Skuteczny adwokat, radca prawny – Kancelaria prawna UBI IUS Łęczna


Kancelaria oferuje swoje usługi Klientom indywidualnym, podmiotom prowadzącym własną działalność gospodarczą oraz podmiotom publicznym.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Najważniejszą rzeczą jest dla nas satysfakcja i zaufanie naszych Klientów. Dlatego do każdej powierzonej nam sprawy mamy indywidualne podejście. Współpracujemy wyłącznie z zespołem kompetentnych prawników posiadających bogate doświadczenie, kompetencje i szeroką wiedzę. Nasi Klienci mogą liczyć na sprawną, solidną i uczciwą obsługę. Tak samo jak i Państwu, zależy nam na szybkim działaniu i pozytywnym rezultacie postępowania.

Kompleksowa pomoc świadczona przez lubelską kancelarię prawną Ubi Ius obejmuje rozwiązywanie problemów prawnych naszych Klientów i dążenie do satysfakcjonującego zakończenia ich spraw oraz realizacji wyznaczonych nam celów. Kierujemy się zawsze ich dobrem, dlatego do każdej sprawy podchodzimy rzetelnie i szukamy najlepszych dla niej rozwiązań. Podczas konsultacji prawnych przeprowadzamy szczegółowy wywiad, w celu jak najlepszego zapoznania się z okolicznościami danej sprawy.

Następnie wskazujemy najlepsze rozwiązania, zgodne z obowiązującym prawem. Uważamy, że już na samym początku współpracy z prawnikiem, najważniejsza jest realna i szczera ocena sytuacji prawnej naszych Klientów, co umożliwia świadome podjęcie decyzji w związku z dalszymi krokami i działaniami prawnymi, szczególnie w przedmiocie założenia sprawy sądowej. Najbardziej skupiamy się na indywidualnym podejściu do każdej ze spraw, nie stosujemy gotowych rozwiązań i schematów. Poświęcamy odpowiednią ilość czasu, w zależności od danego zagadnienia.

Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby każda z prowadzonych przez nas spraw zakończyła się sukcesem. Zawsze jesteśmy profesjonalni i rzetelni. Każdemu klientowi bez wyjątku, udzielamy porad i wskazówek, dzięki czemu zdobywa on odpowiednią wiedzę, którą może wykorzystać podczas podejmowania decyzji, a także na każdym możliwym etapie sprawy. Pamiętamy o podejmowaniu wszelkich niezbędnych działań formalnych w taki sposób, by nasz Klient czuł się odciążony psychicznie i w jak najmniejszym stopniu odczuwał ciężar w codziennym życiu. We wszelkich naszych działaniach kierujemy się zasadami etyki. Kancelaria Ubi Ius to profesjonalny zespół znakomitych i doświadczonych prawników, którzy nastawieni są na osiąganie satysfakcjonujących wyników. Nigdy nie zapominamy o tym, że to nasz Klient jest najważniejszy – sytuacja prawna, w jakiej się znajduje, jego komfort psychiczny i dobro. W relacji adwokata z klientem najbardziej cenimy sobie zaufanie i szczerość, które mają wielki wpływ na powodzenie sprawy. Oferujemy profesjonalną pomoc prawną na każdym etapie współpracy – począwszy od konsultacji, pomocy przy kompletowaniu i sporządzaniu dokumentów, a skończywszy na reprezentowaniu Klienta przed sądem. Wszystkie rozmowy, które prowadzimy z Klientami (bezpośrednie i pośrednie) otoczone są tajemnicą zawodową.

W naszej kancelarii zajmujemy się świadczeniem szeroko pojętej pomocy prawnej z zakresu prawa spadkowego, cywilnego, karnego, rodzinnego, gospodarczego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmujemy się sporządzeniem umów, opinii prawnych, pism procesowych i urzędowych dla podmiotów gospodarczych oraz osób prawnych. Naszą misją jest stworzenie dostępu do specjalistycznej obsługi prawnej wszystkim, którzy tego potrzebują.

Ubi Ius, Ubi Onus

Gdzie prawo, tam obowiązek

Aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie, Kancelaria podejmuje współpracę z ekspertami z poszczególnych dziedzin prawa. Umożliwia to świadczenie skutecznej i kompleksowej obsługi prawnej. Wynagrodzenie zostaje ustalone indywidualnie, zależy od zawiłości i charakteru sprawy.

W jaki sposób przygotować się do spotkania z adwokatem?


