Powrót

Pomoc prawna po wypadku samochodowym


W każdym momencie zespół wykwalifikowanej kadry chętnie udzieli wyczerpujących informacji, odpowiednich wskazówek i rozwieje wszelkie wątpliwości. Ponadto, w każdym przypadku umożliwiamy Klientom wgląd we wszelakie poczynione działania oraz stwarzamy możliwość nadzoru nad postępami w sprawie.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Pomagamy po wypadkach samochodowych

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawników po wypadku samochodowym?

Spokojna i ostrożna jazda pozwala ograniczyć ryzyko wypadku, jednak nie eliminuje go całkowicie. Brawura innych zmotoryzowanych, brak odpowiedniej kultury jazdy, słaby stan dróg czy wreszcie niskie umiejętności kierujących często prowadzą do kolizji. To stresujące wydarzenie wiąże się zwykle nie tylko z silnymi emocjami i szokiem, ale również poważnymi konsekwencjami, które skłaniają uczestników do zasięgnięcia profesjonalnej porady prawnej po wypadku.

Warto pamiętać, że jedną z pierwszych czynności, jakie należy wykonać po niefortunnym zdarzeniu, jest zabezpieczenie miejsca wypadku. To niezwykle ważne z uwagi na zagrożenie, jakie uszkodzone pojazdy mogą stwarzać dla innych uczestników ruchu. Podstawową kwestią okazuje się włączenie świateł awaryjnych i ustawienie trójkąta ostrzegawczego. Niezwykle istotne jest również wezwanie pomocy lekarskiej do poszkodowanych. Jeśli na miejscu są osoby ranne, unieruchomione wewnątrz aut lub zabite, w miarę możliwości trzeba udzielić im pomocy i oprócz karetki koniecznie należy wezwać policję oraz straż pożarną. W kolejnym kroku można pomyśleć o zabezpieczeniu mienia i jeśli nie ma ofiar – usunąć samochody z jezdni.

Przy mniej poważnych kolizjach, kiedy nie wzywamy na miejsce żadnych służb, pamiętajmy o spisaniu stosownego oświadczenia. Powinny się w nim znaleźć dane sprawcy i jego ubezpieczyciela, numer prawa jazdy oraz polisy ubezpieczeniowej, numery rejestracyjne pojazdów, jak również ogólny opis przebiegu zdarzenia z uwzględnieniem informacji o świadkach. Jeśli nie udaje nam się uzyskać niezbędnych danych od sprawcy wypadku, wówczas na miejsce lepiej wezwać funkcjonariuszy policji.

Pamiętajmy, że po poważnych wypadkach zwykle ustala się okoliczności zdarzenia, a niejednokrotnie wszczyna się również postępowanie wyjaśniające. Właśnie dlatego czasami konieczne okazuje się skorzystanie z profesjonalnej pomocy prawnej. Wsparcie w zakresie wypadków komunikacyjnych, ale też wypadków przy pracy, wypadków w rolnictwie i innych gwarantują prawnicy z kancelarii Ubi Ius.

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!