Adwokat Czuby Lublin – Kancelaria prawna UBI IUS Lublin


Kancelaria oferuje swoje usługi Klientom indywidualnym, podmiotom prowadzącym własną działalność gospodarczą oraz podmiotom publicznym.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Najważniejszą rzeczą jest dla nas satysfakcja i zaufanie naszych Klientów. Dlatego do każdej powierzonej nam sprawy mamy indywidualne podejście. Współpracujemy wyłącznie z zespołem kompetentnych prawników posiadających bogate doświadczenie, kompetencje i szeroką wiedzę. Nasi Klienci mogą liczyć na sprawną, solidną i uczciwą obsługę. Tak samo jak i Państwu, zależy nam na szybkim działaniu i pozytywnym rezultacie postępowania.

Kompleksowa pomoc świadczona przez lubelską kancelarię prawną Ubi Ius obejmuje rozwiązywanie problemów prawnych naszych Klientów i dążenie do satysfakcjonującego zakończenia ich spraw oraz realizacji wyznaczonych nam celów. Kierujemy się zawsze ich dobrem, dlatego do każdej sprawy podchodzimy rzetelnie i szukamy najlepszych dla niej rozwiązań. Podczas konsultacji prawnych przeprowadzamy szczegółowy wywiad, w celu jak najlepszego zapoznania się z okolicznościami danej sprawy.

Następnie wskazujemy najlepsze rozwiązania, zgodne z obowiązującym prawem. Uważamy, że już na samym początku współpracy z prawnikiem, najważniejsza jest realna i szczera ocena sytuacji prawnej naszych Klientów, co umożliwia świadome podjęcie decyzji w związku z dalszymi krokami i działaniami prawnymi, szczególnie w przedmiocie założenia sprawy sądowej. Najbardziej skupiamy się na indywidualnym podejściu do każdej ze spraw, nie stosujemy gotowych rozwiązań i schematów. Poświęcamy odpowiednią ilość czasu, w zależności od danego zagadnienia.

Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby każda z prowadzonych przez nas spraw zakończyła się sukcesem. Zawsze jesteśmy profesjonalni i rzetelni. Każdemu klientowi bez wyjątku, udzielamy porad i wskazówek, dzięki czemu zdobywa on odpowiednią wiedzę, którą może wykorzystać podczas podejmowania decyzji, a także na każdym możliwym etapie sprawy. Pamiętamy o podejmowaniu wszelkich niezbędnych działań formalnych w taki sposób, by nasz Klient czuł się odciążony psychicznie i w jak najmniejszym stopniu odczuwał ciężar w codziennym życiu. We wszelkich naszych działaniach kierujemy się zasadami etyki. Kancelaria Ubi Ius w Lublinie to profesjonalny zespół znakomitych i doświadczonych prawników, którzy nastawieni są na osiąganie satysfakcjonujących wyników. Nigdy nie zapominamy o tym, że to nasz Klient jest najważniejszy – sytuacja prawna, w jakiej się znajduje, jego komfort psychiczny i dobro. W relacji adwokata z klientem najbardziej cenimy sobie zaufanie i szczerość, które mają wielki wpływ na powodzenie sprawy. Oferujemy profesjonalną pomoc prawną na każdym etapie współpracy – począwszy od konsultacji, pomocy przy kompletowaniu i sporządzaniu dokumentów, a skończywszy na reprezentowaniu Klienta przed sądem. Wszystkie rozmowy, które prowadzimy z Klientami (bezpośrednie i pośrednie) otoczone są tajemnicą zawodową.

W naszej kancelarii zajmujemy się świadczeniem szeroko pojętej pomocy prawnej z zakresu prawa spadkowego, cywilnego, karnego, rodzinnego, gospodarczego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmujemy się sporządzeniem umów, opinii prawnych, pism procesowych i urzędowych dla podmiotów gospodarczych oraz osób prawnych. Naszą misją jest stworzenie dostępu do specjalistycznej obsługi prawnej wszystkim, którzy tego potrzebują.

Ubi Ius, Ubi Onus

Gdzie prawo, tam obowiązek

Aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie, Kancelaria podejmuje współpracę z ekspertami z poszczególnych dziedzin prawa. Umożliwia to świadczenie skutecznej i kompleksowej obsługi prawnej. Wynagrodzenie zostaje ustalone indywidualnie, zależy od zawiłości i charakteru sprawy.

W jaki sposób przygotować się do spotkania z adwokatem?


