Uzyskanie odszkodowania po śmierci bliskich, jakie kroki podjąć?

10.09.2020 | Autor: Kancelaria prawna UBI IUS
Uzyskanie odszkodowania po śmierci bliskich, jakie kroki podjąć?

Nagła śmierć osoby bliskiej w wypadku zawsze jest ogromną traumą dla jej członków rodziny. Utrata jednego z najbliższych wiążę się z pogrążeniem w żałobie oraz ogromnym cierpieniem. Oczywistym jest fakt, że żadne pieniądze nie zrekompensują tak ogromnej straty, jednak mimo wszystko warto postarać się o odszkodowanie po śmierci bliskich, które pomoże przynajmniej częściowo przygotować się do nowej sytuacji.

Jeśli doszło do śmierci osoby bliskiej w wypadku, rodzina może ubiegać się o kilka rodzajów świadczeń pieniężnych. Często przyznaje się odszkodowanie za nagłe i niespodziewane pogorszenie sytuacji materialnej. Innym świadczeniem, które można uzyskać, jest zadośćuczynienie, które jest swego rodzaju rekompensatą za stratę niematerialną w postaci bólu i cierpienia. Ponadto rodzina osoby zmarłej w wypadku może ubiegać się także o rentę alimentacyjną, a nawet zwrot kosztów pogrzebu.

 

Uzyskanie odszkodowania po śmierci bliskich nie zawsze jest jednak takie łatwe.

Dzieje się tak dlatego, że firmy ubezpieczeniowe często bezpodstawnie odmawiają wypłaty świadczeń lub proponują bardzo niskie kwoty odszkodowania. W takiej sytuacji należy podjąć odpowiednie kroki w celu uzyskania godnego odszkodowania.

 

Jakie kroki podjąć w celu uzyskania odszkodowania po śmierci bliskich?

Po pierwsze konieczne jest odpowiednie określenie i sprecyzowanie swoich żądań. Konieczne będzie przedstawienie ubezpieczalni różnego rodzaju dokumentów, które będą dowodziły winy sprawcy, przedstawiały sytuację materialną rodziny i wiele innych. Często to właśnie odpowiednie sprecyzowanie swoich oczekiwań oraz udowodnienie ich zasadności stanowi największy problem dla członków rodziny zmarłego pogrążonych w żałobie.

Jeżeli uzyskanie odpowiedniego odszkodowania po śmierci bliskich stanowi problem, warto zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy profesjonalistów. Prawnik określi jakie kroki podjąć podczas ubiegania się o odszkodowanie oraz pomoże w ich realizacji. Zachęcamy do skorzystania z profesjonalnych usług naszej Kancelarii Prawnej UBI IUS.

 

TELEFON: 600 096 744

Kancelaria UBI IUS