Powrót

Wniosek o ustalenie miejsca pobytu dziecka


W każdym momencie zespół wykwalifikowanej kadry chętnie udzieli wyczerpujących informacji, odpowiednich wskazówek i rozwieje wszelkie wątpliwości.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Prawnicy pomogą przygotować wniosek o ustalenie miejsca pobytu dziecka

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawnika przy przygotowaniu wniosku o ustalenie miejsca pobytu dziecka?

  Kodeks cywilny wyraźnie podkreśla, że można mieć tylko jedno miejsce zamieszkania. Jako miejsce zamieszkania określana jest miejscowość, w której przebywamy na stałe. W przypadku dziecka, miejsce zamieszkania jest takie samo, jak miejsce zamieszkania rodziców osoby małoletniej. W takiej sytuacji ustalenie miejsca pobytu dziecka nie stanowi żadnego problemu.

  Wniosek o ustalenie miejsca pobytu dziecka może okazać się konieczny w sytuacji, gdy rodzice dziecka podejmą decyzję o zamieszkaniu w różnych miejscach, np. w wyniku rozwodu, separacji, czy rozpadu związku konkubenckiego. Wniosek o ustalenie miejsca pobytu dziecka może pomóc przygotować prawnik. Taka pomoc może okazać się nieoceniona szczególnie w przypadku konfliktu pomiędzy rodzicami małoletniego i niezgodności co do miejsca zamieszkiwania.

  Wniosek o ustalenie miejsca pobytu dziecka prawnik reprezentujący rodziców składa do sądu.

  Tam po przeanalizowaniu wszelkich okoliczności i warunków, jakie może zapewnić dziecku każdy z rodziców, zapada decyzja, dzięki której można ustalić miejsce pobytu dziecka. Warto także wspomnieć, że w przypadku dziecka do trzynastego roku życia lub małoletniego ubezwłasnowolnionego, decyzje w jego imieniu podejmuje jego przedstawiciel ustawowy. Przedstawicielem ustawowym według prawa polskiego jest kurator, którego wyznacza sąd opiekuńczy. Małoletni powyżej trzynastego roku życia może samodzielnie uczestniczyć w procesie, który dotyczy ustalenia jego miejsca pobytu.

  Aby napisać wniosek o ustalenie miejsca pobytu dziecka, konieczny może okazać się prawnik. Pismo tego typu powinno bowiem spełniać wszystkie wymagania pisma procesowego. W praktyce oznacza to, że powinno ono zawierać wszystkie niezbędne informacje, elementy, rzeczową argumentację oraz stosowne załączniki. Sąd rozpatruje przekazany wniosek o ustalenie miejsca pobytu dziecka i na jego podstawie podejmuje odpowiednią decyzję w przedstawionej sprawie. Z tego powodu prawnik może okazać się nieoceniony, ponieważ dzięki swojej wiedzy prawniczej może pomóc w napisaniu świetnego wniosku, który będzie miał bezpośredni wpływ na decyzję sądu.

  Jeśli potrzebujesz prawnika, który pomoże napisać wniosek o ustalenie miejsca pobytu dziecka, skontaktuj się z naszą Kancelarią Prawną UBI IUS w Lublinie. Regularnie zajmujemy się tego typu sprawami, dlatego z pewnością pomożemy także w rozwiązaniu Państwa problemu.

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!