Powrót

Reklamacja do banku w sprawie kredytu


W każdym momencie zespół wykwalifikowanej kadry chętnie udzieli wyczerpujących informacji, odpowiednich wskazówek i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Prawnicy / Adwokaci / Radcy prawni / reklamacja do banku w sprawie kredytu frankowego

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

Kancelaria Ubi Ius reklamacja kredytu

Na hasło „kredyt we frankach” wielu Polaków ( także mieszkańców Lublina ) zaczyna odczuwać ból głowy. Taki właśnie rodzaj kredytu hipotecznego zaciągnęło w Polsce w latach 2003-2011 około 600 tysięcy osób. Kredyt został im wypłacony w złotówkach i w tej walucie również go spłacali, natomiast wysokość ich zobowiązań została ustalona we frankach szwajcarskich. Umowy zawarte z bankami zawierały jednak zapisy, które nie były do końca przejrzyste. Wątpliwości dotyczą głównie sposobu przewalutowania kredytu. Wielu osobom wydawało się, że oprocentowanie niższe niż w przypadku kredytów złotówkowych to prawdziwa okazja, z której należy skorzystać.

Tymczasem w momencie, gdy nastąpił wzrost kursu franka szwajcarskiego wysokość kwoty, którą kredytobiorcy muszą spłacić znacznie wzrosła. Mnóstwo osób popadło z tego powodu w poważne problemy finansowe, niektórym z nich zajrzało nawet w oczy widmo bankructwa. Tak niekorzystny kurs franka szwajcarskiego utrzymuje się niezmiennie od wielu lat, co powoduje, że problem ze spłatą zaciągniętego kredytu nie znika.

Istnieje jednak wyjście z tej trudnej sytuacji, a jest nim możliwość wniesienia przeciwko bankowi pozwu sądowego, którego przedmiotem jest unieważnienie umowy kredytowej. Podstawą do tego jest fakt stosowania przez banki tzw. klauzul abuzywnych, wprowadzających kredytobiorców w błąd. Liczono przy tym na naiwność i niewiedzę klientów, co jak się niestety okazało było skuteczną taktyką ze strony banków.

Wystąpienie na drogę sądową przeciwko bankowi związane jest z dwiema możliwymi opcjami do wyboru. Są to: odfrankowanie zaciągniętego kredytu lub działania zmierzające do unieważnienia zawartej z bankiem umowy. Bardziej korzystna dla kredytobiorcy wydaje się być ta pierwsza opcja. Umożliwia ona spłacanie należnej bankowi kwoty w polskiej walucie. W tej sytuacji bank musi zwrócić swojemu klientowi równowartość nadpłaconych rat oraz dokonać zmniejszenia wysokości raty kredytu. W ten sposób kredytobiorca gwarantuje sobie brak konieczności oddania całej pożyczonej sumy.

Wydaje się, że przed podjęciem działań przeciwko bankowi należy koniecznie skonsultować się z doświadczonym prawnikiem. Najlepiej, aby był to ktoś mający odpowiednie rozeznanie w przepisach prawa dotyczących bankowości. Na taką właśnie pomoc możesz liczyć w naszej kancelarii prawnej Ubi Ius. Doskonale orientujemy się w stosowanych przez banki praktykach, w tym temacie nie można nas niczym zaskoczyć. Serdecznie zapraszamy więc do kontaktu z nami wszystkie te osoby, które podjęły decyzję o złożeniu pozwu przeciwko bankowi. Ze względu na nasze doświadczenie dotyczące prowadzenia podobnych spraw jesteśmy przekonani o tym, że będziemy w stanie skutecznie Ci pomóc.

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!