Jeśli czeka Cię pierwsza wizyta w kancelarii, z pewnością zastanawiasz się, jak przygotować się do spotkania z adwokatem, jakie dokumenty ze sobą zabrać, jakie informacje posiadać. Przedstawiamy kilka ważnych wskazówek.

Do korzystania z usług kancelarii prawnej zazwyczaj skłaniają nas problemy natury prawnej, np. spór finansowy, rodzinny, fałszywe oskarżenia. Bez względu na to, z czym się aktualnie zmierzasz, warto dobrze przygotować się do pierwszej wizyty u adwokata. Pierwsze spotkanie z prawnikiem jest często zapoznawcze – poznajesz przyszłego pełnomocnika, a także on poznaje Ciebie i sprawę, z którą przychodzisz. Pozwala ono zdecydować o dalszej współpracy. Niezwykle istotne jest to, by zawrzeć w rozmowie z adwokatem, jak najwięcej szczegółów, które pozwolą zdiagnozować przyczyny danego problemu i znaleźć najlepsze rozwiązania Twojej sytuacji prawnej. Przed konsultacjami powinieneś przygotować kopie wszystkich dokumentów, które mogą być powiązane ze sprawą (nawet te, które wydają Ci się nieważne). Dają one pełen zarys prawny sytuacji, a także są niepodważalnymi dowodami w sprawie, które można wykazać przed sądem. Dobrze jest razem z adwokatem ustalić cel wizyty, pozwoli to lepiej przygotować się do niej obu stronom. Może to być np. pomoc w negocjacjach, porada prawna, pomoc przy wniesieniu pozwu o rozwód. Warto zapisać wszelkie pytania, wątpliwości i opisać historię w kolejności chronologicznej na kartce. Będzie ona pomocna w szczególności wtedy, gdy pojawia się stres w związku z rozmową. Dzięki niej będziesz miał pewność, że o niczym nie zapomniałeś.

Adwokat od spraw majątkowych

Sprawy majątkowe są jednymi z tych, którymi najczęściej zajmują się prawnicy. Dotyczy to również tych kancelarii, które działają w Łęcznej. Często są to skomplikowane sprawy, na których rozwiązanie trzeba czekać przez długi czas. Wiele z nich dotyczy kwestii podziału majątku po rozwodzie lub też dziedziczenia. Jak można się domyślać, są to sprawy związane z silnymi emocjami. Czasem niestety zdarza się, że osoby będące przecież na co dzień członkami jednej rodziny nie potrafią się porozumieć, przez co sprawa musi zostać rozstrzygnięta na drodze sądowej. Pomoc adwokata doświadczonego w prowadzeniu spraw majątkowych może okazać się niezbędna. Takiego prawnika znajdziesz w Łęcznej kontaktując się z kancelarią UBI IUS. Oferuje ona swoje usługi nie tylko mieszkańcom stolicy województwa, ale również wszystkim osobom mieszkającym na Lubelszczyźnie. Prawnicy, którzy pracują dla tej kancelarii skutecznie pomogli już wielu osobom, również w przypadkach dotyczących spraw majątkowych. Aby Twoja współpraca z adwokatami była możliwa, konieczne będzie Twoje pojawienie się w biurze kancelarii. Opowiesz o swoim problemie, przedstawisz wszystkie dokumenty, które go dotyczą. Po zebraniu wszystkich potrzebnych informacji prawnicy zdecydują o tym, co należy zrobić dalej.

prawo karne adwokat lublin

Adwokat sprawy bankowe

Kredyt stał się częścią naszego życia. Może on stać się wybawieniem w trudnej sytuacji, ale również powodem wystąpienia trudnego do rozwiązania problemu. Są osoby, o których można powiedzieć, że wzięły zdecydowanie zbyt duży ciężar na swoje barki, a efektem tego są problemy ze spłatą kredytu. Nie dziwi więc, że sprawy bankowe to jeden z tych tematów, z którymi kancelarie prawne działające na terenie naszego kraju mają dosyć często do czynienia. Dotyczy to również Łęcznej i okolic tego miasta. Co zrobić, gdy taki problem dotyczy Ciebie? Zwrócenie się o pomoc do kancelarii prawnej wydaje się być dobrym pomysłem. Adwokaci specjalizujący się w sprawach bankowych potrafią znaleźć wyjście nawet z najtrudniejszej sytuacji. Zdają sobie sprawę z tego, że instytucje finansowe niekoniecznie będą ułatwiać im zadanie. Kiedy chodzi o ich zysk, potrafią być nieugięte. Doświadczony w sprawach bankowych prawnik na pewno pomoże również w tych najbardziej skomplikowanych przypadkach. Mieszkasz w Łęcznej lub jej okolicach i potrzebujesz pomocy w sprawie, która dotyczy kredytu bankowego? Napisz lub zadzwoń do kancelarii UBI IUS.