Jeśli czeka Cię pierwsza wizyta w kancelarii, z pewnością zastanawiasz się, jak przygotować się do spotkania z adwokatem, jakie dokumenty ze sobą zabrać, jakie informacje posiadać. Przedstawiamy kilka ważnych wskazówek.

Do korzystania z usług kancelarii prawnej zazwyczaj skłaniają nas problemy natury prawnej, np. spór finansowy, rodzinny, fałszywe oskarżenia. Bez względu na to, z czym się aktualnie zmierzasz, warto dobrze przygotować się do pierwszej wizyty u adwokata. Pierwsze spotkanie z prawnikiem jest często zapoznawcze – poznajesz przyszłego pełnomocnika, a także on poznaje Ciebie i sprawę, z którą przychodzisz. Pozwala ono zdecydować o dalszej współpracy. Niezwykle istotne jest to, by zawrzeć w rozmowie z adwokatem, jak najwięcej szczegółów, które pozwolą zdiagnozować przyczyny danego problemu i znaleźć najlepsze rozwiązania Twojej sytuacji prawnej. Przed konsultacjami powinieneś przygotować kopie wszystkich dokumentów, które mogą być powiązane ze sprawą (nawet te, które wydają Ci się nieważne). Dają one pełen zarys prawny sytuacji, a także są niepodważalnymi dowodami w sprawie, które można wykazać przed sądem. Dobrze jest razem z adwokatem ustalić cel wizyty, pozwoli to lepiej przygotować się do niej obu stronom. Może to być np. pomoc w negocjacjach, porada prawna, pomoc przy wniesieniu pozwu o rozwód. Warto zapisać wszelkie pytania, wątpliwości i opisać historię w kolejności chronologicznej na kartce. Będzie ona pomocna w szczególności wtedy, gdy pojawia się stres w związku z rozmową. Dzięki niej będziesz miał pewność, że o niczym nie zapomniałeś.

Rozwód za porozumieniem stron

PRAWO RODZINNE – sprawy rozwodowe, alimentacyjne, władza rodzicielska

Sprawy, które dotyczą tej gałęzi prawa, najczęściej związane są z koniecznością ustalenia tego, jak będzie wyglądała opieka nad dzieckiem po rozwodzie jego rodziców. Są to również sprawy, których przedmiotem są alimenty. Doskonale wiemy o tym, jak silne emocje towarzyszą naszym Klientom w trakcie prowadzenia postępowania. Często chodzi przecież o ustalenie na kilka najbliższych lat tego, jak będzie wyglądała opieka nad dzieckiem. Będzie to miało decydujący wpływ na jego życie. Staramy się zapewnić naszym Klientom maksymalny komfort psychiczny wykazując pełne zrozumienie dla ich sytuacji. Niezależnie od tego, czy dana sprawa dotyczy rozwodu, ustanowienia obowiązku alimentacyjnego, czy kurateli, każdy Klient może liczyć na życzliwość z naszej strony.

ODSZKODOWANIA i ZADOŚĆUCZYNIENIA

Kancelaria prawna Ubi Ius oferuje pomoc w staraniach o uzyskanie wypłaty zadośćuczynienia lub odszkodowania. Podejmując starania o otrzymanie takiego świadczenia zawsze należy zapewnić sobie pomoc doświadczonego prawnika. Tak się bowiem składa, że wiele firm ubezpieczeniowych w Polsce celowo wykorzystuje brak znajomości przepisów prawa osób zgłaszających się do nich ze swoim roszczeniem. Utrudnia się drogę do odszkodowania osobom, które często pilnie potrzebują pieniędzy, aby np. pokryć koszty rehabilitacji po wypadku. Odszkodowania i zadośćuczynienia często są zaniżane lub też osobom składającym wniosek w ogóle odmawia się prawa do otrzymania świadczenia. Z pomocą adwokata mającego doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw będzie Ci znacznie łatwiej. Pomagamy osobom starającym się o wypłatę świadczenia z tytułu wypadku w gospodarstwie rolniczym, na drodze, w miejscu pracy, jak również poszkodowanym w wyniku błędów lekarskich. Jeżeli konieczne będzie wejście na drogę sądową, będziemy reprezentować naszego Klienta w trakcie postępowania.

