Powrót

Pismo procesowe pomoc prawna


W każdym momencie zespół wykwalifikowanej kadry chętnie udzieli wyczerpujących informacji, odpowiednich wskazówek i rozwieje wszelkie wątpliwości. Ponadto, w każdym przypadku umożliwiamy Klientom wgląd we wszelakie poczynione działania oraz stwarzamy możliwość nadzoru nad postępami w sprawie.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Pisma procesowe w Lublinie - zapraszamy do kontaktu

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawników UBI IUS przy pismach procesowych?

Niektórzy ludzie podejmuje decyzję o samodzielnym prowadzeniu sprawy sądowe, polegając w tym zakresie na sugestiach znajomych, własnym doświadczeniu albo (nierzadko anonimowych) informacjach znalezionych w sieci. Biorą wówczas na swoje barki ciężar prawidłowej reakcji na zmieniający się w sposób dynamiczny przebieg procesu oraz pełne ryzyko wystąpienia błędów formalnych, które mogą pojawić się w związku ze słabą znajomością przepisów postępowania sądowego. Na strony może nakładać szereg obowiązków również sąd, a dokładnie odniesienie się do zarządzeń przewodniczącego, które musi być dokonane w określonym terminie, któremu uchybienie obarczone jest nierzadko mało korzystnym rygorem. Stronom często trudno jest zrealizować, a także zrozumieć polecenie sformułowane w specjalistycznym języku prawniczym.

W przypadku, kiedy dana osoba nie podejmie decyzji na skorzystanie z usług fachowego pełnomocnika, zawsze w sytuacji problematycznej może zlecić prawnikowi (radcy prawnemu albo adwokatowi) przynajmniej opracowanie projektu konkretnego pisma procesowego. Wskazanie dowód i tezy dowodowej, pozew, odpowiedź na pozew, polemika z argumentami prawnymi przeciwnika procesowego, sprzeciw od nakazu zapłaty, zarzuty do opinii biegłego, wnioski o zabezpieczenie, apelacje – to niektóre z pism, które mogą wiązać się z opracowaniem pod kątem prawnym czy uzupełnienia. Jeżeli zlecenie nie wiąże się z pełnomocnictwem, takie pisma składane są samodzielnie przez stronę. Porady prawne mogą obejmować wyjaśnienie treści albo analizy pisma strony przeciwnej, tudzież polecenia nałożonego przez sąd. Zachęcamy do skorzystania z usług profesjonalnej kancelarii UBI IUS, która świadczy usługi w sposób fachowy i rzetelny.

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!