UBI IUS kancelaria prawna uczciwość

Adwokat od spraw lokalowych

Wśród spraw, jakimi zajmują się kancelarie prawne działające w Polsce, sporą część stanowią te dotyczące lokali. Może tutaj chodzić np. o problem z ustaleniem, kto jest właścicielem danego mieszkania. Problemy pojawiają się zarówno w przypadku mieszkań komunalnych, jak i tych administrowanych przez spółdzielnię. Wiele spraw dotyczy wątpliwości związanych z tym, kto posiada prawo najmu, kiedy dotychczasowy najemca umrze. Może mieć wtedy miejsce konflikt pomiędzy małżonkiem zmarłego, a innymi osobami, które uważają, że to właśnie im przysługuje sukcesja prawa najmu. Tego typu sprawy nie są obce prawnikom z Łęcznej. Rozwiązanie sprawy lokalowej może nastąpić po długim czasie od chwili jej rozpoczęcia. Szanse na szybsze jej zakończenie wzrastają, gdy zapewnisz sobie wsparcie ze strony kancelarii prawnej. Najlepiej jest wybrać taką, która specjalizuje się w sprawach lokalowych. Nie daje to 100% gwarancji na pomyślne dla Ciebie zakończenie, ponieważ wpływ na wyrok sądu będzie miało wiele czynników. Masz jednak wtedy znacznie większe szanse na końcowy sukces. Na taką właśnie profesjonalną pomoc możesz liczyć, jeżeli skontaktujesz się z kancelarią UBI IUS. Jej biuro znajduje się w Lublinie, natomiast zasięgiem działania obejmuje ona teren całego województwa lubelskiego.

Adwokaci i Radcy Prawni Lublin

Adwokat od spraw drogowych

Polskie drogi są z roku na rok coraz bardziej bezpieczne, wciąż jednak dochodzi na nich do tragicznych w skutkach wypadków. Zdarzają się one również na ulicach Łęcznej oraz w okolicach tego miasta. Należy pamiętać o tym, że jeżeli nie jesteś winny temu, że doszło do zdarzenia drogowego, możesz starać się o odszkodowanie. Powinno być ono wypłacone z polisy osoby, która w toku postępowania sądowego została uznana za sprawcę wypadku. Do prawnika zajmującego się sprawami drogowymi może również zgłosić się rodzina zmarłego w wyniku obrażeń odniesionych w zdarzeniu drogowym lub też rodzina takiej osoby, która przebywa w szpitalu lub jest w trakcie rehabilitacji i jej stan jest na tyle poważny, że sama nie może podjąć żadnych kroków prawnych. Zapewnienie sobie profesjonalnego wsparcia ze strony kancelarii prawnej wydaje się niezbędne, jeżeli chodzi o sprawy drogowe. Należy mieć bowiem na uwadze to, że może wystąpić problem z firmą ubezpieczeniową, która będzie stwarzać problemy, jeśli chodzi o wypłatę świadczenia. Poszukujesz pomocy prawnej? Napisz lub zadzwoń do kancelarii UBI IUS. Po tym, gdy spotkasz się z adwokatem w biurze kancelarii i przedstawisz mu szczegóły dotyczące Twojego problemu, zdecyduje on o tym, co konkretnie należy zrobić w Twojej sprawie.

Zmiana nazwiska po rozwodzie

Adwokat zajmujący się prawem rodzinnym

Prawo rodzinne ma za zadanie regulację wszystkich kwestii dotyczących wzajemnych kontaktów pomiędzy członkami rodziny, jak i rodziną oraz osobami trzecimi. Znajdziemy tutaj 3 uniwersalne zasady, które mają pełnić rolę drogowskazu. Pierwsza z nich mówi o dobru dziecka. To właśnie nim należy się zawsze kierować przy rozstrzyganiu spraw dotyczących prawa rodzinnego. Druga mówi o zapewnieniu ochrony rodzinie rozumianej jako podstawowa komórka społeczna. Trzecia mówi o konieczności uniezależnienia stosunków rodzinnych od obcych im stosunków majątkowych. Jak można się domyślać, sprawy dotyczące prawa rodzinnego związane są na ogół z silnymi emocjami. Często przecież ma tutaj miejsce ustalenie tego, które z rodziców będzie opiekować się dzieckiem. Taka decyzja ma bezpośredni wpływ na życie młodego człowieka i to na wiele kolejnych lat. Wiele emocji budzi również kwestia obowiązku alimentacyjnego. Prawnicy zajmujący się prawem rodzinnym powinni więc wykonywać swoją pracę tak, aby nie generować niepotrzebnie dodatkowych emocji. Powinni oni wykazywać się dużą empatią i zrozumieniem wobec swoich klientów.

