Powrót

Wydanie nieruchomości pomoc prawna


W każdym momencie zespół wykwalifikowanej kadry chętnie udzieli wyczerpujących informacji, odpowiednich wskazówek i rozwieje wszelkie wątpliwości. Ponadto, w każdym przypadku umożliwiamy Klientom wgląd we wszelakie poczynione działania oraz stwarzamy możliwość nadzoru nad postępami w sprawie.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Prawnicy, adwokaci od spraw o wydanie nieruchomości

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawników w sprawach o wydanie nieruchomości?

Podczas wynajmowania nieruchomości może zdarzyć się tak, że najemcy nie będą do końca uczciwi. Mogą oni na przykład zaprzestać płacenia czynszu i odmówić wyprowadzenia się z mieszkania, które nie jest ich własnością. Do podobnych sytuacji dochodzi niestety dość często, lecz właściciele rzadko wiedzą, co mogą zrobić, kiedy to właśnie ich dotknie ten problem.

Jakie kroki należy podjąć w celu odzyskania nieruchomości?

Najpierw należy spróbować rozwiązać zaistniały spór polubownie. Można to uczynić poprzez wysłanie lokatorom wezwania do wydania nieruchomości. Jeśli jednak sposoby polubowne zawiodą, a osoby bezprawnie zamieszkujące daną posiadłość nie będą chciały wydać nieruchomości właścicielowi, konieczna może okazać się pomoc prawna i skierowanie sprawy do sądu. Roszczenie o wydanie nieruchomości przysługuje właścicielowi wtedy, kiedy inna osoba użytkuje nieruchomość w taki sposób, że sam właściciel zostaje pozbawiony tejże możliwości, jednocześnie nie posiadając do tego odpowiednich uprawnień (np. umowy najmu). Tylko w takiej sytuacji można żądać wydania nieruchomości. Nie jest bowiem zgodne z prawem żądanie wydania nieruchomości wtedy, gdy osoba ta zajmuje ją legalnie.

Proces sądowy o wydanie nieruchomości,

Jeśli dojdzie już do procesu sądowego o wydanie nieruchomości, konieczna może okazać się profesjonalna pomoc prawna. Zorientowani w podobnych sprawach prawnicy pomogą dopełnić wszystkie formalności. W sądzie konieczne będzie bowiem udowodnienie, że jesteśmy prawdziwymi właścicielami danej nieruchomości. Można to zrobić na przykład przy pomocy dokumentów potwierdzających jej zakup lub odpis z księgi wieczystej. Konieczne będzie także stworzenie odpowiedniego pozwu, który będzie zawierał informacje o wartości nieruchomości oraz o naszych żądaniach względem osoby zamieszkującej bezprawnie nieruchomość. Na tym etapie można także powołać świadków lub biegłych. Cały proces może okazać się skomplikowany i przytłaczający, dlatego dobrym pomysłem jest pomoc prawna w wydaniu nieruchomości. Profesjonalna pomoc prawna w wydaniu nieruchomości może okazać się niezastąpiona, a dzięki swojemu doświadczeniu znacząco ułatwić i skrócić cały proces.

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!