Pomoc prawna dla Start-Upów! – Kancelaria prawna UBI IUS


Kancelaria oferuje swoje usługi Klientom indywidualnym, podmiotom prowadzącym własną działalność gospodarczą oraz podmiotom publicznym.

    Masz pytanie? Napisz do nas!

    Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

    Wiele osób choć marzy o założeniu swojej własnej firmy, ma pomysł i duże szanse na powodzenie, to w efekcie boi się zaryzykować. Wynika to z tego, iż budowanie swojej marki wiąże się z długotrwałym i trudnym procesem, a także z szeregiem formalności. Z pomocą przychodzą kancelarie prawne, oferujące pomoc prawną dla start-upów. Warto z niej skorzystać!

    Co to jest start-up?

    Co oznacza pojęcie start-up? Odpowiedzi na to pytanie warto szukać w twórczości Steve’a Blanka oraz Erica Riesa. Ten pierwszy zdefiniował startup, jako organizację, która powstała w celu poszukiwania powtarzalnego i skalowanego modelu biznesu. Steve Blank angażował się w budowanie kilku biznesów. Priorytetem dla naukowcy i wykładowcy renomowanych uczelni jest cel, w jakim tworzy się startup. Powinien on być w taki sposób sformułowany, by wspomagał podbijanie kolejnych rynków oraz stanowił gwarancję rozwoju jednostki zgodnie z założeniami modelu biznesowego i planami właścicieli, bądź też inwestorów pod warunkiem, że konkretny start-up ich posiada. Natomiast Eric Ries, autor książki „The Lean Startup” zdefiniował start-up jako przedsięwzięcie, które powstało w celu wykreowania nowego produktu lub usługi w warunkach ryzykownych, braku pewności. Ta definicja wskazuje na to, że nie możemy każdej jednej małej firmy nazywać startupem, a jedynie te, które rozpoczynają dopiero swoją działalność ponosząc ryzyko, że dany produkt lub usługa może nie usatysfakcjonować klienta i nie zostać przez niego zaakceptowana.

    Brak stu procentowej pewności w związku z powodzeniem działalności potęguje to, iż konkretny model biznesowy nie ma bezpośredniego odzwierciedlenia w innej, tego typu organizacji, gdyż nikt wcześniej takiego biznesu nie prowadził. Nie da się przewidzieć reakcji popytowej, warunków wraz z powodzeniem całego przedsięwzięcia szczególnie na początkowym etapie działalności. Funkcjonowanie start-upu wiąże się również z brakiem możliwości oszacowania wyników dla konkretnej jednostki. Można tego dokonać wzorując się na swoich własnych doświadczeniach, bądź też innych konkurencyjnych podmiotów. Jednakże z racji innowacji start-upu nie ma możliwości precyzyjnego odwzorowania. Moment, w którym start-up zamienia się w firmę zależy od tego, w jakiej branży funkcjonuje oraz od tego, jak długo przeprowadzana jest ocena ryzykowności wraz z rozpoznaniem uwarunkowań działalności na rynku. W sytuacji, gdy konkretny produkt lub usługa nie jest skomplikowana i łatwa do wprowadzenia na rynek, wówczas weryfikacja modelu biznesowego może trwać jedynie kilka tygodni. Jednak w przypadku trudnych projektów, np. takich, w których konieczne są przeprowadzane długotrwałe badania, to weryfikacja modelu może trwać nawet kilka lat. Należy wziąć również pod uwagę fakt, że nie ma możliwości stworzenia takiej firmy, której model biznesowy byłby zaplanowany od samego początku do końca. Dlaczego? Gdyż ulega on nieustannemu dostosowywaniu do aktualnej rzeczywistości i do zmieniającego się rynku. Sporadycznie może zdarzyć się, iż modele całkowicie się zmienią i będą tworzone od początku, ale już z nowymi założeniami.

     

    Obsługa prawna start-upów

    Start-upy są to dobrze zapowiadające się przedsiębiorstwa, które dysponują kreatywnymi pomysłami, innowacyjnymi narzędziami i rozwiązaniami, jednakże, by je wdrożyć i osiągnąć sukces, ich założyciele potrzebują wsparcia, doświadczenia i wiedzy, szczególnie tej prawniczej. Kompleksowa obsługa prawna start-upów pozwoli uniknąć wielu błędów, zagrożeń i sprostać wszelkim, nawet najbardziej wymagającym wyzwaniom. Start-upy potrzebują wiedzy z zakresu zarządzania firmą, finansami, własnością intelektualną, aby dobrze pokierowany pomysł przyniósł zysk. Dobra strategia, wiedza prawnicza i doświadczenie umożliwiają uzyskanie przewagi konkurencyjnej oraz zmaksymalizowanie korzyści start-upu w postaci rozwinięcia marki. Warto skorzystać z pomocy prawnej doświadczonych specjalistów. Prawnicy z kancelarii prawnej wspierają nowe, młode i innowacyjne firmy na każdym etapie ich rozwoju, wdrażania nowych rozwiązań, ochrony własności intelektualnej, obsługi prawnej, a także doradztwa finansowego.