Potrzebujesz pomocy w sprawie z zakresu prawa rodzinnego? Prawnik z kancelarii UBI IUS czeka na Twoje zgłoszenie. Adwokaci współpracujący z tą znaną kancelarią, której biuro mieści się w stolicy województwa lubelskiego, wielokrotnie potrafili pomóc nawet w skomplikowanych sprawach. Ich przedmiotem było zarówno ustalenie zasad, według których odbywać będzie się opieka nad dzieckiem, jak i ustalenie tego, czy w danym przypadku możliwe jest otrzymywanie alimentów. Pierwszy etap współpracy zawsze jest taki sam. Umów się na spotkanie z prawnikiem w biurze kancelarii UBI IUS. W jego trakcie przedstawisz wszystkie szczegóły dotyczące sprawy. Adwokat będzie starał się uzyskać od Ciebie jak najwięcej informacji. To pomoże mu opracować strategię działania. Zgłaszając się ze swoim problemem właśnie tutaj możesz liczyć na życzliwość i wsparcie. Zadzwoń lub prześlij wiadomość za pomocą formularza kontaktowego. Znajdziesz go na witrynie internetowej kancelarii w zakładce Kontakt. Zgłaszając się o pomoc do tej kancelarii prawnej podejmujesz słuszną decyzję.

Prawnik zajmujący się windykacją

Jak brzmi definicja windykacji? Czynnością tą nazywamy prowadzone przy zastosowaniu opisanych w przepisach prawa metod działania związane z dochodzeniem własności. Pojęcie to ma długą historię, znane było już w starożytnym Rzymie. Istniała tam instytucja o nazwie rei vindicatio. Sposób jej działania można porównać do tego, czym zajmują się współczesne firmy windykacyjne oraz specjalizujący się w tym właśnie temacie prawnicy. Obecnie wiele firm ma problem z odzyskaniem należnych im pieniędzy, które nie zostały przekazane przedsiębiorcom przez nieuczciwego dłużnika. Powoduje to liczne komplikacje. Nie otrzymując oczekiwanych środków finansowych osoby kierujące firmą same nie mają pieniędzy na spłatę swoich zobowiązań, może też ich brakować na wypłaty dla pracowników. W niektórych przypadkach pojawia się nawet na horyzoncie widmo bankructwa, a więc konieczności zaprzestania działalności biznesowej. Można zrozumieć frustrację takiego przedsiębiorcy, który wpada w kłopoty z winy nieuczciwego dłużnika, a nie własnej. Z takimi problemami zetknęło się również wielu mieszkańców województwa lubelskiego.

adwokat nieruchomości Lublin

Gdzie szukać pomocy? Istnieją kancelarie prawne specjalizujące się w prowadzeniu spraw dotyczących windykacji. Pracujący tam prawnicy posiadają doświadczenie odpowiednie do tego, aby dokonać właściwej oceny sytuacji i zdecydować o tym, jakie działania należy podjąć w danej sprawie. Jedną z takich kancelarii jest UBI IUS. Jej biuro znajduje się w Lublinie, a zasięgiem działania obejmuje teren całego województwa lubelskiego. Zgłaszając się tutaj ze swoim problemem możesz liczyć na to, że adwokaci zrobią wszystko na co pozwala im prawo, aby udało się doprowadzić do wypłaty należnych Ci pieniędzy. Na jeden z czynników mających wpływ na finał sprawy nie mają oni niestety wpływu. Chodzi o zachowanie samego dłużnika. Może on wyrazić wolę współpracy. Wtedy jest szansa na rozwiązanie problemu polubownie. Po otrzymaniu stosownego pisma, którego autorem jest prawnik z kancelarii, dłużnik może uregulować należność. Nie dochodzi wtedy do wszczęcia postępowania przed sądem. Może również okazać się, że dłużnik nie wykaże woli współpracy i zignoruje wysyłane do niego pisma. Konieczne będzie wówczas wejście na drogę sądową. Wtedy o finale sprawy zdecyduje sąd wydając dotyczący jej wyrok.

