Powrót

Zachowek pomoc prawna


W każdym momencie zespół wykwalifikowanej kadry chętnie udzieli wyczerpujących informacji, odpowiednich wskazówek i rozwieje wszelkie wątpliwości. Ponadto, w każdym przypadku umożliwiamy Klientom wgląd we wszelakie poczynione działania oraz stwarzamy możliwość nadzoru nad postępami w sprawie.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Prawnicy od zachowku w Lublinie

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawników w sprawach zachowku?

Prawo domagania się zachowku mają najbliżsi członkowie rodziny spadkodawcy, którzy mogliby być uprawnieni do dziedziczenia na zasadach ustawowych. Przesłankę negatywną stanowi jednakże uzyskanie od spadkodawcy otrzymanie od spadkodawcy innego przysporzenia majątkowego, które odpowiada kwocie zachowku.

Może to być w formie uczynionej przez spadkodawcę darowizny albo w formie powołania do spadku, albo w postaci zapisu.

Obliczenie kwoty zachowku przysługującego w danej sytuacji jest czynnością wielostopniową oraz złożoną, co dosyć często wiąże się z koniecznością uzyskania porady prawnej albo konsultacji u radcy prawnego albo adwokata. Częstym problemem jest nierzadko uwzględnienie przy obliczaniu zachowku darowizn, a także zapisów windykacyjnych, które były dokonane przez spadkodawcę. Co więcej, w przypadku, kiedy spadkobierca zobligowany jest do zapłaty zachowku i jest sam uprawniony do zachowku, jego odpowiedzialność zostaje ograniczona do wysokości nadwyżki, która przekracza jego własny zachowek. Zachowek dochodzony może być również w niektórych przypadkach od osób, które uzyskały darowiznę od spadkodawcy. Skutki przebaczenia, tryb, przesłanki wiążą się nierozerwalnie z instytucją. To wszystko sprawia, że wykładnia instytucji zachowku wiążę się z wieloma problemami prawnymi, których optymalne ujęcie wymaga uzyskania specjalistycznej wiedzy prawniczej.

Powierz swoją sprawę profesjonalistom z UBI IUS, którzy posiadają doświadczenie w prowadzeniu takich spraw i dbają o satysfakcję klienta.

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!