    W jaki sposób pomaga prawnik?

    Każdy start-up powinien skorzystać z pomocy prawnej sprawdzonej kancelarii prawnej, szczególnie na samym początku wdrażania pomysłów i planów biznesowych. Stanowi to gwarancję bezpieczeństwa na każdym etapie rozpoczynania własnego biznesu. Doświadczony prawnik od start-upów wspomoże zarówno początkujące, jak i istniejące już na rynku niewielkie działalności, które zmagają się z różnego rodzaju problemami prawnymi. Specjaliści, którzy doskonale znają przepisy prawa, zawsze na pierwszym planie stawiają rozwój biznesu swojego Klienta, minimalizując ryzyko niepowodzenia, a także usuwając wszelkie przeszkody prawne, które znajdują się na jego drodze do sukcesu. Obsługa prawna start-upów obejmuje:

    • przygotowanie niezbędnej dokumentacji prawnej, a także pełne doradztwo biznesowe na każdym etapie prowadzenia działalności,
    • tworzenie zaawansowanych i profesjonalnych biznesplanów, audytów prawnych,
    • profesjonalne doradztwo prawne i biznesowe,
    • doradztwo w zakresie właściwego modelu biznesowego,
    • pomoc w związku z ochroną znaków towarowych,
    • obsługę prawną, która spełnia najwyższe standardy europejskie,
    • pomoc z wejściem z produktem/usługą na zagraniczny rynek, poprzez przygotowanie odpowiednich dokumentów prawnych,

    Pomoc prawnika pozwoli każdej osobie rozpoczynającej własny biznes uniknąć problemów natury prawnej, rozczarowań w związku z niepowodzeniem planu, a także gwarantuje znaczne przyspieszenie procesu wchodzenia na rynek.

    Ubi Ius, Ubi Onus

    Gdzie prawo, tam obowiązek

    Aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie, Kancelaria podejmuje współpracę z ekspertami z poszczególnych dziedzin prawa. Umożliwia to świadczenie skutecznej i kompleksowej obsługi prawnej. Wynagrodzenie zostaje ustalone indywidualnie, zależy od zawiłości i charakteru sprawy.

    Obsługa prawna start-upów w kancelarii Ubi Ius


    Z pewnością każdy, kto myśli o rozpoczęciu własnej działalności doskonale wie, że wiąże się to z wypracowaniem optymalnego rozwiązania, które pozwoli jak najlepiej rozwinąć się nowemu podmiotowi gospodarczemu, na akceptowalnym poziomie ryzyka. W Kancelarii Ubi Ius każdy może liczyć na pomoc w wyborze optymalnej formy działalności, tak, by czas potrzebny do rozpoczęcia działalności, niezastąpiony nakład pracy, a także koszty rozpoczęcia i utrzymania działalności były na odpowiednim poziomie. Wraz z rozpoczęciem własnej działalności w niektórych branżach konieczne jest uzyskanie dodatkowych koncesji, pozwoleń, a także wpisów do rejestrów, w czym pomoże prawnik z kancelarii Ubi Ius w Lublinie. Opierając się na naszym doświadczeniu, wiedzy prawniczej, sporządzamy niezbędne dla przedsiębiorstwa umowy dotyczące najmu powierzchni, umowy zlecenia dla zarządu, a także kontrakty handlowe. Dobre wejście na rynek umożliwia utrzymanie się na nim i sprawny rozwój. Bardzo istotne w rozwijaniu swojego biznesu jest wybór odpowiedniej formy działalności, a także przygotowanie mocnych fundamentów we wczesnym etapie działalności.