Jesteś mieszkańcem Łęcznej i dotyczy Cię problem opisany w tym artykule? Skontaktuj się jak najszybciej z prawnikiem zajmującym się windykacją pracującym dla kancelarii UBI IUS. Zwróć się o pomoc do profesjonalistów!

Mniej wypadków w 2020 roku

Odszkodowania Łęczna

Jeżeli chodzi o odszkodowania, w teorii wszystko jest w polskich przepisach prawa jasne. Osoba, której wyrządzono szkodę ma prawo do otrzymania odszkodowania, które powinien wypłacić winny zaistnienia tej szkody. Może to być zarówno osoba fizyczna, jak i prawna. Okazuje się jednak, że teoria nie zawsze przekłada się w tym temacie na praktykę, a wina leży głównie po stronie towarzystw ubezpieczeniowych. Odmowa wypłaty świadczenia bądź zdecydowanie zbyt niska propozycja kwoty odszkodowania zdarzają się częściej, niż można się spodziewać. Z problemami tego typu muszą zmagać się również mieszkańcy Łęcznej oraz terenu całego województwa lubelskiego. Firmy ubezpieczeniowe chętnie wykorzystują to, że przeciętny mieszkaniec naszego kraju zwykle nie jest ekspertem, jeżeli chodzi o przepisy prawa. Czasem zdarza się, że ludzie nawet nie wiedzą o przysługującej im możliwości odwołania się od niekorzystnej dla nich decyzji ubezpieczyciela.

 

Wszystkim mieszkańcom Łęcznej, którzy planują wystąpić o wypłatę świadczenia zaleca się skorzystanie z pomocy prawnika specjalizującego się w odszkodowaniach i mogącego pochwalić się korzystnym dla jego klienta zakończeniem wielu spraw związanych z odszkodowaniami. Oczywiście nie istnieje 100% gwarancja tego, że angażując w sprawę prawnika możesz być pewien końcowego sukcesu. Wpływ na to, jak zakończy się cała procedura ma wiele czynników. Mając jednak po swojej stronie doświadczonego adwokata znacznie zwiększasz swoje szanse na otrzymanie pieniędzy, na których tak mocno Ci zależy.

Pracujący dla nas prawnicy słyną nie tylko z tego, że potrafią wywalczyć wypłatę świadczenia nawet wtedy, gdy wydaje się to w danym przypadku niezwykle trudnym zadaniem. Znani są również z życzliwości, jaką okazują każdemu ze zgłaszających się do nich klientów. Zawsze gotowi są również odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące sposobu prowadzenia sprawy, procedur związanych z odwołaniem się od decyzji ubezpieczyciela, przewidywanego terminu zakończenia postępowania. Zgłaszając się właśnie tutaj możesz liczyć na profesjonalną pomoc prawną. Zadzwoń lub napisz, aby umówić się na spotkanie z adwokatem w biurze kancelarii.

Ubi ius Łęczna

Masz pytania w sprawie pomocy prawnej? Skontaktuj się z nami!

UBI IUS Sp. z o.o.

ADRES
ul. Fantastyczna 8/1 A
biurowiec COMBO IT
20-531 Lublin

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

GODZINY OTWARCIA INFOLINII
poniedziałek – piątek: 08:00 – 17:00

Skuteczny adwokat, radca prawny, prawnik Łęczna cennik

Dowiedz się ile będzie kosztować udzielenie pomocy prawnej

Wychodząc naprzeciw wymaganiom i oczekiwaniom Klientów, Kancelaria oferuje:

  • możliwość systemu godzinowego – w tym przypadku wynagrodzenie jest ustalane w zależności od poświęconego czasu na wykonanie zadania,
  • możliwość stałego wynagrodzenia,
  • możliwość systemu ryczałtowego miesięcznego wynagrodzenia, odpowiedniego w sprawach, w których możliwe jest ustalenie zakresu prac i nakładu pracy. Zalecany jest przy stałej obsłudze np. instytucji publicznych albo podmiotów gospodarczych.

Wynagrodzenie, które zostaje ustalone przez Kancelarię nie obejmuje następujących wydatków, które ponosi Klient, takich jak: wydatki w toku postepowania (np. opinie biegłych) i wpis sądowy.

Orientacyjna cena pomocy prawnej możliwa jest po wysłaniu przez Klienta zapytania, po opisaniu zwięźle stanu faktycznego sprawy.

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!