Nieruchomości kancelaria prawna Lublin

PORADY PRAWNE, REPREZENTOWANIE PRZED SĄDEM ADWOKAT LUBLIN

Każdy mieszkaniec Lublina i jego okolic może zgłosić się do naszej kancelarii prawnej po poradę. Doradzamy w sprawach dotyczących praktycznie każdej z istniejących dziedzin prawa. Pomożemy zarówno wtedy, starasz się o wypłatę odszkodowania, jak i w takiej sytuacji, gdy potrzebujesz pomocy adwokata w związku z czekającym Cię rozwodem. Zdajemy sobie sprawę z tego, że przeciętny człowiek może mieć problem ze zrozumieniem skomplikowanych przepisów. Możesz być pewien, że wszystko zostanie Ci w przystępny sposób wyjaśnione. Prawnik chętnie odpowie na każde Twoje pytanie. Oferujemy nie tylko porady prawne. Jesteśmy również gotowi reprezentować każdego z naszych Klientów przed sądem, jeżeli wejście na drogę sądową będzie konieczne w sprawie, z którą się do nas zgłosił.

Prawo pracy adwokaci sprawy

PRAWO SPADKOWE, sporządzanie testamentu, stwierdzenie nabycia spadku

Sprawy dotyczące spadków często okazują się skomplikowane i długotrwałe. Teoretycznie wszystko wydaje się być jasne- następcy prawni dziedziczą po spadkodawcy w konkretnie ustalonej przez przepisy obowiązującego w Polsce prawa kolejności dziedziczenia. W praktyce okazuje się zazwyczaj, że zainteresowani możliwością dziedziczenia zgłaszają różne roszczenia, często przeciwstawne wobec siebie. Do uporządkowania całej tej procedury potrzebni są doświadczeni adwokaci. Ci pracujący w kancelarii Ubi Ius mają odpowiednie doświadczenie i potrafią doprowadzić sprawę dotyczącą prawa spadkowego do pomyślnego dla Klienta końca. Gotowi są oni podjąć się prowadzenia także tak trudnych spraw, jak te dotyczące uznania spadkobiercy za niegodnego do otrzymania spadku.

windykacja prawna w Lublinie

SPRAWY OBEJMUJĄCE PRAWO ADMINISTRACYJNE

Najkrótsza definicja prawa administracyjnego to stwierdzenie, że mamy z nim do czynienia zawsze wtedy, gdy rozwiązanie danej sprawy wymaga kontaktu z jednym z organów administracji publicznej, który w tej sprawie zobowiązany jest do podjęcia decyzji. Czasem nie jest ona taka, jak spodziewał się wnioskodawca, na szczęście przysługuje mu prawo do odwołania się. Warto jest w takiej sytuacji zapewnić sobie wsparcie ze strony doświadczonego prawnika. Takich właśnie adwokatów znajdziesz w kancelarii Ubi Ius. Pomogą oni przygotować odwołanie, a w razie takiej potrzeby przekażą sprawę do rozpatrzenia wyższym instancjom. Przepisy prawa, które obowiązują w Polsce, szczegółowo określają, jakie kolejne kroki można podjąć, jeżeli nie zgadzasz się z decyzją organu administracji publicznej. Prawnik z kancelarii Ubi Ius pomoże Ci przejść przez wszystkie etapy skomplikowanej procedury.

Adwokat i Radca prawny Ubi IUs

OCHRONA DŁUŻNIKÓW – zabezpieczanie i ochrona interesów dłużników

Do kancelarii Ubi Ius mogą zgłaszać się po pomoc także osoby zadłużone. Doświadczeni prawnicy pomogą im w wyjściu z trudnej sytuacji życiowej. Należy pamiętać o tym, że dług może zostać rozłożony na raty, w pewnych przypadkach możliwe jest zawieszenie na pewien czas ich spłacania lub nawet umorzenie całości długu. Na pomoc kancelarii mogą liczyć zarówno właściciele firm, jak i osoby fizyczne. Jeżeli sprawa trafi do sądu, jesteśmy gotowi reprezentować naszego Klienta w trakcie postępowania. Zaufało nam już wielu mieszkańców województwa lubelskiego, którzy zwrócili się do nas o pomoc w związku ze swoim zadłużeniem. Wykorzystamy wszystkie możliwości, jakie daje prawo obowiązujące w naszym kraju, aby doprowadzić sprawę do pozytywnego dla Ciebie zakończenia.