    W kancelarii Ubi Ius:

    • przygotujemy niezbędną dokumentację, związaną z prowadzeniem start-upu, pracowniczą (regulaminy, umowy, RODO),

    • doradzimy w zakresie wyboru formy prawnej Twojego biznesu (pod kątem podatkowym i otrzymania kapitału),

    • przeprowadzimy analizę prawną due dilligence na wypadek pojawienia się zainteresowanego inwestora,

    • pomagamy na wielu płaszczyznach w procesie tworzenia firmy, własnej marki, rejestracji spółki i kreowania struktury biznesu,

    • pomożemy Ci w zakresie podejmowanych przez Ciebie decyzji prawnych, poprzez uczestnictwo w wielu ważnych spotkaniach i negocjacjach,

    • oferujemy profesjonalną obsługę prawną Twojej firmy w zakresie prawa gospodarczego i prawa pracy,

    • stworzymy umowy ze wspólnikami i dokonamy ich analizy (umowy inwestycyjne), zabezpieczając w nich Twoje interesy,

    • będziemy służyć profesjonalnym doradztwem na każdym etapie procesu inwestycyjnego,


    Współpraca z lubelską Kancelarią Ubi Ius będzie owocna dla każdej nowej firmy i start-upu. Wspieramy i monitorujemy początki działania wielu firm z różnych branży, nie tylko tych popularnych, ale również niszowych. Mamy bogate doświadczenie w obsłudze prawnej start-upów. Pomożemy Ci efektywnie i na wielu płaszczyznach rozwinąć biznes. Z naszym wsparciem prawniczym możliwe będzie skoncentrowanie się na możliwie ekspresowym wzroście nowego przedsiębiorstwa, gdyż skomplikowanymi kwestiami prawnymi zajmuje się profesjonalna kancelaria prawna. Wiąże się to z ogromną oszczędnością czasu, którego zazwyczaj brakuje, przede wszystkim na etapie wprowadzania firmy na rynek. W kancelarii Ubi Ius masz gwarancję uczciwej, solidnej, wielopłaszczyznowej i ekspresowej obsługi prawnej. Od zgłaszających się do nas osób nie pobieramy żadnych wstępnych opłat. Rozliczenia za nasze usługi są przeprowadzane dopiero po wyegzekwowaniu na rzecz Klienta należnych mu świadczeń.

    Cechy startupów

    Cechy charakterystyczne start-upów

    Start-up, czyli tymczasowa organizacja albo młode nowoczesne przedsiębiorstwo szukające rentownego modelu biznesowego ma charakterystyczne cechy. Przede wszystkim warto wskazać:

    • korzystanie przez nie z nowoczesnych technologii,
    • głównie informacyjno-komunikacyjnych,
    • krótki okres działalności, zazwyczaj do 5 lat,
    • działanie w warunkach dużego ryzyka,
    • dążenie do szybkiego wzrostu,
    • szukanie lub posiadanie powtarzalnego,
    • skalowanego i rentownego modelu biznesowego.
    skalowalnosc startupow

    Inną bardzo istotną cechą start-upu jest skalowalność.

    Na czym ona polega? Przede wszystkim na możliwości poszerzenia skali działania. Dzięki tej cesze przychody powinny rosnąć zdecydowanie szybciej niż koszty. Zakres działalności start-upu z czasem jest zwiększany, wówczas, gdy osiągnie on sukces. Jeśli model start-upu się sprawdzi, skala działalności wzrasta, a więc wzrastają również dochody przedsiębiorcy. Skalowalność jest bardzo istotną cechą start-upu i powinna zostać bardzo dobrze przemyślana. To właśnie na tym etapie wiele start-upów ponosi porażkę. Dlaczego? Ponieważ to właśnie wtedy rozwija się zakres działalności gospodarczej, a więc zwiększa się udział firmy w rynku i rozpoznawalność marki. W tym czasie można zwiększyć zyski, jednakże trzeba mieć na uwadze to, że przy skalowaniu startupu bardzo często pojawia się problem z zarządzaniem zmianą i wymiarem działalności. Skalowanie ma związek ze zmianami, które powstają z błędnego zarządzania. Mogą wiązać się z utratą rentowności. Aby zminimalizować ryzyko tego, należy dobrze się przygotować i spróbować przewidzieć możliwości i sposoby rozwoju start-upu. Przede wszystkim warto przygotować dobry biznesplan i skorzystać z fachowej obsługi prawnej start-upów. Dzięki zaplanowaniu modelu rozwoju biznesu i współpracy z doświadczonym prawnikiem przedsiębiorca gwarantuje start-upowi znacznie większe szanse, na długoterminowe pozostanie na rynku.

    Finansowanie działalności start-upów

    Finansowanie działalności start-upów

    Finansowanie działalności start-upów zazwyczaj opiera się na wykorzystywaniu środków finansowych ich założycieli tzw. „aniołów biznesu”, a także funduszy venture capital. Zdarza się, że pozyskują oni również środki na rozwijanie swojej działalności przez crowdfunding. Jednym z najbardziej popularnych narzędzi wspierania rozwoju i wzrostu start-upów są programy akceleracyjne. Angielskim słowem unicorn (tzn. jednorożec) określany jest start-up wyceniany na co najmniej pół miliarda dolarów amerykańskich.

