Adwokat prawo pracy – Kancelaria prawna UBI IUS Lublin


Kancelaria oferuje swoje usługi Klientom indywidualnym, podmiotom prowadzącym własną działalność gospodarczą oraz podmiotom publicznym.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Zadaniem prawa pracy jest uregulowanie kwestii dotyczących wzajemnych relacji pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Tworzące je przepisy odnoszą się do takich zagadnień, jak rodzaje umów o pracę, czas jej trwania, urlop, możliwości zakończenia stosunku pracy (porozumienie stron, wypowiedzenie, bez wypowiedzenia). Jest to taka gałąź prawa, z którą wszyscy często mamy do czynienia. Dotyczy to również osób mieszkających w Lublinie oraz okolicach tego miasta. Nie jest wcale rzadkością sytuacja, w której ma miejsce konflikt pomiędzy pracodawcą a osobą przez niego zatrudnioną. Może on dotyczyć np. zwolnienia dyscyplinarnego, z którym absolutnie nie zgadza się osoba, która je otrzymała. Czasem to pracownik decyduje się na odejście z danego miejsca zatrudnienia, ponieważ uważa, że był nękany przez swojego przełożonego. Wątpliwości natury prawnej pojawiają się również wtedy, gdy w zakładzie pracy dochodzi do wypadku. Konieczne jest wówczas ustalenie, czy jego przyczyną był błąd pracownika, czy też ktoś z jego przełożonych nieumyślnie doprowadził do niebezpiecznej sytuacji. Do spięcia na linii pracodawca-zatrudniony może dojść także z powodu opóźnień w wypłacie pensji lub braku wynagrodzenia za dodatkowe godziny pracy.

W sprawach tego typu przydaje się kontakt z prawnikiem zajmującym się prawem pracy. Takiego adwokata znajdziesz w kancelarii UBI IUS, której biuro znajduje się w Lublinie. Możesz liczyć na skuteczną, profesjonalną pomoc w każdej sprawie, która dotyczy tej właśnie gałęzi prawa. Prawnik gotowy jest również na reprezentowanie klienta w trakcie postępowania sądowego, jeżeli okaże się ono koniecznością w danej sprawie. Aby adwokat mógł dokładnie zapoznać się z Twoim problemem, konieczne będzie Twoje spotkanie z nim w lubelskim biurze kancelarii. Przygotuj się do niego odpowiednio. Weź ze sobą wszystkie dokumenty dotyczące sprawy. Po zebraniu wszystkich niezbędnych informacji prawnik podejmie decyzję o tym, w jaki sposób będzie można Ci pomóc. Nie jest możliwe udzielenie 100% gwarancji na to, że sprawa zakończy się po Twojej myśli. Biorąc jednak pod uwagę doświadczenie adwokatów z kancelarii UBI IUS, szanse na to wydają się być duże. Zadzwoń lub napisz, aby umówić się na spotkanie z prawnikiem.

Ubi Ius, Ubi Onus

Gdzie prawo, tam obowiązek

Aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie, Kancelaria podejmuje współpracę z ekspertami z poszczególnych dziedzin prawa. Umożliwia to świadczenie skutecznej i kompleksowej obsługi prawnej. Wynagrodzenie zostaje ustalone indywidualnie, zależy od zawiłości i charakteru sprawy.

Odszkodowanie za zawał serca w pracy

W Polsce na zawał umiera co roku około 200 000 ludzi. Czasem dochodzi do niego w miejscu pracy. Statystycznie częściej zdarza się on mężczyznom, niż kobietom. Ryzyko wystąpienia zawału wzrasta po 40. roku życia. Szczególnie narażone są te osoby, którą palą papierosy, mają nadciśnienie tętnicze i cukrzycę. Czynnikami znacznie zwiększającymi prawdopodobieństwo wystąpienia zawału jest często przeżywany stres oraz praca wymagająca dużego wysiłku fizycznego. Głównym objawem tego, że doszło do zawału, jest pojawienie się silnego bólu w klatce piersiowej. Często powoduje on problemy z oddychaniem. Ból nasila się wraz z upływem kolejnych minut i nie przestaje być odczuwany po zmianie pozycji. Warto wiedzieć, że osoby cierpiące na cukrzycę mogą nie odczuwać bólu w trakcie zawału. Osoby w podeszłym wieku szczególnie narażone są na odczuwanie duszności. U niektórych osób w trakcie zawału tętno mocno przyspiesza, u innych jest odwrotnie- gwałtownie zwalnia. Możliwe jest również pojawienie się silnych zawrotów głowy, co może doprowadzić nawet do utraty przytomności. W przypadku podejrzenia wystąpienia zawału należy jak najszybciej wezwać karetkę pogotowia ratunkowego. Czas jest tutaj niezwykle istotny.