adwokat nieruchomości Lublin

Kancelaria Windykacyjna Lublin Czuby

Problem nieuczciwych osób, które nie spłacają swoich długów, nie jest niestety jednym z tych, które w Polsce zdarzają się rzadko. Wręcz przeciwnie. W każdej branży można trafić na taką osobę. Wiedzą o tym znakomicie także przedsiębiorcy z Lublina. Również Ci mieszkający i prowadzący swoje biznesy w dzielnicy Czuby. Znajdując się w takiej sytuacji należy od razu skontaktować się z kancelarią windykacyjną, czy też najpierw spróbować działania na własną rękę? Polskie prawo przewiduje możliwość wysłania smsa dłużnikowi lub wykonanie do niego telefonu celem próby dowiedzenia się, jakie są przyczyny braku uregulowania należności. Możesz nawet wysłać do takiej osoby list polecony. Pamiętaj jednak o tym, aby nie zawierał on żadnych emocjonalnych treści. Powinny być tam poruszone wyłącznie kwestie formalne. Podaj numer faktury, która nie została zapłacona i ustal termin, w którym oczekujesz zapłaty.

Jeśli nie przyniesie to spodziewanego efektu, skontaktuj się z kancelarią windykacyjną działającą na terenie Lublina, taką jak UBI IUS. Wtedy prawnicy przystąpią do działania w Twoim imieniu. Nie zakładają oni wcale tego, że od razu musi dojść do skierowania sprawy przed sąd. Najpierw postarają się namówić dłużnika do współpracy. Może kiedy otrzyma on wezwanie do zapłaty posiadające pieczątkę kancelarii windykacyjnej, to zdecyduje się spłacić swój dług? Jeśli tak się nie stanie i wszelkie próby negocjacji skończą się niepowodzeniem, nie będzie innego wyjścia, niż postępowanie prowadzone przed sądem. Możesz wtedy liczyć na to, że prawnicy z kancelarii będą Cię reprezentować w trakcie jego trwania. Jeżeli będziesz miał pytania dotyczące szczegółów procedury, prawnicy z kancelarii windykacyjnej udzielą Ci na nie wyczerpujących odpowiedzi. UBI IUS ma tak duże doświadczenie w prowadzeniu spraw związanych z windykacją, że możesz być optymistą, jeśli to właśnie ci prawnicy będą Cię reprezentować. Jesteś mieszkańcem lubelskiej dzielnicy Czuby i zależy Ci na odzyskaniu zaległych pieniędzy? Kancelaria Windykacyjna UBI IUS to miejsce, do którego powinieneś się zgłosić.

Adwokat zajmujący się prawem budowlanym

Prawo budowlane jest ustawą, która reguluje kwestie związane z budową wszystkich możliwych rodzajów obiektów- mieszkalnych, magazynowych, handlowych i innych. Zawarte w niej treści dotyczą zarówno etapu projektowania budynku, jak i procesu jego budowy, a następnie utrzymania oraz ewentualnej rozbiórki. Określone jest tutaj również to, jakie uprawnienia posiadają organy administracji publicznej w sprawach dotyczących tego tematu. Zawarte w ustawie przepisy regulują również kwestię zapewnienia jak najmniejszej ingerencji w środowisko naturalne podczas realizacji inwestycji budowlanej. Ma to szczególne znaczenie w dzisiejszych czasach, gdy dbałość o przyrodę stawia się na pierwszym miejscu. W prawie budowlanym znajdują się również te przepisy, które wskazują na sposób działania w przypadku, gdy ma miejsce katastrofa na placu budowy.

Kancelaria Prawna Upadłość

Prawo budowlane to rozległa gałąź prawa, a wiele zawartych w tej ustawie przepisów może wydać się niezrozumiałymi dla przeciętnego mieszkańca naszego kraju. Dlatego też wiedząc o tym, że wkrótce będziesz miał z nim do czynienia w praktyce, zapewnij sobie wsparcie ze strony profesjonalnego adwokata. Mieszkasz w Lublinie lub w okolicach tego miasta? Prawnika zajmującego się prawem budowlanym znajdziesz w kancelarii UBI IUS. Pomoc przyda Ci się na każdym etapie realizacji inwestycji, w tym także podczas tworzenia projektu. Niezwykle ważne jest, aby uniknąć błędów już na samym początku. Ich skutkiem może być konieczność wprowadzenia znacznych zmian w projekcie, a w pewnych przypadkach nawet rezygnacja z jego wykonania. Kancelaria UBI IUS oferuje mieszkańcom Lublina i okolic prowadzących firmę budowlaną możliwość stałej współpracy. Prawnicy gotowi są również reprezentować swojego klienta przed sądem, jeżeli nie da się inaczej rozwiązać danej sprawy, jak skierować ją do rozpatrzenia przez sąd. Pomoc będzie wtedy obejmować również ewentualną apelację od wyroku, jeżeli okaże się on niekorzystny dla klienta.
Kancelaria UBI IUS zaprasza do kontaktu wszystkich mieszkańców Lublina i jego okolic, którzy potrzebują pomocy prawnika zajmującego się prawem budowlanym. Zadzwoń lub prześlij wiadomość korzystając z formularza kontaktowego, który znajdziesz na stronie internetowej kancelarii.