     

    Założyciele Start Upów

    Założyciel start-upów

    Kto jest właścicielem start-upu? Może być nim „anioł biznesu”, czyli inwestor prywatny, który ma bogate doświadczenie w działalności gospodarczej, a także inwestuje w przedsiębiorstwa, które znajdują się we wczesnych fazach rozwoju w zamian za objęcie części ich akcji lub udziałów. W Polsce pierwszą siecią aniołów jest utworzony w 2003 r. Business Angels Club, założony przez Wojeciecha Dołkowskiego.

    Fundusze Venture Capital

    Fundusze Venture Capital

    Fundusze Venture Capital to średnio i długoterminowe inwestycje w przedsiębiorstwa niepubliczne, które znajdują się we wczesnych fazach rozwoju, realizowane przez wyspecjalizowane podmioty (fundusze venture capital). Tego typu inwestycje są obciążone wysokim ryzykiem niepowodzenia i zazwyczaj połączone są ze wsparciem menedżerskim, związanym z optymalizacją procesów biznesowych, czy też podniesienia jakości zarządzania. Celem inwestycji venture capital jest osiągnięcie zysku, który wynika z przyrostu wartości przedsiębiorstwa przez odsprzedaż jego akcji lub udziałów po upływie konkretnego czasu. Inwestycja VC opiera się na zasilaniu kapitałowym przedsiębiorstwa w początkowej fazie rozwoju w zamian za objęcie przez fundusz VC części jego akcji lub udziałów. Jest to tak zwana jedna z najistotniejszych form finansowania rozwoju i wzrostu start-upów. W taki sposób współwłaścicielem spółki staje się fundusz VC, którą finansuje. Liczba akcji, forma lub liczba udziałów jaką otrzyma wynika z negocjacji pomiędzy nim, a właścicielami spółki. Fundusz venture capital zazwyczaj uczestniczy w różnego rodzaju działaniach na rzecz rozwoju podmiotu i wówczas staje się pewnego rodzaju partnerem przedsiębiorcy. Fundusz po zdecydowaniu powierzenia przedsiębiorstwu kapitału, oczekując możliwości nieustannego monitoringu sytuacji spółki. Często zdarza się również, że dopuszcza do zarządzania np. przez delegowanie swojego przedstawiciela do rady nadzorczej, bądź też zarządu tej spółki.

    Ubi ius Lublin

    Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

    UBI IUS Sp. z o.o.

    ADRES
    ul. Fantastyczna 8/1 A
    biurowiec COMBO IT
    20-531 Lublin

    TELEFON
    600 096 744

    E-MAIL
    odszkodowania@ubiius.pl

    GODZINY OTWARCIA INFOLINII
    poniedziałek – piątek: 08:00 – 17:00

    Skuteczny prawnik - pomoc prawna online cennik

    Dowiedz się ile będzie kosztować udzielenie pomocy prawnej

    Jakie są dobre branże dla start-upów?

    Duża liczba start-upów rozpoczyna swoją działalność w branży IT, gdyż umożliwia ona osiągnięcie sporych zysków, przy niewielkim ryzyku wejścia na rynek. Biorąc pod uwagę branżę informatyczną, start-up z powodzeniem może założyć nawet jeden programista, który ma doskonały pomysł na innowacyjną i nietuzinkową aplikację, a także zaawansowaną wiedzę na temat tego, jak ją stworzyć. Inną branżą, która ma duże prawdopodobieństwo powodzenia, jest branża e-commerce, a także funkcjonalnego zastosowania drukarek 3D.
    Aktualnie można zaobserwować popyt na biznesy związane z różnego rodzaju kryptowalutami, a także rozwiązaniami bazującymi na technologii blockchain. Im bardziej innowacyjny pomysł, tym większe są szanse na zainteresowanie inwestorów i powodzenie.

     

    Jakie są zalety założenia własnego start-upu?

    Założenie sart-upu już na zawsze może odmienić Twoją ścieżkę zawodową, a nawet całe życie. Dlaczego warto go założyć? Start-up pozwala: zbudować własną markę na rynku, zdobyć bardzo dużą wiedzę z różnych dziedzin, uodpornić się na stres, realizować się na wielu różnych płaszczyznach, rozwijać się, poznawać nowych ciekawych ludzi, zdobywać sukcesy i zyski.

    Zapraszamy do skorzystania z infolinii

    Zadzwoń do nas – oddzwonimy!