Powrót

Umowy gospodarcze i handlowe prawnik


W każdym momencie zespół wykwalifikowanej kadry chętnie udzieli wyczerpujących informacji, odpowiednich wskazówek i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Prawnicy umowy gospodarcze i handlowe - Lublin

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

Kancelaria Ubi Ius ma wieloletnie doświadczenie i szereg osiągnięć w dziedzinie przygotowywania umów gospodarczych i handlowych.

Umowy gospodarcze to dwustronne lub wielostronne czynności prawne przedsiębiorcy, które dokonywane są w zakresie jego działalności gospodarczej, również w związku z prowadzeniem własnego przedsiębiorstwa. Umowy handlowe i obrotu gospodarczego są to bardzo ważne dokumenty, przygotowywane przez małe i średnie przedsiębiorstwa.

Mogą być zawierana na dwa sposoby:

  • pomiędzy przedsiębiorcą, a konsumentem (obrót konsumencki),
  • pomiędzy podmiotami, które nie są przedsiębiorcami prowadzącymi działalność gospodarczą.

Żeby doszło do zawarcia umowy, obie strony muszą wyrazić chęć , przy czym należałoby zaznaczyć, że umowa handlowa zawarta ustnie jest ważna. Warto jednak na wszelki wypadek przygotować ją w formie pisemnej. W sytuacji ewentualnych nieporozumień będzie można łatwo udowodnić, co zostało ustalone pomiędzy stronami. Jeśli potencjalny spór będzie rozstrzygany przez sąd, to z pewnością na korzyść będzie działał każdy zapis i będzie miał znaczenie. Właściwie przygotowana umowa handlowa i gospodarcza powinny mieć kilka poszczególnych elementów. Przede wszystkim strony umowy powinny być jasno (szczegółowo) określone i nazwane w dowolny sposób. Musi być też jasno określony przedmiot umowy.

Masz problem z umową gospodarczą i handlową? Nie wiesz, jak sobie z tym poradzić?

W Kancelarii Ubi Ius świadczymy profesjonalną pomoc prawną w zakresie sporządzania umów handlowych i gospodarczych, również umów kredytowych z bankiem. Dodatkowo udzielamy porad prawnych z zakresu prawa handlowego, a także w imieniu klienta prowadzimy rozmowy oraz negocjacje umów. Sprawdzamy, czy warunki tej umowy są korzystne dla klienta, jeśli nie to pomagamy skorygować umowę. W sytuacjach konfliktowych reprezentujemy klienta przed właściwym sądem.

 

TELEFON: 600 096 744

Kancelaria prawna UBI IUS Sp. z o.o.

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!