (podróży), tj. paszport lub dowód osobisty. Natomiast obywatele niektórych krajów (spoza Unii Europejskiej) są zobowiązani posiadać ważną wizę lub zezwolenie na pobyt czasowy. Na 90 dniowy pobyt w Polsce (bez uprzedniej rejestracji) mają gwarancję obywatele państw członkowskich Unii Europejskiej. Ponadto obywatele niektórych państw trzecich mają prawo przebywać na terenie Polski do 90 dni w ramach możliwości przekraczania granicy na podstawie paszportu, bez konieczności posiadania i okazania wizy (tzw. ruchu bezwizowego).

    Wniosek o pobyt tymczasowy

    Konieczne jest złożenie wniosku o pobyt tymczasowy u odpowiedniego ze względu na miejsce przebywania wojewody, a także wskazanie celu pobytu wraz ze stosownym uzasadnieniem (np. przebywanie w ramach studiów, prowadzenia własnego biznesu, prowadzenia badań, pracy zarobkowej itd. Zezwolenie na pobyt tymczasowy może być wydany na okres do 3 lat i może być złożony przez cudzoziemca nawet w ostatnim dniu w pełni legalnego pobytu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

    Legalizacja pracy cudzoziemca w Polsce

    To pracodawca odpowiada za legalizację pracy obcokrajowców w Polsce, którzy przebywają na podstawie wizy, paszportu biometrycznego, bądź też karty czasowego pobytu. Każda osoba, która przyjeżdża do Polski spoza Unii Europejskiej, powinna mieć zezwolenie na pracę cudzoziemca w Polsce.

    Szukasz prawnika do spraw cudzoziemców w Lublinie? W kancelarii Ubi Ius oferujemy profesjonalną pomoc prawną z zakresu legalizacji pracy i pobytu obcokrajowców przebywających na terenie Polski. Wiemy, jak ciężki i skomplikowany jest to proces, dlatego też robimy wszystko, co możemy, by oferowana pomoc spełniała oczekiwania każdego. Ponadto udzielamy porad prawnych w związku z otrzymaniem statusu uchodźcy, pozwolenia na pracę, założenia i zarejestrowania firmy, czy też przeprowadzenia sprawy rozwodowej obywateli polskich z cudzoziemcami.

    TELEFON: 600 096 744

    Kancelaria prawna UBI IUS Sp. z o.o.

    Zapraszamy do skorzystania z infolinii

    Zadzwoń do nas – oddzwonimy!