Śmierć bliskiej osoby, co robić?

08.03.2020 | Autor: Kancelaria prawna UBI IUS
Śmierć bliskiej osoby, co robić?

Śmierć bliskiej osoby zawsze jest szokiem dla jej rodziny i osób przyjaźniących się z nią. Na tego typu wydarzenie nie da się przygotować od strony psychicznej. Skutkiem utraty bliskiej osoby może być pojawienie się stanów lękowych, depresji i innych poważnych zaburzeń psychicznych.
Rodzina osoby, która zginęła w wypadku drogowym często musi zmierzyć się nie tylko z problemami natury psychicznej.

Bywa tak, że zmarły miał decydujący wkład w finanse rodziny i w sytuacji, gdy go brakuje, jego bliskim grozi wpadnięcie w kłopoty finansowe. Warto wiedzieć, że kiedy dochodzi do takiej tragedii, to rodzina osoby, która zginęła w wypadku ma prawo ubiegać się o odszkodowanie. Jego wysokość powinna być ustalona w taki sposób, aby zarówno pokryło ono koszty pogrzebu, jak i zapewniło tej rodzinie bezpieczeństwo finansowe na tak długi okres czasu, aż odnajdzie się ona w nowej sytuacji.

Proces związany z ubieganiem się o odszkodowanie może wydać się osobie, która nie miała wcześniej styczności z tego typu procedurami, dosyć skomplikowany. Niezbędne jest zgromadzenie sporej liczby dokumentów, do tego kontakt z firmą ubezpieczeniową, która ma wypłacić pieniądze czasem nie należy do przyjemnych doświadczeń. Do tego dochodzi wciąż obecny ból po stracie bliskiej osoby, pogrążonym w żałobie członkom rodziny trudno jest skupić się na formalnościach związanych z wypełnianiem dokumentów i składaniem pism. W takiej sytuacji najlepiej jest skorzystać z pomocy, jaką zaoferować może kancelaria prawna, np. Ubi Ius.

Prowadziliśmy już wiele spraw związanych z odszkodowaniami, posiadamy więc odpowiednie doświadczenie. Rozumiemy, w jak trudnej znajdujesz się sytuacji, dlatego chcemy wziąć na siebie wszystkie sprawy formalne konieczne do tego, aby odszkodowanie zostało wypłacone. Jesteśmy gotowi pomóc również w tej sytuacji, gdy decyzja ubezpieczyciela już zapadła i jest ona odmowna lub też ustalona wysokość świadczenia jest w ocenie wnioskującego o nie zbyt niska. Zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego w celu umówienia się na spotkanie w biurze kancelarii.