Jeżeli do zawału serca dojdzie w miejscu zatrudnienia, to możliwe jest uznanie tego wydarzenia za wypadek w pracy i w związku z tym poszkodowanemu będzie przysługiwało odszkodowanie? Tak, ale nie zawsze to zdarzenie można zakwalifikować do skutków szkodliwych warunków panujących w miejscu wykonywania swoich obowiązków przez osobę, która doznała zawału. Konieczne będzie wykazanie, że istniał bezpośredni związek pomiędzy warunkami panującymi w miejscu pracy, a zawałem. Warto jest skontaktować się w takiej sytuacji z kancelarią prawną. Doświadczeni prawnicy, którzy już zajmowali się tego typu sprawami będą potrafili skutecznie Ci pomóc. Takich właśnie doświadczonych adwokatów znajdziesz w kancelarii UBI IUS. Zadzwoń lub napisz, aby uzyskać więcej informacji. Aby adwokat mógł zapoznać się z Twoja sprawą, konieczne będzie Twoje spotkanie z nim, które odbędzie się w biurze UBI IUS w Lublinie.

prawo karne adwokat lublin

Poparzenie w pracy odszkodowanie

Wiele osób jest zatrudnionych w takich miejscach, w których panują trudne warunki pracy. Można tutaj wymienić np. górników oraz osoby pracujące w zakładach chemicznych. Przyczyną poparzenia, do którego dochodzi w zakładzie pracy, może być nieostrożność samego pracownika. Może być ono również skutkiem zaniedbania ze strony innej osoby, która np. miała obowiązek sprawdzić stan techniczny maszyny, a nie zrobiła tego. Czasem przyczyną wypadku jest niespodziewana awaria urządzenia, której nie dało się wcześniej przewidzieć. W wyniku takiej awarii może dojść do wydostania się na zewnątrz niebezpiecznego, gorącego lub żrącego płynu. Skutki takiego zdarzenia mogą być różne. Od niezbyt groźnego poparzenia aż po takie, które bezpośrednio zagraża życiu poszkodowanego. Wiele zależy od szybkości reakcji osób znajdujących się w pobliżu. Osobie poparzonej należy udzielić pomocy jak najszybciej.

Każdy, kto uległ poparzeniu w pracy, ma prawo do wystąpienia o odszkodowanie z tego tytułu. Jego wysokość powinna być taka, aby osoba poszkodowana mogła zrekompensować swoje wydatki na leczenie i późniejsze zajęcia rehabilitacyjne. Pamiętajmy o tym, że mieszkańcy mniejszych miejscowości często muszą dojeżdżać wiele kilometrów do ośrodków medycznych znajdujących się w większym mieście. Odszkodowanie powinno być również godną rekompensatą bólu, który poszkodowany odczuwał, gdy doszło do wypadku i który z pewnością odczuwany był także podczas trwania rehabilitacji. Przed rozpoczęciem starań o uzyskanie wypłaty świadczenia warto jest skontaktować się z kancelarią prawną. Będzie Ci zdecydowanie łatwiej walczyć o odszkodowanie za poparzenie w pracy, gdy będziesz mógł liczyć na pomoc doświadczonego adwokata. Należy pamiętać o tym, że firmy ubezpieczeniowe często nie ułatwiają zadania osobom starającym się o wypłatę świadczenia. Wręcz przeciwnie. Robią wiele, aby odszkodowanie nie było wypłacone lub zaniżają jego wysokość. Prawnik mający odpowiednie doświadczenie jest doskonale zorientowany w sposobie działania firm ubezpieczeniowych i nie da się zaskoczyć. Z pewnością masz większe szanse na pozytywne dla Ciebie rozstrzygnięcie sprawy, kiedy jesteś pod opieką dobrej kancelarii prawnej. Jedną z nich jest UBI IUS. Zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego znajdującego się na stronie internetowej kancelarii UBI IUS, aby umówić się na spotkanie z adwokatem.

UBI IUS kancelaria prawna uczciwość

Prawo pracy – reprezentowanie pracodawców i pracowników

Kancelaria prawna może reprezentować zarówno pracowników, jak i pracodawców przed sądami w sprawach dotyczących stosunków pracy. Każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest przygotowanie poprawnej umowy o pracę, która chroniłaby interesy pracownika, a także profesjonalna pomoc prawna adwokata, który w sposób precyzyjny reprezentowałby go przed sądem. W takich sytuacjach pomoc adwokata jest nieoceniona, szczególnie w sytuacjach, takich jak: np. odejście na emeryturę lub rentę. Może zdarzyć się, że pracodawca nie wypłaci pracownikowi należytej odprawy, kobieta w ciąży zostanie bezprawnie zwolniona z pracy lub też umowa o pracę zostanie rozwiązania bez podstaw (nieuzasadnione wypowiedzenie umowy o pracę).

Ubi ius Lublin

Masz pytania w sprawie pomocy prawnej? Skontaktuj się z nami!

UBI IUS Sp. z o.o.

ADRES
ul. Fantastyczna 8/1 A
biurowiec COMBO IT
20-531 Lublin

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

GODZINY OTWARCIA INFOLINII
poniedziałek – piątek: 08:00 – 17:00

Skuteczny adwokat, radca prawny, prawnik - prawo pracy Lublin cennik

Dowiedz się ile będzie kosztować udzielenie pomocy prawnej

Wychodząc naprzeciw wymaganiom i oczekiwaniom Klientów, Kancelaria oferuje:

  • możliwość systemu godzinowego – w tym przypadku wynagrodzenie jest ustalane w zależności od poświęconego czasu na wykonanie zadania,
  • możliwość stałego wynagrodzenia,
  • możliwość systemu ryczałtowego miesięcznego wynagrodzenia, odpowiedniego w sprawach, w których możliwe jest ustalenie zakresu prac i nakładu pracy. Zalecany jest przy stałej obsłudze np. instytucji publicznych albo podmiotów gospodarczych.

 

Wynagrodzenie, które zostaje ustalone przez Kancelarię nie obejmuje następujących wydatków, które ponosi Klient, takich jak: wydatki w toku postepowania (np. opinie biegłych) i wpis sądowy.

Orientacyjna cena pomocy prawnej możliwa jest po wysłaniu przez Klienta zapytania, po opisaniu zwięźle stanu faktycznego sprawy.

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!