windykacja prawna w Lublinie

Adwokat prawo handlowe

Celem przepisów zawartych w prawie handlowym jest regulacja stosunków pomiędzy przedsiębiorcami, wewnętrznych relacji pomiędzy spółkami prawa handlowego oraz zasad, na których odbywa się ich kontakt z osobami trzecimi. Jest to na tyle rozległa i skomplikowana gałąź prawa, że warto jest zapewnić sobie pomoc prawnika przed podjęciem czynności, które są związane z prawem handlowym. Dotyczy to również mieszkańców Lublina i okolic tego miasta. Doświadczony prawnik z pewnością okaże się bardzo pomocny, gdy rozpoczynasz działalność biznesową zakładając spółkę. W przypadku tych już istniejących jego pomoc na pewno się przyda, gdy planujesz wprowadzenie zmian w sposobie jej działania. Może to być np. obniżenie kapitału zakładowego.

Trudno jest wyobrazić sobie brak pomocy ze strony profesjonalnego adwokata, gdy dochodzi do tak skomplikowanej operacji, jak połączenie spółek. Wsparcie ze strony prawnika zajmującego się prawem handlowym bardzo się przydaje także podczas negocjowania umowy handlowej. Można również zapewnić sobie możliwość regularnych konsultacji z kancelarią prawną, aby na bieżąco kontrolować, czy aktualne działania prowadzone przez osoby kierujące firmą nie grożą wystąpieniem błędu, w wyniku którego zostałoby naruszone prawo.
Kancelaria UBI IUS oferuje przedsiębiorcom z Lublina i jego okolic pomoc w sprawach związanych z prawem handlowym. Współpracujący z nami prawnicy mają ogromne doświadczenie w ich prowadzeniu. Można liczyć na skuteczną pomoc z ich strony. Jesteśmy również gotowi na reprezentowanie naszego klienta przed sądem, jeżeli dana sprawa nie może być rozwiązana w inny sposób, niż poprzez wydanie wyroku przez sąd. Zapewniamy wtedy również pomoc w złożeniu apelacji, jeżeli będzie to konieczne. Nasi adwokaci skutecznie pomogli już wielu przedsiębiorcom z województwa lubelskiego, także w skomplikowanych sprawach. Zadzwoń lub napisz, aby umówić się na spotkanie z prawnikiem, które odbędzie się w biurze kancelarii w Lublinie. Nie zapomnij o wzięciu ze sobą wszystkich istotnych dokumentów dotyczących sprawy, z którą zgłaszasz się do kancelarii UBI IUS.

Ubi ius Czuby Lublin

Masz pytania w sprawie pomocy prawnej? Skontaktuj się z nami!

UBI IUS Sp. z o.o.

ADRES
ul. Fantastyczna 8/1 A
biurowiec COMBO IT
20-531 Lublin

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

GODZINY OTWARCIA INFOLINII
poniedziałek – piątek: 08:00 – 17:00

Skuteczny adwokat Czuby Lublin cennik

Dowiedz się ile będzie kosztować udzielenie pomocy prawnej

Wychodząc naprzeciw wymaganiom i oczekiwaniom Klientów, Kancelaria oferuje:

  • możliwość systemu godzinowego – w tym przypadku wynagrodzenie jest ustalane w zależności od poświęconego czasu na wykonanie zadania,
  • możliwość stałego wynagrodzenia,
  • możliwość systemu ryczałtowego miesięcznego wynagrodzenia, odpowiedniego w sprawach, w których możliwe jest ustalenie zakresu prac i nakładu pracy. Zalecany jest przy stałej obsłudze np. instytucji publicznych albo podmiotów gospodarczych.

Wynagrodzenie, które zostaje ustalone przez Kancelarię nie obejmuje następujących wydatków, które ponosi Klient, takich jak: wydatki w toku postepowania (np. opinie biegłych) i wpis sądowy.

Orientacyjna cena pomocy prawnej możliwa jest po wysłaniu przez Klienta zapytania, po opisaniu zwięźle stanu faktycznego sprawy.

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!